Корисні поради дачникам та городникам

Газова колонка – особливості проведення її ремонту

Газову колонку можна віднести до конструктивно складних водонагрівальних приладів, які при чіткому дотриманні експлуатаційних правил можуть прослужити без поломки не одне десятиліття. Але як відомо, немає нічого вічного і навіть такий надійний пристрій, може зламатися. В першу чергу – це обумовлено невідповідністю якості води і газу, які подаються комунальними службами в будинок.

Якщо слідувати правилам техніки безпеки, то будь-яка несправність газового обладнання повинна усуватися відповідними службами або сертифікованими фахівцями, наприклад, тут http://getmaster.com.ua/lviv/remont-gazovoy-kolonki/ можливо викликати відповідного майстра. Але хочеться відзначити, що існують деякі типові поломки газової колонки, які домовласник може усунути своїми руками, не чекаючи приїзду майстра.

Конструктивні особливості газової колонки

Перш ніж навчитися правильно діагностувати різні несправності газової колонки для подальшого їх усунення своїми руками, доцільно ознайомитися з таким водогрійним приладом. Природно, ознайомитися з конструкцією всіх моделей газових агрегатів для нагріву води неможливо, але знати узагальнені принципи пристрою колонки потрібно.

Конструктивні особливості газової колонкиПринцип роботи газових колонок полягає в нагріванні води, яка надходить з водопроводу за рахунок згоряння газу. При цьому щоб максимально прискорити даний процес водонагрівальний пристрій забезпечується теплообмінником, що розподіляє водний потік по тонких трубках, розташованим прямо над пальником. Завдяки цьому вдалося домогтися швидкого прогріву води безпосередньо під час її використання.

Така конструкція газової колонки є основою більшості подібних водонагрівальних пристроїв. Всі інші конструктивні доповнення служать для розпалювання газу і завдання температурних параметрів, а також забезпечення захисту і безпеки приладу. При цьому якщо розглядати розпал колонки, то він відрізняється принципом дії.

  • Розпал з використанням запальника має на увазі постійне підтримання невеликого джерела відкритого вогню. У свою чергу, сам запальник запалюють або сірником або п’єзоелементом, вбудованим в колонку.
  • Система п’єзорозпалу без використання запальника.
  • Електронний блок розпалу газової колонки, що працює від мережі змінного струму.

Якщо говорити про систему забезпечення безпеки, то вона в більшості випадків механічна. Навіть найсучасніша газова колонка, напхана, різними електронними блоками має найпростіший захист, механічно пов’язаний з мембраною і пристроєм прийому води, а також газовим клапаном. Відкриття газового клапана відбувається тільки при достатньому тиску води на мембрану. Простіше кажучи, відсутня вода не горить газ – воду включили пальник запалився.

Газовий водонагрівач не запалюється

Однією з найпоширеніших проблем того, що газова колонка не загоряється, є відсутність тяги через засмічення вентиляційних колодязів. Можливо, що в димоході виявився чужорідний предмет або він засмітився сажею в процесі тривалої експлуатації. В такому випадку відбувається спрацьовування системи захисту і як наслідок перекриття подачі газу.

Для ремонту несправності потрібно перевірити тягу в трубі відведення відпрацьованих газів. Для цього запалений сірник підноситься до витяжного колодязя і в разі справності димоходу полум’я відхиляється в сторону. Якщо полум’я не заворушилося потрібно перевірити колодязь і усунути бруд або сторонні предмети і все запрацює без звернення до фахівців.

Газовий водонагрівач не запалюєтьсяЩе однією проблемою, при якій відсутній розпал колонки, є банальна відсутність електроживлення, природно, якщо мова йде про агрегати, з автоматичною системою розпалу, які працюють від батарейки, таких як вироби компанії Електролюкс. При цьому, незважаючи на всі запевнення виробників, що батарейки повинно вистачити на рік, їх заміна повинна проводитися набагато частіше.

Також проблеми з розпалом в газовій колонці, можуть бути, обумовлені відсутністю достатнього напору води. Перевірка тиску води своїми руками також не становить ніяких проблем. Потрібно просто відкрити кран і візуально оцінити натиск води. І якщо буде виявлена проблема, то ремонтувати потрібно трубопровід.

Найчастіше можна зіткнутися з проблемою, коли газовий водонагрівач загоряється і відразу ж гасне. Це часто відбувається через неправильне регулювання подачі води. Для ремонту поломки виконується зниження подачі води, яке можна зробити своїми руками.

При включенні приладу чути характерний хлопок

Мікровибух або хлопок, які з’являються при включенні газової колонки можуть з’являтися через брак тяги в системі вентиляції. Якщо цей пристрій забезпечений електророзпалом, то причиною може бути розряджена батарейка. Також проблемі може супроводжувати засмічення жиклерів або інших конструктивних елементів приладу або через надмірне припливу газу. При цьому для усунення проблеми потрібно виконати наступні маніпуляції:

  • самостійне очищення димоходу або виклик пічника;
  • заміна елементів живлення;
  • всі інші поломки повинен виправляти фахівець, викликаний зі служби газу.

Важливо пам’ятати, що під час включення газового водонагрівача не повинно бути ніяких сторонніх запахів, особливо газу. При виявленні запаху потрібно негайно перекрити вентиль подачі газу відкрити двері і вікна в квартирі і зателефонувати в службу газу. Але ні за яких обставин не можна намагатися усунути проблему самостійно.

Відсутня подача газу

При включенні колонки завжди чути характерний звук розпалу газу, який свідчить про роботу водогрійного приладу. Якщо при включенні приладу нічого не чутно, то, можливо, газ не надходить в колонку. Для вирішення проблеми потрібно перевірити, а чи є газ взагалі. Для цього можна запалити конфорку газової плити або зателефонувати в комунальні служби на можливість проведення планових ремонтних робіт. Якщо газ в будинку є, а колонка не горить потрібно звертатися за допомогою до фахівців.

Газова колонка горить, але вода не нагрівається

Виходу злегка теплої води з колонки може передувати кілька причин. В першу чергу пристрій може мати недостатню потужність. Щоб упевнитися в цьому, необхідно уважно вивчити документацію на прилад.

Крім цього недостатнє нагрівання води може відбуватися із-за банального засмічення агрегату, про що буде свідчити колір горіння газу та поява кіптяви під водонагрівальним приладом. Також температура води може не прогріватися до заданих параметрів через слабкий тиску газу. Для ремонту несправності потрібно зробити наступне:

  • виконати регулювання крана подачі гарячої води;
  • виконати чистку агрегату своїми руками;
  • звернутися до фахівця.

Вище були розглянуті типові поломки газової колонки, які зустрічаються найчастіше і їх можна усунути своїми руками. Але якщо у домовласника немає впевненості в своїх силах, то краще довірити все фахівцям.

Виконуючи регулювальні або ремонтні роботи з газовою колонкою своїми руками потрібно приділяти цьому процесу належну увагу, інакше це може привести до незворотних наслідків. Тому перш ніж самостійно розбирати газовий водогрійний прилад потрібно бути впевненим, що не буде пошкоджений газопровід або інші важливі вузли, які можуть привести до вибуху газу.

Залишити коментар

Ваша адреса електронної пошти не буде опублікована