Корисні поради дачникам та городникам

Хороший обприскувач – гарний урожай

Хороший обприскувач - добрий урожай

Отримати пристойний урожай у саду або на грядці дачної ділянки важко чи навіть неможливо без обробки засобами захисту рослин від шкідників. Обприскувачі в цій справі чудові помічники, що дозволяють заощаджувати час на обробці. Високий тиск сприяє дрібному розпорошенню обробного складу, що дозволяє потрапляти йому в ті місця рослин, які при ручній обробці практично недоступні.

Види обприскувачів

Якщо не заглиблюватися в конструкційні особливості даних апаратів, то перша відмінність, що впадає в очі, – це обсяг бака. Він варіюється від 3 літрів до 80-ти.

За конструкційними особливостями приводу насоса обприскувачі поділяють на три типи: акумуляторні (електропривід), бензинові та ручні (помпові та важільні). Якщо взяти до уваги спосіб переміщення агрегатів, то виділяються ранцеві і колісні. А вибір того чи іншого типу обприскувача для потреб залежить від виду і кількості виконуваних робіт. Колісні обприскувачі мають значний бак і розраховані для обробки досить великих площ, з ранцевими апаратами можна забратися на стовбур дерева або зі драбини провести обробку крони дерева.

Великий вибір обприскувачів представлений на сайті компанії Hydromech. Де завдяки розумному пошуку ви легко знайдете не тільки сам прилад, а й такі комплектуючі як форсунки на оприскувач,  фільтри та інше.

види обприскувачів для саду

Ручне підкачування

Малооб’ємні обприскувачі за характером розпилення випускаються у двох варіаціях: насосні та пульверизаторні. Насосний тип є пристроєм без окремого бака. Рідина всмоктується поршнем безпосередньо всередину обприскувача, після натискання на ручку поршня видавлюється назовні. Пульверизаторний тип обприскувачів оснащений змішувальним вузлом, розташованим у головній частині розпилювача, і викид рідини відбувається після натискання на ручку.

Малогабаритні ранцеві обприскувачі можуть бути оснащені ручним приводом, який приводить у рух поршень насоса, розташованого всередині пластмасового або металевого бака. Шланг, що виходить із бака, закінчується розпилювальною штангою, оснащеною кнопкою включення. Іноді такі апарати комплектуються регулятором, що дозволяє змінювати характер і ступінь розпилення.

Ранцеві обприскувачі відрізняються один від одного також способом підкачування: важільний або помповий. Помповий насос має рукоятку підкачування, розташовану зверху балона, а при важільному варіанті підкачування – ручка приводу механізму знаходиться знизу, що дає можливість підтримувати необхідний тиск усередині бака без зняття обприскувача з плечей.

При виборі необхідного в господарстві апарату для розпилення рідини необхідно звертати увагу і на довжину штанги розпилювача. Оптимальною для такого аксесуара вважається довжина 1,5 метри. Коротші аналоги доставлятимуть незручності при розпиленні на крони великих дерев.

Бензинові та акумуляторні обприскувачі

Щоб якісно та швидко обробляти відносно великі садові площі та високі плодові дерева, потрібні обприскувачі на бензиновому або електричному приводі тиску насоса, що нагнітає. Вони також повинні мати в комплектації широкі наконечники, що розпилюють, з шириною охоплення 15 м, а висотою, відповідно, не менше 7 метрів.

Хороший обприскувач – гарний урожай

Для бензинового агрегату потужність має бути не менше 4 кінських сил. При покупці акумуляторного аналога такого обприскувача варто в першу чергу звернути увагу на ємність батареї (вона повинна забезпечувати тривалу роботу) і потужність та якість електродвигуна. У цьому випадку найкраще не ризикувати та зупиняти свій вибір на перевірених та відомих брендах.

На вибір тієї чи іншої моделі обприскувача, звісно, впливатимуть не лише їхні характеристики, а й фінансові можливості покупця. Хоча давно відомо, що набуваючи дуже дешевої техніки, можна з великою ймовірністю зіткнутися з підробкою або бракованою річчю.

Залишити коментар

Ваша адреса електронної пошти не буде опублікована