Корисні поради дачникам та городникам

Побутова техніка для дому: якими принципами потрібно керуватися при її виборі?

У кожного з нас абсолютно різні уявлення про затишний і комфортний будинок, але в одній думці сходяться-без побутової техніки в ньому не обійтися. Одним досить мінімального набору з найнеобхідніших в побуті предметів, інші заповнюють будинок безліччю потрібних і не дуже пристроїв. На що звертати увагу, і як не піддатися нав’язливій рекламі?

Принципи вибору побутової техніки

Складіть список необхідних вам пристроїв і планомірно вивчайте кожен пункт. Зрозуміло, що ніяк не обійтися без кухонної плити, чайника, праски, холодильника і пральної машини. Мріючи про найсучаснішу модель, не забувайте про практичну сторону: чи пройдуть ці агрегати у ваші дверні отвори, чи помістяться в призначені для них місця? Звертайте увагу на потужність моделей-чи витримає ваша електромережа сумарну потужність техніки, включеної одночасно, або вам доведеться користуватися нею по черзі?

Вибираючи пральну машину-автомат, обміркуйте, якими функціями і «наворотами» ви дійсно будете користуватися. Якщо ви звикли весь час контролювати процес прання, то вам більше підійде пральна машина з вертикальним завантаженням. Тоді можна буде бачити, наскільки чиста набирається вода, додати забуті дрібниці, дістати деякі речі, не віджимаючи, а при відключенні світла прополоскати білизну вручну.

Як вибирати побутову техніку для дому

Наявність дисплея в автоматах – не така вже необхідність. Про закінчення прання сповістить звуковий сигнал, а бігати дивитися, в якій стадії процес, ви точно не будете. Купуючи багатофункціональну модель, знайте, що користуватися ви будете всього декількома програмами, тому не варто переплачувати.

А ось для холодильника дисплей стане корисним доповненням, так як дивлячись на екран, ви завжди будете бачити, яка температура в камерах. Важливий для холодильника і дизайн, оскільки він завжди в полі зору. А з функцій сама необхідна No Frost (авторазморозка), багато інших можливо вам не потрібні взагалі.

Як вибирати побутову техніку для дому
Завдяки своїм габаритам функціональності і порівняно невисокою ціною мікрохвильова піч цілком може замінити духову шафу

Для розігріву їжі, особливо, коли цим займаються діти, можна обзавестися мікрохвильовкою, А з усіх подрібнювачів варто зупинитися спочатку на блендері, і лише потім купувати міксер і кухонний комбайн. Доцільність комбайна взагалі під питанням: не будеш ж включати його через двох морквин; довше доведеться розбирати і мити його. Багато ним користуються лише в сезон заготовок, закриваючи на зиму салати.

Взагалі, принцип доцільності повинен застосовуватися і до виду техніки, і до її функцій. Краще, наприклад, витратитися на посудомийну машину, ніж розпорошуватися на фритюрниці, йогуртниці, фондюшниці та інші пристрої, користуватися якими ви буде пару раз в рік.

В ногу з часом

Хоча смарт телевізор начебто не найнеобхідніша річ в будинку, але в контексті сучасного життя без нього не обійтися. З радянських часів телевізор завжди був в числі першочергових покупок, зараз їх може бути і кілька в будинку. Це і джерело інформації, і фон для домашніх справ, і розважальний центр, особливо в комплекті з DVD-плеєром і гарної акустичної системою.

Як вибирати побутову техніку для дому

Якщо пилосос і комп’ютер давно оселилися в більшості будинків, то кліматична техніка поки ще не так поширена, хоча після літніх посух установка кондиціонерів завжди активізується. Варто вкластися в систему кліматконтролю, щоб не задихатися влітку від спеки і не мерзнути в міжсезоння.

Загальні рекомендації

Багато хто вважає, що техніка відомих брендів, зібрана на китайських заводах гірше, ніж в країні виробника. Це невірно – якби компанії не були впевнені в якості виробів, то не стали б розміщувати цехи в інших країнах.

Обов’язково вивчайте відгуки про моделі, причому негативні, щоб дізнатися слабкі сторони обраної вами техніки.

Оцінюйте функціональність техніки: для холодильника важлива авторазморозка, для витяжки – хороша очищення повітря і тиха робота, для духового шафи – наявність гриля, конвекції, функції легкого очищення.

Не варто брати техніку з вітрини: її вже не раз демонстрували, протирали, вона стояла на сонці, та й може виявитися вже ремонтованою.

При придбанні техніки, яка підключається до інженерних комунікацій, цікавтеся усіма технічними вимогами, так як часто європейські моделі не розраховані на експлуатацію в російських умовах.

Залишити коментар

Ваша адреса електронної пошти не буде опублікована