Корисні поради дачникам та городникам

Як посадити троянду з букета з фото і відео

Хочу розповісти, як посадити троянду з букета в домашніх умовах. На Новий рік чоловік подарував квіти, і дуже захотілося їх укоренити. Заодно і всім розповісти, як це робиться.

По-перше, покваптеся, якщо хочете укоренити зрізану троянду. Кілька днів, що вона простоїть в букеті можуть звести нанівець ваші спроби укоренити живець. Чим свіжіші живці, тим більше у них шансів пустити коріння.

По-друге, для вкорінення найкраще підходять наші троянди, а голландські та інші імпортні обробляють різними препаратами для тривалого зберігання і вони погано утворюють корені. Але, і такі троянди можуть вкоренитися! Просто шанси набагато менші, ніж у місцевих.

І, по-третє, запасіться терпінням і гарним настроєм, щоб все вийшло.

А тепер докладно про те,

Як виростити троянду розу з букета в домашніх умовах

Звичайно, найкраще приживаються літні живці, потім йдуть весняні, а зимові на останньому місці. Але, якщо дуже хочеться, то будемо вкорінювати і вирощувати зимові троянди вдома!

Нам знадобиться:

  • Свіжозрізана квітка
  • Гострий секатор або ніж
  • Квітковий горщик з універсальним грунтом
  • Корневин або гетероауксин

Підготовка живців

Як посадити троянду з букета з фото і відео

Щоб виростити троянду з букета, потрібно якомога раніше вирізати живці

Спосіб підготовки живців троянд однаковий при будь-якому вигляді посадки. Хоч навесні, хоч влітку або восени, хоч з букета. Але у нас точно троянда з букета. Вибираємо майже одеревенілий (він ще зелений, але починає корічневіти) пагон і з середини вирізаємо живець на три бруньки, довжиною близько 15 см.

Верхній зріз над брунькою прямий на пару сантиметрів вище верхньої бруньки. А під нижньою обов’язково косий зріз на 45 градусів, нижче бруньки на один сантиметр. Нижній лист обрізаємо зовсім, тільки пеньочок залишається! Верхні листки обрізаємо наполовину, щоб вони не забирали на себе багато поживних речовин, але щоб сокорух в черешку залишався.

Тепер потрібно поставити живці на добу у воду з корневіном або іншим стимулятором росту. Це може бути розчин алое (на 9 частин води 1 частина соку алое), або розчин препарату гетероауксину (по інструкції), або медова вода теж добре сприяє підживленням живців мікроелементами для утворення коренів.

У всіх випадках воду потрібно використовувати джерельну або очищену і відстояну з крана, але ніяк не просто воду з під крана і не кип’ячену (це мертва вода!).

Підготовка грунту

Живці ми приготували, тепер потрібно підготувати землю.

Можна використовувати універсальний грунт з магазину або приготувати його самим. Для цього потрібно змішати по 2 частини перегною і городньої землі і 1 частину піску. Самостійно приготовлену землю бажано прогріти в духовці, щоб виключити різні захворювання.

Горщик або ємність візьміть висотою не менше 20 см., Щоб майже весь живець був під землею. На дно обов’язково покладіть дренаж, щоб вода не застоювалася біля коріння, яке неодмінно з’явиться! І не загинє від зайвої вологи.

Тепер, коли все готово і живці, і земля, можна приступати до посадки.

Посадка живців роз або троянд з букета

У мене вийшло три живці і хочу всі їх посадити різними способами, може який-небудь да вкоренитися! Вибирайте, що вам більше подобається.

Як посадити троянду з букета з фото і відео

Посадка живця рози в картоплю дає свої переваги: захист від хвороб, підживлення та зволоження живця

Садимо живець в картоплі. Для цього беремо середню картоплину, прибираємо оченята, щоб не росли, робимо в ній отвір для живця. Вставляємо його в картоплю (умочіть знову в Корневін) і садимо в землю. Поливаємо і нариваємо банкою. Картопля підтримує живець у вологому стані і дає харчування! І захищає від шкідливих мікроорганізмів! Під банкою земля постійно повинна бути вологою, а живець 2-3 рази на день потрібно збризкувати водою. Створюємо йому міні-парник. Але заливати розу не можна!

Садимо в землю. Не зовсім відразу, він у нас добу вже у воді стоїть. Нижній зріз занурити в сухий Корневін і в землю вертикально. На поверхні залишається одна-дві верхні бруньки. Добре полити і накрити банкою, також як в попередньому способі. Потім ставимо горщики з живцями на південне підвіконня. Якщо є, звичайно. Потрібно забезпечити світле прохолодне місце – 18-20 градусів тепла.
Чекаємо появи коріння у воді.

Третій живець залишу у воді на два тижні. Приблизно за такий час повинні з’явитися корінці, а потім посаджу його в горщик із землею! Воду потрібно міняти щодня. І теж тримати в прохолодному світлому місці.
Важливо! Після появи корінців, з’являться молоді пагони і листя. Банку відразу не знімайте, поступово привчайте пагони до сухого повітря. Знімайте банку, потроху додаючи час. Продовжуйте обприскувати водою живці з пагонами щодня після того, як приберете укриття зовсім. Потрібно дати розвинутися добре корінцям.

У червні можна висадити кущик троянди в сад і доглядати за ним. Обов’язково видаляти зайві пагони. До осені головне добре вкоренитися молодий трояндочці. Далі її варто перенести в льох або підвал, щоб забехпечити стан спокою, але не допустити перемерзання грунту. В перший рік вирощування рози зі своїм корінням не здатні перезимувати в наших умовах.

Пропоную подивитися відео про посадку роз з букета:

Бажаю всім виростити свою троянду з букета, і тоді вона буде довго нагадувати про приємну подію.

Як посадити троянду з букета з фото і відео

Залишити коментар

Ваша адреса електронної пошти не буде опублікована