Корисні поради дачникам та городникам

Чим підживити перці для росту: кращі народні засоби

Перець – красень, король городніх грядок і столу. Звичайно, кожен дачник сподівається успішно виростити це чудо на своїй ділянці. Але перець пред’являє досить високі вимоги до умов вирощування. Особливо важлива правильна підгодівля, і ніхто не стане сперечатися, що краще робити це не за допомогою хімії, а народними засобами.

Чим підгодовувати?

Інтенсивність, з якою повинне проводитися підживлення перців, безпосередньо залежить від якості землі, на якій вони ростуть. Чим бідніший грунт, тим активніше треба компенсувати рослині недолік поживних речовин. Особливої турботи потребує перець, вирощений в теплиці.

Чим підживити перці для росту: кращі народні засоби

Зрозуміло, багато городників використовують комплекс мінеральних добрив. Але сьогодні ми все частіше звертаємося до так званих бабусиних засобів і переконуємося, бабусі знали, що робили.

Загалом-то, і сучасні дачники завжди готові підгодовувати овочі підручними засобами, пускаючи в справу і кавову гущу, і бананову шкірку, і яєчні шкарлупки, і картопляні очистки. Але чи всі народні засоби ефективні та нешкідливі?

Відео «Підживлення перцю»


З відео Ви дізнаєтеся, чим найкраще підгодовувати перці.

Натуральні підживлення

Багато агротехніків переконані, перці не потребують мінеральних добрив. Більше того: їм цілком вистачає так званих зелених добрив. Тобто без гумусу, що користується репутацією необхідної речі при підживленні рослин, в цьому випадку чудово можна обійтися. А от всякі кухонні відходи – те, що треба. Значить, припиняємо відправляти у відро для сміття яєчну шкаралупу, бананові шкірки і всякі відходи рослинного походження. Все це добро збираємо, і туди ж до купи попіл.

Чим корисне це «сміття»? Бананова шкірка – джерело калію. Її можна висушити і розтовкти в порошок. Якщо цей порошок додати в грунт, добрива, що містять калій, вже не будуть потрібні. Можна приготувати настоянку (шкірку 2-3 бананів в 3 літрах води настоювати три доби) і поливати нею рослини.

В яєчній шкаралупі міститься безліч мікроелементів. Ефективно закладати її в компост. З скорлупок також роблять настоянку: подрібнену шкаралупу 3-4 яєць три доби настоюють в 3 літрах теплої води. Банка повинна стояти в темному місці. Ця підгодівля корисна при вирощуванні розсади.

Чим підживити перці для росту: кращі народні засоби

Перцям йде на користь молочна продукція – та, що в їжу вже не годиться. Дуже гарні настоянки на черствому хлібі.

Підгодуйте перці зеленим чаєм. Для цього знадобляться листя і квітки:

 • подорожника;
 • кропиви;
 • кульбаби;
 • мокриці;
 • мати-й-мачухи.

Цей силос подрібнюється і заливається холодною водою. Настоювати трави потрібно протягом тижня. А потім – по літру під кожен кущ.

Вважаєте за потрібне все-таки використовувати пташиний послід або гній – будь ласка, перцям це не зашкодить. Курячий послід розводять водою в пропорції 1х5. Гною потрібно 1 кг га 10 л води. Ці поживні суміші будуть особливо доречні в пору цвітіння.

Безумовно, корисна підгодівля перців золою. Вона робить рослини більш стійкими до життя, стимулює зростання, є джерелом калію і фосфору. І що дуже важливо, будь-які плоди вона робить смачнішими. Хороший результат дає додавання золи в лунки при посадці перців – по жменьці в лунку. Використовують овочівники і настій: 1 столова ложка золи на 2 літри гарячої води, настоювати добу.

Йод і дріжджі

Всі ми не раз чули і читали, що йод життєво необхідний людині. А рослинам? Вчені не вважають, що він просто конче необхідний, наприклад, городнім культурам. Тим не менш дослідним шляхом встановлено: йод дуже корисний для росту тих же перців. А ще збільшує врожайність і робить плоди більш смачними. Ймовірно, такі результати досягаються внаслідок поліпшення обміну речовин, яке стимулюється додаванням йоду.

Чим підживити перці для росту: кращі народні засоби

Крім того, йод і на городі працює як антисептик, підвищуючи стійкість рослин до захворювань. Можна зупинити розмноження грибка, якщо полити рослину йодовим розчином.

Є одне але: застосовувати йод потрібно в малих дозах. Досить 1-2 крапель на літр води. Можна присмачити цей розчин ще і 100 мл молочної сироватки.

