Корисні поради дачникам та городникам

Як розрахувати оптимальні розміри гаража

Плануючи будівництво гаража на своїй ділянці, власникам потрібно в першу чергу, звичайно, вибрати зручне місце для нього. Але не менш важливо точно розрахувати оптимальні розміри гаража, щоб він був зручним і досить містким.

Щоб розміри гаража були оптимальними, вони повинні дозволяти:

  • Вільно повністю відкривати двері автомашини всередині будівлі, не побоюючись подряпати їх об стіни.
  • Спокійно розвантажувати багажник, який повинен відкриватися повністю навіть у хетчбеків.
  • Дозволяти самостійно обслуговувати, обстежити автомобіль і проводити дрібний ремонт.
  • Забезпечити місце для полиць з запчастинами і різними інструментами.

Як розрахувати оптимальні розміри гаража

Тепер підрахуємо, який же буде мінімальний розмір гаража на одну звичайну легкову машину. Беремо, наприклад, таку популярну в нашій країні модель, як «Лада Гранта». Її стандартні габарити становлять 4118x1700x1538 міліметрів. З кожного боку автомашини повинно залишатися не менше півметра, щоб можна було виходити з неї, обходити і не бруднитися при цьому. Виходить, що довжина гаража має бути мінімум 5,1 метра, ширина — 2,7 метра, а висота — 2 метри. Замало, скажете ви. І будете праві!

Важливо! Навіть в радянські часи типові розміри гаражів-коробок в кооперативах становили 3х6 метрів. Сьогодні і ці розміри вважаються маленькими — враховуючи середню ширину сучасних автомашин, гараж повинен бути шириною мінімум 4 метри. Так що за мінімальний розмір гаража приймаємо 4х6 метрів з висотою стелі мінімум в 2,5 метра.

Як розрахувати оптимальні розміри гаража

Наявність в гаражі оглядової ями ніяк не позначиться на його розмірах. Вам просто доведеться заглиблюватися. А от якщо ви вирішили встановити підйомник, то висоту стелі потрібно розраховувати з урахуванням його параметрів, додаючи сантиметри вгору.

Важливо! Для позашляховиків і кросоверів мінімальні розміри гаража повинні становити 5 метрів в ширину 8 метрів в довжину і 3,5 метра у висоту. Враховуйте, що це розміри внутрішнього приміщення!

Важливо! Ширина гаражних воріт в ідеалі повинна на два метри перевищувати ширину машини, щоб не було проблем з в’їздом.

Як розрахувати оптимальні розміри гаража

Зазначених нами мінімальних розмірів буде достатньо для самого легкового автомобіля і мінімальних дій з ним. Але для місць зберігання цього недостатньо! Наприклад, ви вирішили розмістити два стелажі шириною півметра і довжиною два метри уздовж бічних стін. Це ще плюс метр до ширини всього гаража.

Якщо вам потрібне місце для верстата, домашньої майстерні, готуйтеся додати до площі гаража приблизно 6 квадратних метрів.

Важливо! Як показує практика, найчастіше власники ділянок будують гаражі на одну машину довжиною від 9 метрів, шириною від 4,5 метра і висотою від 3 метрів. Саме такі розміри дозволяють облаштувати місця зберігання і невелику домашню майстерню.

Як розрахувати оптимальні розміри гаража

Якщо вам потрібен гараж на дві автомашини, то просто множити зазначені нами розміри не потрібно! Довжина споруди залишиться такою ж — мінімум 7, а краще 9 метрів. Ширина буде збільшена з 4-5 метрів до 7 метрів. Оптимальна висота, зрозуміло, не змінюється — 3-3,5 метра. Практика показує, що в квадратному гаражі 7х7 метрів два звичайних легковики цілком поміщаються.

Фахівці нагадують, що не варто занадто захоплюватися, збільшуючи розміри гаража більше зазначених нами. Це серйозно підніме вартість будівництва. Якщо вам дуже потрібна кімната відпочинку або склад для речей, задумайтеся про зведення над гаражем другого поверху або мансарди. Дозволить вирішити проблему зі зберіганням наявність підвалу, який габарити гаража не збільшить.

Як розрахувати оптимальні розміри гаража

Констатуємо: якщо вам потрібно мінімальне місце для стоянки автомашини, без додаткових функцій, то вас влаштує гараж 6х4х2,5 метра. Якщо ж потрібно ще й місце зберігання, невелика майстерня, то габарити потрібно збільшити до 9х4, 5х3 метра. Для двох авто досить боксу з такою ж довжиною і висотою, але збільшеною до 7 метрів шириною.

Залишити коментар

Ваша адреса електронної пошти не буде опублікована