Корисні поради дачникам та городникам

Як правильно застосовувати сечовину для підживлення огірків

Майже будь-якій рослині необхідна велика кількість азоту. Саме він дозволяє культурі наливатися, нормально дозрівати, приносити власнику присадибної ділянки якісний і багатий урожай. І огірки в цьому плані не виняток. Сьогодні ми розповімо, що собою являє сечовина для огірків, як вона застосовується і з якою метою, а також про всі особливості такого підживлення.

Що таке сечовина

Відомий представник азотних речовин, який ще прийнято називати карбамід, являє собою добриво у формі гранул білого або брудно-білого кольору і не має запаху. Йому властиво швидко розчинятися у воді.

Як правильно застосовувати сечовину для підживлення огірків

Добриво дуже концентроване, а азоту в його складі є майже 50%. Підживлення сечовиною рекомендовано проводити з моменту проростання насіння. Ця процедура спрямована на отримання овочами потрібних корисних мікроелементів, які впливають на їх смак і якість. Сечовина коштує недорого і при цьому дуже ефективна. Її допустимо застосовувати як в гранулах, так і попередньо розчинивши у воді.

Нескладно зрозуміти, що улюбленій культурі потрібна така підгодівля. Ознаками цього є відставання в плані дозрівання, млявий вигляд рослини, блідне забарвлення листя, яке досить вузьке і дрібне. Якщо знехтувати внесенням підживлення, неминуче опадання листя і зниження врожайності культури.

Відео «Властивості карбаміду»


З відео Ви дізнаєтеся, що таке сечовина, як вонв діє і чому її так часто використовують городники.

Керівництво по застосуванню

Існують правила застосування такого препарату. Його потрібно вносити в грунт досить глибоко, щоб виключити процес розкладання. Добриво можна застосовувати як для огірків, вирощуваних в умовах відкритого грунту, так і для тепличних. Хоч добавка і вважається універсальною, але для будь-якої культури необхідне індивідуальне дозування.

Як правильно застосовувати сечовину для підживлення огірків

Мочевина має властивість впливати на підвищення рівня кислотності і лужності грунту. Щоб нейтралізувати це явище, використовують вапняну суміш. Крім огірків, цей засіб підходить для помідор, інших овочевих і плодово-ягідних культур.

Для чого підгодовувати

Звичайно, левову частку поживних і важливих для нормального життя компонентів рослини можуть отримати з грунту. Але при наявності несприятливих погодних умов (низьких температур або посушливих днів) їх не вистачає для повноцінного росту, розвитку і плодоношення. Позакореневе підживлення сечовиною у вищеописаних ситуаціях є дуже актуальним. Але це не можна назвати основним видом підживлення для рослин. Оскільки існують ще різні кореневі та позакореневі підживлення.

Всі зусилля по внесенню садівниками підживлення спрямовані на отримання якісного врожаю, здорових і смачних плодів у великій кількості. Сечовина відмінно насичує зав’язі і плоди корисними для них органічними речовинами та елементами.

Підгодівлю радять вносити після появи на пагонах першого ніжного листка. До настання періоду цвітіння і появи плодів культурі необхідні добрива, в яких є багато азоту, кальцію і фосфору. Коли кущ активно плодоносить, тобто вже закінчив рости і розвиватися, йому потрібно підживлення добавками з нормальним вмістом калію і магнію. Зрозуміти, що культурам не вистачає фосфору і азоту, досить просто. Про це розповість блідий вид овочів, їх недостатній ріст і відставання в розвитку.

Застосування сечовини

Витрата карбаміду на кожен метр ділянки у нормі становить 7 – 8 грамів. Частота внесення – близько 2 разів за період вегетації. Вперше сечовина потрібно огіркам на етапі посадки розсади. Другий раз нею підгодовують культури в той момент, коли на завязях вже є перші плоди. Додаткову підгодівлю концентратом радять проводити для того, щоб в майбутньому зібрати великий урожай улюблених овочів. Робиться це з розрахунку 60 грам засобу на 20 літрів води.

Як правильно застосовувати сечовину для підживлення огірків

При позакореневому підживленні потрібно обприскувати кущі розчином, виготовленим з 10 – 15 г гранул на 1 відро рідини. Процедуру слід проводити акуратно, щоб не допустити значного окислення грунту. Розчин краще всього застосовувати перед дощем, або в похмуру погоду після обіду. Паралельно з обприскуванням рекомендується підгодовувати огірки спеціальними мінеральними компонентами. Якщо дощу немає, а ви запланували провести процедуру, потрібно просто нормально полити кущики.

Особливості підживлення

На відміну від хімічних добрив, огірки позитивно реагують на внесення органіки та мінеральних добрив.

Використовуючи сечовину, можна робити це за вже перевіреним багатьма садівниками рецептом. Береться 5 грамів амофосу з розрахунку на кожен метр ділянки. Його потрібно рівномірно розподілити по поверхні грядок. 50 грамів сечовини потрібно перемішати в 10-літровій посудині.

Другий раз підгодівлю обов’язково проводять, лише дочекавшись появи плодів. Це актуально для проведення процедури при вирощуванні огірків на грядках, так і парниках. В даному випадку добриво вноситься з розрахунку 15 грам на 10 літрів води. Таким же розчином радять проводити обприскування культур, вирощуваних на власній дачі.

Як правильно застосовувати сечовину для підживлення огірків

Вивчивши особливості сечовини як добрива і нюанси її використання, можна домогтися значного збільшення ступеня врожайності, підвищити якість, товарний вигляд та смакові характеристики плодів. Але коли огірки добре ростуть і розвиваються, слід контролювати їх стан і не поспішати із внесенням чергової кількості сечовини. Початківці городники, як і досвідчені, розуміють всю важливість будь-яких підгодівель для росту і розвитку огірків.

Залишити коментар

Ваша адреса електронної пошти не буде опублікована