Корисні поради дачникам та городникам

Як зробити клітки для бройлерів своїми руками

Самостійне вирощування бройлерів є дуже вигідною справою, оскільки саме ця птиця, на відміну від курей інших м’ясних порід найбільше додає у вазі за короткий термін. В результаті господар не тільки може стабільно заробляти, але і дозволити собі урізноманітнити раціон смачним м’ясом. Для забезпечення серйозних середньодобових приростів слід утримувати пернатих в правильних умовах. У цій статті ми розглянемо, як самостійно виготовити клітки для бройлерів, щоб у них вирощувати здорових пернатих, зробити це прибутковим заняттям, і при цьому заощадити на матеріалах.

Переваги кліток

Кури бройлери можуть міститися в різних умовах:

  • клітки;
  • підлогове розміщення.

У першому випадку постійним місцем перебування птахів є спеціальні клітини, у другому – курники або загони. Варіант з підлоговим утриманням – найпопулярніший в нашій країні, оскільки у приватних фермерів найчастіше сільськогосподарська продуктивна птах – це курка, яку утримують в умовах, що серйозно відрізняються від вимог розміщення бройлерів.

Якими повинні бути клітки для бройлерів

Місце, розраховане на утримання курей, повинно мати достатньо простору і бути зручним у користуванні. Якщо поглянути на птахоферму, то там можна побачити великі блоки з автоматичною подачею води та корму. Для більшої зручності у великому домашньому господарстві можуть використовуватися клітки для курей у вигляді батареї. Завдяки такій простій конструкції можна досягти значного скорочення витрати корму і змінної підстилки. Так можна і заощадити місце в приміщенні, і забезпечити легкий доступ людини до птаха, щоб налити води, підсипати корм і змінити підстилку.

Креслення кліток

Як зробити клітки для курей своїми руками

Як зробити клітки для курей своїми руками

Як зробити клітки для курей своїми руками

Як виготовляється клітка для бройлерів своїми руками – опис робіт

Як зробити клітки для курей своїми руками

Клітка 103х290 ділиться на 4 клітини з розрахунку 25 голів на клітку. По колу вона обтягується сіткою 2х2. У місці годівниць і поїлок розміщені прутики на відстані 60 мм. Кожна клітка має розмір 138х103.

Як зробити клітки для курей своїми руками

Для зручності очищення основа счищалки розташованана відстані 200 мм до підлоги клітки. В якості матеріалу для виготовлення піддону для счищалки використовувалася оцинковка. Хоча спочатку розглядався плоский шифер, але у такому разі счищалка була б занадто важкою.

Як зробити клітки для курей своїми руками

Для годівниць і поїлок взята пластикова каналізаційна труба 110. Для закладення всіх швів на поїлках використовував силікон. Годівницям зроблені кріплення з ОСБ.

Як зробити клітки для курей своїми руками

Розглядаючи варіанти замикання дверей, автор обрав саме просте рішення – просвердлити в бруску отвір і вставити заздалегідь зігнутий стрижень.
Один відсік – для добових – закритий з усіх боків, сюди поставлена червона лампа. На дно пізніше буде зведена пластикова сітка з меншими клітинками – щоб лапки не провалювалися, і не мерзли.

На майбутнє на всіх стиках дверей зроблені напрямні.

Як зробити клітки для курей своїми руками

З часом дверцята під вагою будуть так чи інакше просідати, переробляти не буде часу, так що краще зробити відразу нормально.

Як зробити клітки для курей своїми руками

Як зробити клітки для курей своїми руками

Як видно зі статті, вирощування курей бройлерів – заняття досить просте, якщо подбати про приміщення, в якому буде міститися птах. Найважливіша умова, що визначає зростання бройлерів – це правильна клітка, з необхідним температурним режимом і освітленням. Вона повинна бути таких розмірів, при якому птахи не будуть тіснитися, а конструкція буде зручна для вільного доступу до корму і води.

Залишити коментар

Ваша адреса електронної пошти не буде опублікована