Корисні поради дачникам та городникам

Мозаїка з битої плитки: як робити своїми руками

Мозаїка зовсім необов’язково повинна бути готовою, покупною. Її можна викласти просто з осколків битої плитки. Іноді використовується навіть битий посуд. Приведемо вам приклади мозаїки, складеної з осколків, а також розповімо, як створювати такі композиції своїми руками.

Пам’ятайте, ми показували вам найбільш відомі будови знакового іспанського архітектора Антоніо Гауді? Так ось яскраву мозаїку з осколків часто називають «мозаїкою в стилі Гауді». Архітектор дійсно часто використовував даний декоративний прийом, створюючи мозаїку з осколків керамічних виробів, ваз, посуду, звичайної плитки. До речі, саме Гауді винайшов шестикутну мозаїчну плитку, але це вже зовсім інша тема.

Мозаїка з битої плитки: як робити своїми руками

Окремо згадаємо про таке використання мозаїки з битої плитки, як оформлення садових доріжок. В цьому випадку доцільно використовувати досить великі шматки керамічної плитки, поєднуючи їх, як вам подобається. Саме завдяки хаотичності може вийти оригінальний декор, а сама доріжка в підсумку виявиться довговічною і зручною.

Мозаїка з битої плитки: як робити своїми руками

Крім оформлення садових доріжок, бита плитка, вірніше, мозаїка з неї, може використовуватися:

 • Для прикраси фасадів.
 • Облицювання стін і створення незвичайного підлогового покриття, наприклад, в передпокої, на кухні, у ванній і санвузлі.
 • Декору меблів, наприклад, стільниць.
 • Прикраси квіткових горщиків, вазонів, контейнерів, бордюр, піднятих грядок, тобто в ландшафтному дизайні.
 • Прикраси кам’яних парканів.
 • Оформлення дна басейну та іншої штучної водойми на ділянці.

Мозаїка з битої плитки: як робити своїми руками

Процес укладання мозаїки з битої плитки виглядає так:

 1. Починається все з вибору малюнка і підбору відповідного матеріалу. Можна купити недорогу керамічну плитку потрібних вам відтінків, знайти спочатку биту взагалі безкоштовно, але спочатку потрібно визначитися, що саме ви хочете бачити на стіні, паркані або стільниці.
 2. Плитку акуратно розбиваємо молотком на шматочки потрібного розміру — якщо поверхня велика, то і шматочки можна зробити більші, для дрібного малюнка — відповідно, менше.
 3. Малюнок настійно радимо спочатку викласти просто так, без розчину, наприклад, на підлозі, а потім вже перенести на обрану основу.
 4. Поверхню перед укладанням вирівнюємо, ретельно готуємо.
  Використовуємо спеціальний плитковий розчин. Наносимо його шпателем по окремих ділянках, інакше висохне, і ви не встигнете викласти мозаїку. Іноді майстри наносять розчин безпосередньо на шматочки плитки. Працюємо не поспішаючи, переносячи малюнок на підготовлену поверхню. Почати радимо з центру композиції, а потім вже йти в різні боки. В останню чергу викладається фон.
 5. Через добу, коли розчин гарненько застигне, наносимо затирку, адже проміжки між осколками битої плитки в будь-якому випадку будуть. Надлишки затирки прибираємо вологою ганчіркою.

Мозаїка з битої плитки: як робити своїми руками

Відзначимо, що процес укладання битої плитки копіткий, досить довгий. Тому, якщо ви хочете ремонт швидко і не збираєтеся економити на матеріалі, цей варіант не для вас. А ось якщо потрібен оригінальний декор або в господарстві є залишки плитки — обов’язково спробуйте!

Залишити коментар

Ваша адреса електронної пошти не буде опублікована