Error: No CURL Found - Social Networks AutoPoster needs the CURL PHP extension. Please install it or contact your hosting company to install it.

Догляд за розсадою помідорів після висадки в грунт + відео
Корисні поради дачникам та городникам

Догляд за розсадою помідорів після висадки в грунт

Хороший урожай томатів залежить не тільки від міцної розсади. Велику роль відіграють також своєчасні заходи по догляду за молодими рослинами. Адже при нестачі вологи або харчування помідори не тільки можуть захворіти, але й зовсім загинути. Догляд за розсадою помідорів після висадки в грунт включає в себе:

 • полив;
 • розпушування ґрунту;
 • підгортання саджанців;
 • мульчування;
 • добриво рослин;
 • формування томатів.

Полив після висадки і під час росту кущів

При пересадці розсади у відкритий грунт лунки рясно поливають, тому найближчі 1,5-2 тижні рослини не потребують додаткової вологи, їм її цілком вистачає.

Полив після висадки помідорів
Полив розсади помідорів після висадки в грунт

Надалі слід лише підтримувати грунт під кущиками у вологому стані, поливаючи її у міру просихання аж до початку зав’язування плодів. А от з цього моменту томати вимагають більш частого поливу, щоб грунт постійно мав однакову вологість. Її перепади можуть спровокувати виникнення захворювань, зупинку у зростанні зелених плодів або порушення цілісності оболонки стиглих помідор.

Поливати помідори необхідно ввечері, направляючи воду тільки під корінь. Від потрапляння крапель на листя рослини хворіють.

Розпушення та підгортання

Щоб забезпечити доступ повітря до кореневої системи після кожного поливу слід обов’язково рихлити грунт навколо кущів, одночасно видаляючи бур’яни. При цьому глибина розпушування становить:

 • до 12 см – при першому розпушуванні;
 • до 5 см – при подальшому здійсненні процедури.

Підгортання кущів необхідно при появі на головному стеблі придаткових коренів. Цей процес покращує розвиток кореневої системи, збагачує землю киснем і допомагає утримати вологу після поливів.

За сезон томати рекомендують підгорнути мінімум 2 рази.

Мульчування міжрядь

Закладка в простір між рядами посаджених помідор мульчі дозволить скоротити кількість поливів і наблизити дозрівання томатів. В якості мульчі можна використовувати сидерати, перепрілу тирсу, солому або торф. Мульча перешкоджає не тільки швидкому випаровуванню вологи, але і появі і розмноженню бур’янів.

Догляд за розсадою помідорів після висадки в грунт
Догляд за розсадою помідорів після висадки в грунт – мульчування міжрядь

Підживлення помідорів

Для забезпечення рослин поживними елементами слід провести 4 підгодівлі:

 • першу – через 21 день після пересадки розсади на грядку;
 • другу – при розпусканні 2-ї квіткової кисті;
 • третю – при розпусканні 3-ї кисті;
 • четверту – через 14 днів після попередньої підживлення.

Як добриво для томатів добре використовувати настій пташиного посліду, бордоську суміш, деревну золу, сечовину, суперфосфат.

Формування рослин

У пасинкуванні або прищипування потребує більшість томатів, особливо високорослі і великоплідні сорти. Це сприяє збільшенню плодів і прискорює їх дозрівання. Формувати кущ можна в 1, 2 або 3 стебла. Після прищипування на рослині слід залишити не менше 5 кистей з плодами і 30 листя.

Перший догляд за помідорами у відкритому грунті – відео

2 Коментарів
 1. Римма Ерхонова написав(а)

  Желательно каждых 7 дней помидоры брызгать медным купоросом. Очень помогает росту и предотвращает повреждению насекомых. Очень эффективно.

 2. Людмила написав(а)

  Полезная статья.

Залишити коментар

Ваша адреса електронної пошти не буде опублікована