Корисні поради дачникам та городникам

Вибираємо холодильник: де та на що звертати увагу

З усієї побутової техніки холодильник, мабуть, найнеобхідніша в господарстві річ. І його поломка викликає справжнісіньку паніку: ремонтувати або терміново купувати новий тут?

Вибираючи другий варіант, дуже важливо похапцем не піддатися на вмовляння менеджерів і реклами, а вибрати дійсно надійну, функціональну і зручну у використанні модель. На що варто звертати увагу, які характеристики слід вивчити і які питання задавати консультанту?

Конструктивні особливості холодильників

Зрозуміло, що у більшості покупців головним фактором, що впливає на вибір, буде ціна холодильника, і якщо бюджет обмежений, то тут вже не до особливих вишукувань. Варто зауважити, що хоч і кожний спеціалізований інтернет магазин холодильники пропонує в широкому асортименті, але не завжди створює комфортні умови для купівлі, так і сервіс залишає бажати кращого.

Українська компанія “Світ кухні” santeh.dp.ua вже більше 10 років займається продажем високоякісної побутової техніки, електроніки та цифрових пристроїв. Проконсультувати і допомогти вибрати техніку, налаштувати її, підібрати додаткові аксесуари – це далеко не повний перелік послуг плюс великий різноманітний асортимент, перевірені виробники, відмінні ціни і сервісне обслуговування виводять компанію в лідери в цьому сегменті ринку.

Вибираємо холодильник: де та на що звертати увагу
Компактный холодильник Whirlpool ARG 585/A+

Отже, які моменти потребують уваги?

  1. Відповідність габаритів самого холодильника і відведеного йому місця; може варто вибрати модель вужчу, але вищу? Важливо, в який бік будуть відчинятися дверцята, і чи передбачено її перевішування. Також не забудьте виміряти параметри дверних прорізів в квартирі і під’їзді, а також звертайте увагу і на габарити агрегату в упаковці.
  2. За кількістю камер холодильники можуть бути однокамерними (з морозилкою в холодильному відділенні), двох – і багатокамерні. Краще обирати серед двокамерних моделей, де холодильна і морозильна камери ізольовані один від одної; так продукти довше і краще зберігаються. Морозилка у них може розміщуватися і знизу, і зверху. У моделях Side-by-side ці дві камери розташовуються пліч-о-пліч. У багатокамерних компонування різниться, але завжди присутня зона свіжості.

   Вибираємо холодильник Side-by-side
   Холодильник LG Side-by-Side
  3. Більшість холодильників укомплектовано одним компресором, і тоді відключення однієї з камер неможливо. У моделей з двома компресорами холодильне і морозильне відділення функціонують автономно, кожен зі своїм режимом. Лінійні компресори працюють за принципом включився / вимкнувся, тоді як інверторні працюють весь час, але з різною потужністю. Вони зносостійкі, економічніші і менше шумлять.
  4. Управління може бути електромеханічним, яке не передбачає точне регулювання температури або електронне, де є цифровий дисплей і можна не тільки точно виставляти потрібну температуру, але і включати інші режими, наприклад, «Суперзаморозку».

Основні параметри

Всі вони перераховані на наклейці, яка приклеєна на холодильник; основні такі:

 • Загальний об’єм (весь простір, що включає полиці і ящики) і корисний, який визначають так: на 1 людину-120 л і на кожного наступного по 60 л.
 • Кількість сніжинок показує потужність холодильника: одна – термін зберігання тиждень при температурі -6⁰С, дві – місяць при – 12⁰, три і більше – до року при -18⁰С.
 • Система розморожування: при крапельній волога сочиться по задній стінці, стікає в піддон і випаровується, крига при цьому способі утворюється і, як мінімум, пару раз в рік його потрібно розморожувати. При системі No Frost іній не утворюється, тому в регулярному розморожуванні немає необхідності.
 • На кліматичний клас увагу звертають рідко, але якщо поломка відбудеться за умов експлуатації, не відповідних рекомендованим, то гарантія не діє.
 • Найекономічніше енергоспоживання у класів А, А+, А++, А+++.
 • Рівень шуму рекомендується не вище 40 дБ.

Додаткові опції збільшують вартість холодильника, тому потрібні вони чи ні – вирішувати вам. Якщо функції індикації відкритих дверей і автономного збереження холоду в багатьох випадках необхідні, то без антибактеріального покриття, суперзаморожування і льодогенератора можна легко обійтися.

Залишити коментар

Ваша адреса електронної пошти не буде опублікована