Корисні поради дачникам та городникам

Посадка агрусу восени

Агрус – витривалий, листяний багаторічний чагарник, який легко вирощувати. Його круглі ягоди з тонкою шкіркою можуть бути зеленими, рожевими, жовтими або білими.

Посадка восени: терміни і вибір місця

Агрус – витривала рослина і особливо добре себе почуває в холодному кліматі, де ягоди повільно дозрівають на кущі, наповнюючись смаком і ароматом. Незважаючи на дуже раннє цвітіння, чагарник досить стійкий до заморозків, добре переносить тінь. Щоб коренева система рослини краще прижилася і зміцніла, посадка агрусу восени найбільш краща. У цей період немає вегетації, це підвищує приживлюваність саджанців.

Терміни висадки у відкритий грунт безпосередньо залежать від кліматичної зони і погодних умов. Для середньої смуги Росії оптимальний час – кінець серпня – перші два тижні жовтня за умови, що нічна температура повітря не знижується нижче +5 – + 2 ° С, тобто до настання перших заморозків. Головні переваги посадки агрусу восени у відкритий грунт:

 • активний ріст кореневої системи;
 • ранній старт вегетації весною;
 • за зиму грунт встигне ущільнитися;
 • приживлюваність саджанців досягає 100%.

Терміни посадки, наведені вище, приблизні, вони можуть зсуватися на більш ранні або пізні. Все буде залежати від регіону, на півдні країни термін посадки може тривати до листопада.

Незважаючи на те, що агрус стійкий до широкого спектру ґрунтових умов, він любить прохолодну, вологу (але не перезволожених), багату органічним матеріалом грунт. Вибирайте відкрите місце, де рослина буде зігрівати м’яке ранкове сонце, оптимальний варіант – тінистий частина саду або земельної ділянки.

Не ставте агрус поруч з малиною або кущами смородини, оскільки у них загальні шкідники.

Як правильно посадити

Для посадки беріть молоді чагарники (краще дворічки) з коротким стволом 10-15 см і чотирма або п’ятьма постійними гілками, що несуть плодоносні бічні пагони, кореневою системою близько 20 см. Такий спосіб початку вирощування агрусу – найпростіший і високоврожайний.

Посадка агрусу восени

Перед висадкою внесіть в грунт добре перегнилий гній, якщо грунт з дефіцитом поживних речовин, додайте збалансоване гранульоване добриво з розрахунку 100 г на квадратний метр. Підготуйте ділянку для посадки: земля повинна бути очищена від бур’янів, перекопана на повну глибину лопати.

Посадка агрусу восени у відкритий грунт може здійснюватися за однією з схем:

 • в ряди, де між кущами відстань 1,5 м, міжряддя – 2 м;
 • 75-80 см між саджанцями, тоді дистанція між рядами – 1 м (через кілька років буде потрібно проріджування);
 • рандомно під кроною плодових дерев.

Посадка агрусу восени

Як тільки визначилися зі схемою, алгоритм дій наступний:

 1. Перед перенесенням у відкритий грунт, якщо коріння рослини без земляного кома, поставте саджанець в воду так, щоб вона покривала всю кореневу систему. Потім слід видалити всі листи, сухі (пошкоджені) корінці.
 2. Викопайте ямку розміром трохи більше кореневої системи кущів.
 3. Змішайте з грунтом компост і / або добриво, заповніть сумішшю половину підготовленої ями. Залиште заготовку тижні на дві, щоб грунт осів.
 4. Через 14 днів переходите до посадки агрусу восени саджанцями. Зробіть невисоку насип в центрі ямки, поставте саджанець на насип так, щоб стебло, спрямований вгору, виявився посередині, а коріння розходилися в сторони від нього. Потім присипати коріння грунтом, обережно ущільнюючи кожен шар, поки не заповните яму майже по вінця. Заглубляйте шийку чагарнику приблизно на 5 см. Добре полийте. Досипьте залишилися грунтом, мульчируйте тирсою або перегноєм.

