Корисні поради дачникам та городникам

Садимо розсаду настурції: коли можна і як треба

Компактні невисокі кущики або довгі звисаючі батоги з яскравими суцвіттями різноманітного забарвлення, які цвітуть до самої осені, — це красуня настурція. Вона однаково добре виглядає як на клумбі, так і на балконі, а ампельні сорти прикрасять альтанки та літні тераси.

Найчастіше настурцію вирощують розсадним способом. Він дозволяє наблизити час цвітіння, а також більше підходить для рідкісних сортів. В покупних пакетиках насіння не так вже й багато, а враховуючи, що садити їх у відкритий грунт рекомендується по 2 штучки в лунку і сходить далеко не все, набагато вигідніше виростити розсаду.

За великим рахунком ця рослина особливих клопотів квітникарям не принесе, оскільки непогано росте навіть при мінімальному догляді, проте один нюанс існує і пов’язаний він з термінами посадки. Оскільки квітка є теплолюбива і не переносить заморозки, особливо молоді рослини, важливо знати, коли садити настурцію на розсаду, щоб вчасно відправити її на клумбу.

Час посіву насіння

До посадки розсади настурції краще братися за пару тижнів до того моменту, коли планується висаджувати її у відкритий грунт. Якщо пересадка буде в середині травня, то насіння висівають вже в кінці квітня.

Окремо варто згадати про вирощування настурції в горщиках, у приміщенні. У цьому випадку посів насіння можливий і в більш ранні терміни, наприклад, у березні, головне, щоб квітам було тепло і світло.

Особливості вирощування розсади

Насіння настурції досить великі і покриті щільною оболонкою, до того ж вони не мають 100-% схожість, тому вимагають попереднього замочування.

Садимо розсаду настурції

За добу до посіву посадковий матеріал рекомендується залити окропом і залишити у воді, щоб тверда шкірка розм’якла, і паростку було легше пробитися. У воду можна додати стимулятор росту.

Оскільки корінці у настурції крихкі і часто ламаються в процесі пересадки, для розсади необхідно відразу підібрати окремі ємності і покласти в кожну по одному насіння. Це допоможе уникнути процесу пікіровки і додаткового травмування сіянців. З цієї ж причини пересадку на постійне місце роблять способом перевалки. Для рівномірного розвитку розсади настурції і щоб не допустити витягування, їй треба забезпечити хороше освітлення.

Відео про вирощування розсади настурції

Залишити коментар

Ваша адреса електронної пошти не буде опублікована