Корисні поради дачникам та городникам

Рекомендації по догляду за геранню взимку, навесні і восени в домашніх умовах

Які б екзотичні новинки не приваблювали домашніх квітникарів, герань завжди залишається в списку фаворитів. Невибагливі яскраво-зелені кущики з дивно красивими суцвіттями гордо красуються майже на кожному підвіконні.

При належному догляді цвісти герань буде майже постійно. Пишні суцвіття починають з’являтися в кінці лютого, і кожне з них тримається до 30 днів; причому вони змінюють один одного до самої осені.

Загальні вимоги до герані

Герань дуже любить сонце: чим більше світла їй дістанеться, тим рясніше і яскравіше вона буде цвісти, і тим більш насиченим стане колір її листя. Їй комфортно при звичайній кімнатній температурі: вдень +18-21°С, вночі +13°с.провітрювання обов’язково, але без різких стрибків температури і протягів.

Уродженка Південної Африки, пеларгонія краще переносить “посуху”, ніж зайве зволоження; при поливі її краще недолити, ніж перелити. Тому обприскування і миття листя не рекомендується. Вода використовується тепла, відстояна, і вона не повинна накопичуватися в піддоні.

Щоб герань цвіла, догляд за нею обов’язково передбачає підтримку комфортної для культури температури в приміщенні

Що дійсно необхідно герані, так це обрізка. Формувати крону починають, коли герань ще невелика. Якщо упустити момент, рослина витягнеться, завалиться набік, листя і суцвіть буде менше. Проводять її навесні і восени.

Грунт підбирають пухку, нейтрально кислу, добре дренируемую. Пересадку проводять тільки при розростанні коренів або сильному перезволоженні землі, навесні і влітку, бажано після закінчення цвітіння. Якщо квітконоси вже з’явилися, їх потрібно відламати.

Відео: Догляд за геранню в домашніх умовах

Рослини люблять провітрювання, але не люблять холодних протягів. Перебуваючи поруч з гарячими батареями опалення, герань також буде відчувати дискомфорт.

Особливості зимового догляду

Основне завдання цього періоду-забезпечити достатнє освітлення. Герані необхідно 12-14 год світлового дня, для чого буде потрібно фітолампа. Взимку герань переходить в стан спокою, тому температуру слід знизити до +12-16°С, захистити від протягів і гарячих батарей.

Знижується і інтенсивність поливу: до 1 разу тиждень або 10 днів. Обрізка до початку лютого не проводиться, так як рослина ослаблене.

Весняні турботи

З кінця лютого герань швидко йде в зростання, набирає колір, і цей період триває у неї по серпень. Такому швидкозростаючому квітці потрібно не тільки полив, але і відшкодування поживних речовин, обраних нею з почвосмеси. Поливають герань навесні кожні 2-3 дні після підсихання верхнього шару грунту.

Щоб підтримати пишність суцвіть, два рази на місяць потрібно підгодівля калійним добривом. Якщо ви віддаєте перевагу комплексному складу, вибирайте з мінімальним вмістом сполук азоту, щоб уникнути надмірного нарощування листя на шкоду формуванню і розкриттю бутонів.

Весняна обрізка проводиться на початку березня до настання активного вегетаційного періоду. Вона стимулює сплячі бруньки бічних пагонів, які рідко ростуть самостійно. Також завдання весняної обрізки полягає у формуванні крони.

Осінні заходи по догляду за геранню

Восени завершується активна фаза вегетації, всі процеси йдуть на спад, і потрібно допомогти рослинам підготуватися до періоду спокою. Полив скорочується до 1 разу на тиждень, завершуються підгодівлі, і після закінчення цвітіння герань обрізають. На формуванні крони ця обрізка майже не відбивається; її мета-оздоровити квітка, зняти з нього навантаження в зимовий період і підготувати до нового сезону цвітіння.

В процесі обрізки видаляються жовте листя, суцвіття і пагони, спрямовані в глибину крони, а основне стебло обрізається в залежності від сорту:

  • у високорослих на 2/3 висоти;
  • у середньорослих на 1/3;
  • мініатюрні підрізають на 2 см і тільки витягнулися пагони.

Молоді живці можна укоренити у воді або грунті. Безумовно, навесні шансів прижитися у них більше, але і осінні екземпляри цілком життєздатні.

Відео: Догляд за геранню восени підготовка до зими

Залишити коментар

Ваша адреса електронної пошти не буде опублікована