Корисні поради дачникам та городникам

Ремонт гіпсокартону: як усунути дефекти

Дряпини, тріщини, вм’ятини та інші вади, що з’являються на гіпсокартоні в процесі експлуатації, – не рідкість. Найчастіше вони з’являються на пофарбованих стінах, оскільки тонкий шар емульсії або акрилового барвника – не найнадійніший захист для м’якого м’якого будматеріалу. Як зробити пошкодження на гіпсокартоні самотужки, щоб не було помітно?

Які суміші використовувати для ремонту гіпсокартону?

Оскільки через зміну температури та вологості повітря допускається незначне розширення гіпсокартону, шпаклівка для його ремонту має бути м’якою, еластичною і тверднути за короткий час. Ідеально, коли матеріал виготовлений із екологічно чистих компонентів. Саме тому поширені та користуються попитом шпаклівки на гіпсовій основі. Придбати цей будматеріал можна або у готовому вигляді, або як суху суміш, яка перед початком роботи зачиняється водою.

Виробники випускають і спеціалізовані «тонкі» види шпаклівки, метою яких є затирання незначних подряпин та сколів на гіпсокартоні.

Як упоратися з дрібними дефектами

* Навколо місця пошкодження шліфувальною шкіркою знімається оздоблювальний шар (фарба, шпаклівка) до появи паперового покриття листа. Подряпина або тріщина трохи розширюється ножем або гострим краєм шпателя для збільшення площі нанесення наповнювача;

* Поверхня очищається від пилу малярським пензлем і злегка зволожується;

* За допомогою шпателя наноситься шпаклівка і вдавлюється в поглиблення. Якщо подряпина глибока і є борозенкою (це відноситься і до вм’ятини), то перед її закладенням для поліпшення зчеплення з поверхнею місце пошкодження слід прогрунтувати. Після ґрунту наноситься гіпсовий розчин у 2-3 шари з інтервалом о 12 годині кожен;

* На фініші проводиться шліфування висохлої поверхні абразивною сіткою до ідеально гладкого стану.

Ремонт гіпсокартону: як усунути дефекти

Невеликі наскрізні дірки можна закласти, наклеївши на місце пролому спеціальну склотканину з одностороннім обклеюванням. По периметру пошкодженого місця наклеюється паперова стрічка і проводиться шпаклювання спочатку стартовою шпаклівкою, а після її затвердіння – фінішною з наступним шліфуванням.

Як відремонтувати великі пробоїни

Якщо діра має великі розміри, її краї необхідно обрізати будівельним ножем, надавши форму прямокутника зі скошеними всередину кромками. З шматка гіпсокартону відповідного розміру вирізається деталь трохи менше зробленого у стіні вікна. Краї в підготовленій «латці» повинні бути зрізані під кутом так, щоб вона вільно увійшла у отвір на стіні. Краї отвору злегка зволожуються, і на них по всьому периметру тонким шаром наноситься шпаклівка, після чого підготовлена деталь просто вставляється в отвір і щільно притискається. Стики проклеюються серп’янкою або паперовою стрічкою і шпатлюються звичайним способом.

Якщо діра дуже велика, її слід розширити до внутрішніх вертикальних профілів. У прорізі, що утворився, до стіни прибиваються горизонтальні дерев’яні бруски. Їх потрібно розташувати так, щоб 1/2 ширини бруска заходила під зріз гіпсокартонного листа, а решта знаходилася зовні. На отриману раму з профілю та брусків кріпиться лист гіпсокартону, вирізаний за розмірами отвору. Стики закладаються також як і звичайні з’єднання гіпсокартонних листів.

Щоб місце ремонту не виділялося на загальному тлі, доведеться перефарбувати всю стіну. Але якщо дефект був не дуже великим за площею, і фарбувати всю стіну поки не входило в плани, можна спробувати підібрати фарбу в тон і зафарбувати тільки це місце, або використовувати якийсь декоративний прийом із застосуванням декількох відтінків.

Залишити коментар

Ваша адреса електронної пошти не буде опублікована