Корисні поради дачникам та городникам

Як проростити волоський горіх: особливості методу

Волоський горіх відноситься до сімейства горіхових. Його корисні властивості сприятливо впливають на організм людини і значно підсилюють імунітет. Це висококалорійний продукт, в ньому міститься велика кількість жирів. Він прекрасно знижує рівень холестерину в крові. Для того щоб зібрати хороший урожай, слід знати, як проростити волоський горіх.

Вибір насіннєвого матеріалу

Одним і важливих етапів є правильний вибір насіння. Для цього підійдуть горіхи з тонкою шкаралупою і ті, які тільки впали з дерева. Можна і самостійно збиває горіхи з дерева, але вони повинні бути стиглі і неушкоджені.

Не рекомендується купувати насіння в магазинах, там їх свіжість невідома. Перед посадкою слід уважно вивчити насіннєвий матеріал на наявність плям, пошкоджень, точок.

Необов’язково очищати горіхи, але в такому випадку їх проростання сповільнюється. При очищенні дуже важливо не пошкодити внутрішню частину плодів. Робити це краще в рукавичках, так як при тривалій роботі з волоським горіхом на руках можуть залишитися темні плями, які дуже стійкі і погано відмиваються.

Після очищення слід помістити горішки в воду. Ті, які потонуть, придатні для посадки, значить в них ціле ядро. Неушкоджені плоди швидше проростають.

Як посадити

Для правильної посадки волоського горіха необхідно дотримуватися нескладних рекомендацій. Так як насіння горіха знаходяться в щільній оболонці, їх необхідно стратифікувати. Тоді легко з’являться паростки. Цю процедуру слід проводити в тому випадку, якщо посадка очікується восени.

Якщо висадка намічена на весну, то насінню потрібен гарт. Плоди вибираються тільки свіжі. Якщо взяти насіння, які пролежали деякий час, це знизить їх потенціал до пророщування.

Ті горіхи, які добре дістали з ємності, розкладають на сонці для того, щоб вони трохи підсохли. Так їх залишають на кілька днів.

Як проростити волоський горіх: особливості методу

Після підбирають оптимальне місце для посадки. Найкраще висаджувати в слабокислу землю, якщо ж вона занадто кисла, то необхідно додати вапно. Грунт перекопується і проробляється ямка на поверхні, глибиною приблизно 8 см. В зроблену борозенку кладуть горіхи на ребро і вгору швом.

Дотримуються відстань між насінням в 40 см, а між рядами в один метр. Після цього плоди закопують.

У разі, коли в зимовий період спостерігалося мала кількість опадів, борозни накривають тирсою, соломою. Товщина покривногоя шару повинна становити не менше 10-20 см.

По весні, при появі перших паростків, шар тирси скорочують до 5 см. сходження може проходити нерівномірно.

Для весняної посадки насіння, протягом 1-3 місяців, утримують у вологому піску або тирсі. При наявності товстої шкаралупи проводять стратифікацію, якщо вона тонка, то дана процедура не виконується.

Насіння замочують у воді (її змінюють кожен день), а через кілька днів переміщують в тирсу або пісок. Плоди викладають на ребро. Температура в приміщенні, в якому залишаються насіння, повинна дорівнювати 5-7 градусам.

Щомісяця горіхи перевіряють, за необхідності періодично зволожують. Перед висадкою, за місяць, переміщують у воду. Так шкаралупа зможе розкритися. Пророщувати насіння слід в приміщенні, де повітря тепле і температура дорівнює 25 градусам. По закінченні морозних днів, ті горішки, які пустили паростки, пересаджують у відкритий грунт.

Пророщування в домашніх умовах

Проростити волоський горіх в домашніх умовах також можливо і зовсім нескладно. Для початку слід обзавестися пластиковими стаканчиками об’ємом в півлітра. У них проробляють невеликі отвори для того, щоб дати можливість зайвій волозі піти.

Після наповнення пляшок грунтом, насіння заглиблюються на 5 см. Все це виноситься на балкон, і тільки на початку лютого переноситься в приміщення. Важливо пам’ятати про регулярний полив.

Після переміщення тари з насінням в квартиру або будинок, повинні з’явитися перші сходи, через 3 тижні. По досягненню ними 10 см у висоту, паростки пересаджують в більш простору тару. Можна використовувати пластикові пляшки ємністю 2 літри, шийку яким обрізають.

Як проростити волоський горіх: особливості методу

Загартовування починається з того моменту, як на вулиці встановиться температура в +15 градусів. Для цього паростки знову повертають на балкон, але намагаються вберегти від попадання прямих сонячних променів. Коли проходять заморозки, саджанці переміщують у відкритий грунт. До цього моменту рослини виростають до 25 см.

Цікавий факт, що насіння, висаджені в осінній період, пустять паростки тільки в травні і тільки до осені досягнуть у висоту 20 см.

Де краще посадити

Пророщений волоський горіх готують до посадки і визначають йому постійне «місце проживання», де він буде рости в подальшому. Важливо пам’ятати, що з часом дерево значно розростається і займає багато місця. Так, відстань до найближчої рослини має бути близько 5 метрів.

Крім цього, горіх має широку крону і здатний перегороджувати потрапляння денного світла низьким рослинам, зростаючим поблизу від нього. Через потужну кореневу систему не радиться висадка поблизу будівель, це може призвести до пошкодження фундаменту.

Як проростити волоський горіх: особливості методу

Добре висаджувати по сусідству кущі, поки волоський горіх молодий, він не буде їм заважати, ну а через 7-9 років, все ж доведеться пересадити деревця.

Виростити волоський горіх, який дуже корисний і має приємні смакові якості, зовсім нескладно.

Залишити коментар

Ваша адреса електронної пошти не буде опублікована