Корисні поради дачникам та городникам

Вирощування цибулі з китайською технологією — секрети багатого врожаю

Вирощування цибулі з китайської технології — це маловідома методика. Вона полягає в тому, що посадковий матеріал висівають не на рівні грядки, а на гребені, а потім великі цибулини розвиваються відкритими. Спосіб поступово здобуває популярність завдяки ряду переваг. За відгуками, рослини демонструють більш високі показники врожайності з мінімальними затратами праці. Китайську методику можна застосовувати для всіх сортів цибулі, у відкритому грунті та в теплицях.

Суть та переваги методу

Выращивание лука по китайской технологии — секреты богатого урожая

Традиційно цибулю прийнято сіяти в грядки, при цьому цибулини знаходяться глибоко в ґрунті. Китайський спосіб вирощування цибулі передбачає не грядки, а гребені — штучні земляні піднесення, в які поміщається севок. Після формування ріпки гребені розрівнюють, після чого цибулина продовжує рости і розвиватися над грунтом, а її коріння залишаються в землі.

Спосіб вирощування цибулі за китайською технологією має ряд переваг перед традиційною методикою:

 • особливо великі цибулини — у відкритому вигляді їм особливо легко розростатися;
 • стійкість до грибкової мікрофлори завдяки гарній освітленості і вентиляції підземних частин рослини;
 • зниження тимчасових витрат на догляд, у тому числі на розпушування і обробку від бур’янів;
 • економія добрив — вони залишаються в грунті і менше вимиваються.

Захист від цибулевої мухи — одне з основних переваг китайського способу вирощування. Для цибулі небезпечні личинки цього шкідника. Вони розмножуються в грунті, а в період їх виходу цибулини за китайською технологією вже відкриті, тому врожай залишається в безпеці.

Підготовка і посів цибулі

Выращивание лука по китайской технологии — секреты богатого урожая

Оптимальним способом розмноження лука в помірному кліматі залишається севок. Це маленькі цибулинки, вирощені з насіння цибулі. Для їжі такий цибуля не використовують. Перед посадкою в грунт необхідно ретельно перебрати. Сухі, пошкоджені цибулини, а також ті, на яких можна помітити ознаки гнилі або грибка, необхідно відокремити і викинути.

Щоб отримати максимальні показники схожості, посадковий матеріал слід попередньо підготувати. Процедура складається з декількох етапів:

 • перший прогрів — за 10-14 днів до посіву цибулини викладають на батарею (навесні) або на спекотний сонячний ділянку (влітку);
 • наступний етап — очищення сіянки від лушпиння, при цьому важливо не пошкодити зону росту;
 • завершальний етап — витримка матеріалу в теплій воді (не менше 40 градусів) протягом 2 діб для активації вегетативних процесів.

Перед посадкою лука грунт удобрюють. Ця культура позитивно реагує на внесення мінеральних і органічних добрив. Першу процедуру рекомендується провести ще восени: на 1 квадратний метр грунту знадобиться по 1 ложці суперфосфату і нітроамофоски, а також 2 ложки доломітового борошна. Безпосередньо перед посадкою грунт перекопують з додаванням органічних добрив (гною), а потім формують однакові бортики по 15 см, відстань між якими становить 30 див.

Выращивание лука по китайской технологии — секреты богатого урожая

Щоб цибуля виріс великий та здоровий, важливо правильно вибрати грядки для його посадки. Оптимально підійдуть ті, на яких в минулому році були такі культури: гарбуз, кабачки, помідори, огірки або білокачанна капуста.

Терміни посіву

Выращивание лука по китайской технологии — секреты богатого урожая

Цибулю-сіянку може відрізнятися за розміром. Окремі цибулинки можуть досягати від декількох мм до 4 см, і важливо правильно сортувати посадковий матеріал.

В залежності від цього показника, виділяють 4 основні категорії сіянки:

 • до 1 см в діаметрі — оптимальна для посадки в зиму;
 • від 1 до 1,5 см — підходить для посадки в квітні;
 • до 2 см — висаджується в першій половині травня;
 • від 2 до 4 см — відкладається для літніх посадок на перо, а також для вирощування в горщиках.

Посадка цибулі по-китайськи проводиться в 2 етапи. Перший припадає на другу половину квітня, коли температура повітря стабільно залишається на рівні 5 градусів. Другу посадку проводять у травні. Спочатку використовують другу категорію сіянки, а більш крупні цибулини з третьої категорії залишають на травневу посадку. Їх поміщають в грунт на верхній точці гребеня, а землю навколо них трохи ущільнюють.

Правила догляду

Выращивание лука по китайской технологии — секреты богатого урожая

При вирощуванні цибулі за китайською технологією догляд за ним зводиться до мінімуму. Перший полив проводять відразу після посадки, а потім досить просто підтримувати оптимальну вологість грунту. При наявності опадів необхідність додаткового поливу відсутня. Прополки також не потрібні, оскільки коренева система цибулин розвивається швидко, і бур’янисті трави не витримують конкуренцію.

Тричі за сезон рекомендується внести добрива:

 • у травні — органічні підгодівлі (підійде коров’як, розведені водою 1:10);
 • у червні — комплексні мінеральні добрива (фосфатні, калійні, нітратні);
 • при старті формування ріпок — калійно-фосфорні підживлення.

В середині червня можна акуратно прибрати верхній шар грунту, щоб цибулина виявилася на поверхні. Надалі процес буде продовжуватися самостійно. За місяць до збору врожаю полив необхідно припинити і одночасно розпушити грунт. Перед зберіганням цибулини важливо висушити, щоб не допустити розвитку цвілевих мікроорганізмів.

Китайський спосіб вирощування цибулі набуває популярності. Ця методика економить час і зменшує необхідність в підгодівлях і прополці. Урожай виходить великим і здоровим навіть на недостатньо родючих ґрунтах.

Виростити великий лук легко і просто — відео

Залишити коментар

Ваша адреса електронної пошти не буде опублікована