Дріжджові підживлення поки ще залишається дивиною, відомою далеко не всім. Однак, вона дуже корисна, адже дріжджі містять

 • фосфор;
 • азот;
 • органічне залізо;
 • вітаміни;
 • мінерали.

Дріжджі не тільки сприяють розвитку кореневої системи та зеленої маси. Вони ще й активізують життєдіяльність тих ґрунтових організмів, які впливають на врожайність.

Чим підживити перці для росту: кращі народні засоби

При всіх позитивних моментах дріжджі знищують калій, тому готувати таку підгодівлю потрібно з додаванням золи.

Можна використовувати свіжі дріжджі: 1 кг настоювати добу в 5 л води. Потім отриманий розчин слід розмішати в 50 л води і використовувати для поливу.

Годяться і сухі дріжджі в пропорції 1 пакет на відро води. Сюди ж треба додати 2 столові ложки цукру і настоювати суміш 2 години. Потім літр розчину слід розвести в 10 л води. Досить полити перці дріжджовою підгодівлею двічі за сезон.

Готові суміші

Не бажаєте чаклувати над всякими домашніми засобами, а довіритися професіоналам? В питанні, чим підживити розсаду перцю, народні засоби не здаються вам серйозним рішенням?

Городники, які мають досвід у вирощуванні перців, активно використовують готові суміші. На різних етапах потрібні певні склади. Так, при першій підгодівлі рослина відчуває особливу потребу в азоті та калію. Тому з готових сумішей рекомендують суміші «Кеміра-люкс» (40 г на 20 л води). Підходить також розчин калійної селітри. Можна самостійно приготувати такий склад:

 • аміачна селітра – 2 ч. л.
 • сірчанокислий калій – 3 ч. л.
 • суперфосфат – 3 ст. л.
 • 1 відро води

Перераховані суміші підходять і для другої підгодівлі, але потрібно їх удвічі більше. Можна використовувати «Кристалон» (20 г на відро води).

В третій раз рекомендують підгодовувати перці комплексними добривами Нітроамофоска, Уніфлор-ріст», «Агрікола».

Правила проведення підживлення

У вирощуванні перців не застосовуються позакореневе підживлення. Все, чим ми підживлюємо рослини, потрібно акуратно лити під корінь. Всі випадкові бризки, які потрапили на листя, необхідно змити водою.

Розсаду перцю треба підгодувати двічі: коли починає з’являтися листя і за 8-10 днів до висаджування.

Перша підгодівля містить азот і калій. У другій до них додаються фосфор, а також мікро – і макроелементи.

Чим підживити перці для росту: кращі народні засоби

Готуючи грядки до висадки перців, додайте добриво в грунт. Це може бути суперфосфат з хлористим калієм або золою, розчин гною.

Протягом сезону перці можна підгодовувати два рази на місяць, перший раз – два тижні після висадки.

Для приготування розчину потрібна тепла вода.

Якщо літо видалося прохолодне і мало сонячних днів, перцям потрібно більше калію: додавайте в рідкі добрива золу.

Щоб уникнути дефіциту мікроелементів один раз варто «пригостити» перці ризькою сумішшю.

Ознаки браку поживних речовин у перців

Немає необхідності планомірно застосовувати на практиці всю науку з підгодівлі перців. Можливо, теорія в повному обсязі і не знадобиться, навіть якщо ви почерпнули її з дуже поважних джерел. До теорії неодмінно потрібно докласти практику: уважно спостерігайте за рослинами, і вони самі підкажуть, чого саме їм бракує для повноцінного розвитку. А, можливо, що вони отримали їх в надлишку.

Листя стали блідими? І не тільки блідими, але і жовтіють від центру до країв? А самі перці тонкі і скорчені? Діагноз – брак азоту. Лікування – застосування розчину коров’яку.

Листя, схожі на шило, покриті жовто-сірими крапками – вірна прикмета дефіциту кальцію. При цьому симптомами є також повільне зростання та поганий розвиток коренів. Значить, підживлення азотом і калієм треба терміново припинити.

Кущики жовтіють і обпадають, плоди дрібні? А це вже перебір кальцію. Допоможе рясний полив і добрива, що містять азот.

Чим підживити перці для росту: кращі народні засоби

Жовті або білі плями на листках говорять про нестачу заліза. Як правило, такий дефіцит відчувають перці, які вирощують на невідповідному ґрунті – вапняному або глинистому.

Про нестачу фосфору перці сигналізують синюшним відтінком листя. Надалі листя червоніють і згортаються в трубочку.

Слідкуйте за тим, як виглядають рослини. Будьте уважні до їх потреб, і ви обов’язково отримаєте хороший врожай.

Залишити коментар

Ваша адреса електронної пошти не буде опублікована