Корисні поради дачникам та городникам

Пристрій для згинання арматури своїми руками

Сьогодні хочу розповісти, як я зробив верстат для гнуття арматури своїми руками. Ідею подивився в інтернеті. Верстат цей дуже простий у виготовленні і повторити його нічого складного не складе.

Матеріали, які я використав:

  • профільну трубу 60х60 зі стінкою 3мм (для станиці);
  • два куточка розміром 40х40х 4 мм (для важеля і згинальної частини);
  • шарнір;

Арматуро згинальний пристрій крок за кроком

В якості основи я використовував профільну трубу, можна використовувати не тільки трубу 60х60, але і будь-який інший матеріал, який більш чи менш підходить (швелер або два куточка зібраних в коробок) кому як зручно.

Тут, на профільній труби зверху розміщено два куточка. Один з них приварений нерухомо з двох сторін, а другий буде використовуватися як важіль і має поворот на 90°.

Пристрій для згинання арматури своїми руками

Для того щоб труба поверталася я використовував шарнір (завісу від гаражних воріт), нижню частину якого вварив на нижню профільну трубу.

Попередньо, в трубі зробив отвір під цей шарнір. Знизу приварив шарнір суцільним швом, зверху двома прихватками. Приварену зачищаємо, що б вони не заважали арматурі.

Пристрій для згинання арматури своїми руками

Окреме пристосування, щось на зразок «Козла» не збирав, використовував затиски, якими прихопив всю станину.

Пристрій для згинання арматури своїми руками

Для зручності в роботі, на профільній трубі з того боку, де куточок рухливий, креслимо лінію, що б зрозуміти, коли буде загин до прямого кута.
Між шарніром і куточком зазор виставив 10 мм, для того щоб арматура періодичного профілю проходила вільно. У зазор арматура діаметром 8мм дуже добре вставляється і згинається. Взагалі верстат розрахований згинати арматуру 6-8 мм діаметру.

Пристрій для згинання арматури своїми руками

Кому дійсно потрібен пристрій для гнуття арматури, беріть на озброєння. Тим більше щоб виготовити такий станок своїми руками з підручного матеріалу знадобиться всього 2-3 години.

Залишити коментар

Ваша адреса електронної пошти не буде опублікована