Корисні поради дачникам та городникам

Корисна інформація про вагонку і будівництво з неї

Одним з найбільш затребуваних будівельних матеріалів є вагонка. Матеріал з успіхом застосовується як при обробці кімнат, так і фасадної частини будівлі. Для виготовлення дощок в основному застосовуються хвойні сорти деревини, хоча в деяких випадках використовуються і модринові. Наприклад, оздоблення саун, бань і басейнів часто виконують з вільхи. Для обшивки фасадів і внутрішньої частини будинку широко використовується модрина.

Які види і сорти вагонки бувають

Вагонка з деервини. Поскільки дошка використовується для обробки різних поверхонь, а кожен покупець хоче, щоб його будинок мав свою індивідуальність, виробники випускають будматеріали різних видів. Відмінності між ними можуть виражатися в наявності або відсутності фасок, розмірах і формі тильної і лицьовий сторін, конструкції місць з’єднання.

«Американка». Профіль цього виду вагонки має плавний перехід від фаски біля шипа до середини лицьової частини. Таке виконання дозволяє в точності зімітувати сайдинг, але облицювання при цьому виконане з натуральної деревини.

Двостороння вагонка. Вона не має як такої тильної сторони, обидві її частини можна вважати лицьовими. Дошка добре підходить для виготовлення тонкої перегородки, а при обшивці фасаду є можливість приховати дрібні дефекти, перевернувши елемент. Для облицювання приміщень з високою вологістю такий матеріал не підходить, оскільки не має вентиляційних каналів.

«Блокхаус». Профіль цього будматеріалу з дерева має округлу лицьову сторону. Будівлі обшиті блокхаусом виглядають так, ніби цілком виготовлені з оциліндрованих колод.

«Ландхаус». Цей вид лицювальної дошки є одним з найдорожчих, оскільки її лицьова сторона вифрезерована певним чином, часто має складні малюнки. Існують також профілі, в яких за допомогою гарячого тиснення одержують ефект ручного різьблення по дереву.

Залежно від якості деревини і відповідності заявленим розмірами вагонка може бути одного із сортів: «Екстра», А, В та С.

Дошка категорії «Екстра» є найякіснішим. На погонному метрі може бути не більше одного світлого сучка, тріщини не припустимі. У виробах класу А допускається наявність двох-трьох сучків на погонному метрі, дрібних мікротріщин. Засмоленість не повинна перевищувати 10%

Чим відрізняється вагонка штиль від євро

Лицьова поверхня європрофіля з дерева має додаткову фаску біля шипа, що дозволяє чітко бачити шви на обшивці. Основна відмінність між вагонкою штиль і євро полягає в тому, що профіль першій має закруглені фаски з двох поздовжніх сторін. Даний вид лицювальної дошки не передбачає наявність з’єднання типу полка-поглиблення.

Ширина вагонки штиль може знаходиться в діапазоні від 90 до 140 мм. Для стелі краще вибирати широкі елементи. На облицюванні з дошки штиль стики практично не видно, а їх кількість зведена до мінімуму. З точки зору економії цей різновид обшивального матеріалу дуже ефективний, оскільки відходи виходять незначними.

Способи монтажу

Обшивка будинку вагонкою. Види кріплення дощок можуть один від одного відрізнятися, але в будь-якому випадку знадобляться саморізи (скоби для степлера), цвяхи і кляймери. Перший варіант монтажу полягає в засверліванія отворів під кріплення в шпильці. Таким чином, шуруп буде закручений всередині шипа.

Другий варіант передбачає застосування степлера, коли скоби заганяються в паз під певним кутом. Третій спосіб реалізується за допомогою кляймерів, які кріпляться до задньої стінки паза вагонки. Четвертий варіант — монтаж за допомогою шкантів і саморізів. Облицювання виконується знизу вгору.

Область застосування

Вагонка з дерева — сухий дихаючий продукт, тому основними вимогами при її використання є сухість деревини (зовнішні роботи) і хороше опалення (внутрішні).

Таким чином дошки з ялини і сосни використовуються для облицювання внутрішніх приміщень в діапазоні температур від -5 °С до +30 °С, де невисока вологість. Вироби з липи застосовуються для обробки внутрішньої частини сауни, а з вільхи — парилки. Ця порода витримує температуру до +120 °С і вологість до 100 %. Вагонка з модрини широко застосовується для фасадних оздоблювальних робіт з облицювання будинків, мансард, балконів і терас.

Залишити коментар

Ваша адреса електронної пошти не буде опублікована