Посадка агрусу восени

Обрізка агрусу при посадці восени – обов’язкова процедура. Видаліть неохайні перехрещуються стебла і укоротите спинки і тонкі, слабкі на вигляд стебла. Ображати все низькі гілки, які стосуються землі.

Тепер час залишити рослина до весни. Мульча цілком впорається із захистом саджанців від невеликих заморозків, якщо очікується малосніжна або морозна зима, накрийте агрус будь-яким покривним матеріалом.

Догляд та обрізка

Важливо захищати рослини від бур’янів, підтримувати постійну вологість грунту в період вегетації. Завжди поливайте рослину біля основи, бризки не повинні потрапляти на листя, це може сприяти появі грибків. Ось кілька корисних порад по догляду за агрусом після зимівлі:

 1. Не допускайте пересихання грунту, нерегулярний полив може привести до розтріскування шкірки ягід.
 2. Навесні підгодовуйте агрус універсальним добривом з невеликим вмістом калію. У період вегетації поливайте розведеним розчином рибної емульсії.
 3. Уникайте добрив з високим вмістом азоту, це збільшить зростання молодих пагонів, але зменшить врожайність.
 4. Мульчируйте грядки витриманим компостом або органічної посадкової сумішшю для пригнічення росту бур’янів.
 5. Захищайте агрус від птахів, які навесні поїдають нирки, а влітку – ягоди.
 6. Бережіть нові бутони і квіти від заморозків ранньою весною.

Обрізка спрямована на створення куща відкритої форми з незагромождённим центром, який забезпечує хороший потік повітря і дозволяє сонця потрапляти на дозрівають плоди.

Посадка агрусу восени

Під час посадки агрусу восени стебла рослини вже були обрізані, але навесні наступного року процедуру слід повторити. І так щороку:

 1. Перший рік. Виберіть від 3 до 5 основних стебел, які ростуть від основного стебла в протилежних напрямках. Відріжте від кожного половину. Видаліть інші більш дрібні гілки, а також зламані або перехрещуються пагони. Створіть вазообразной форму з відкритим центром. Обрізаючи стебла, зрізайте їх трохи вище нирки, зверненої назовні, так нові гілочки будуть рости назовні, а не всередину.
 2. Другий рік. Виберіть ще від 3 до 5 стебел, зростаючих від стебла, дозвольте їм рости, обрізаючи пагони, які ростуть усередину. До третього літа буде від 9 до 15 міцних стебел, зростаючих з центру. Не бійтеся зрізати зайве, ягоди розвиваються в основному на більш старих стеблах, а не на паростках поточного сезону. Взимку видаліть всі бічні пагони, залишивши одну-три бруньки від підстави.
 3. Після закінчення кожного сезону перших трьох років зберігайте від 3 до 5 кращих пагонів. На четвертий рік видаліть стебла першого року, найстаріші, залиште до 5 кращих молодих пагонів. Кожен наступний рік оновлюйте рослина, відбираючи кращі з нових гілок.

Шкідники і хвороби

Якщо дотримуватися правильні умови вирощування, з рослиною не буде проблем. Чагарник найчастіше страждає від гусениць або птахів (особливо снігурів, якщо посадка кущів агрусу була восени).

Посадка агрусу восени

До основних хвороб відносять:

 1. Борошниста роса. Досить часта напасти для ранньої весни, особливо коли агрус посаджений поряд з кущем смородини. Листя і стебла покриваються порошкоподібною сірим або білим грибком. Нерідко цвіль з’являється на плодах.
 2. Капсидних клопи. Це маленькі блідо-зелені комахи, що руйнують клітини рослин.
 3. Крижовніковий пильщик. Атака цих комах може позбавити рослина листя за кілька днів.
 4. Недолік калію. Часта проблема цього чагарнику, яка проявляється появою коричневою кромки навколо зовнішньої облямівки листа. В кінці зими застосовуйте сульфат калію з розрахунку 15 г на квадратний метр.

Приділіть агрусу трохи уваги, він обов’язково обдарує вас великими і соковитими або невеликими іскристими золотом солодкими ягодами.

Залишити коментар

Ваша адреса електронної пошти не буде опублікована