Корисні поради дачникам та городникам

Як прищипувати петунії щоб сформувати квітучу кулю?

Петунії – одні з найпопулярніших однорічних квітів у всьому світі. І це не дивно, адже вони чудово красиві. На сьогоднішній день існує маса сортів цієї «королеви клумби», що відрізняються висотою кущиків, величезною різноманітністю відтінків і розміром квіток.

… Що робити, щоб петунія виглядала більш пишно, щоб вона виглядала квітучою кулею?

Звичайно, прищипують !!!! Але: Як прищипувати петунії? Де саме прищипнуть, чи все стебла треба прищипувати? Коли треба провести прищипування петунії? І скільки разів за сезон треба проводити цю процедуру?

Отже! Зазвичай початківці квітникарі (або ті у кого поки з вирощуванням петуній з насіння є свої складності) купують молоді саджанці – невеликого  віку.

Ось саме в такому віці рослини, я починаю робити перші прищіпку. В цей час стебел у рослини зовсім мало, 5-6 штук.

Для того щоб розвинути бічні пагони – потрібно обрізати, а найкраще прищипнути верхівку пагона. Відокремлений шматочок пагона повинен бути не менше 3-4 см. Чому саме стільки, а не менше? Якщо видалити тільки кінчик пагона – (а це буде найтонше місце на стеблі), то виростаючи бічні пагони на цьому місці будуть часто обламуватися при сильному вітрі, негоді.

Зробивши прищіпку в потрібному місці – ви забезпечите міцність новим паросткам і тоді вони будуть стійкими до механічних пошкоджень.

Далі … Скільки разів за сезон потрібно проводити цю процедуру? Прищипування проводиться у міру відростання бічних стебел. А значить, як тільки нові бічні стебла досягнуть довжини близько 10-15 см (можна трохи більше), прищіпку можна повторити.

І так робіть, поки кущ не придбає пишність. Але, враховуйте і той факт, що при постійному укорочуванні стебел і інтенсивному зростанні рослини – потрібна підгодівля. Якщо цього не робити, то нових стебел буде дуже багато, будуть вони тонкими. Рясного цвітіння ви не побачите. Тільки при гарному догляді, своєчасним поливах можна від рослини добитися повної віддачі.

Ще дуже важливий момент! Вчасно видаляйте всі зів’ялі квіти, вони дуже багато забирають сил у рослини – утворюючи насінники. Ось всі важливі моменти!

Як прищипувати петунії щоб сформувати квітучу кулю?

Залишити коментар

Ваша адреса електронної пошти не буде опублікована