Корисні поради дачникам та городникам

Секрети вирощування кропу

Кріп-однорічна рослина з сімейства Зонтичні. Цю культуру можна назвати незамінним атрибутом будь-якого дачника, жителі багатоквартирних будинків вирощують цю пряність у себе на підвіконні. Кріп невибагливий у вирощуванні, може рости на будь-якому типі грунту.

Незважаючи на це, навіть у досвідченого городника можуть виникнути труднощі при вирощуванні. Часто замість густої пряної зелені виростають тільки тоненькі ниточки жовтуватого кольору, іноді насіння не сходять взагалі. Щоб уникнути таких моментів, потрібно враховувати особливості проростання культури.

Підготовка до посадкових робіт

Вибір насіннєвого матеріалу на сучасному ринку великий – можна замовити насіння кропу оптом в інтернет-магазині або придбати в будь-якому традиційному магазині садово-дачної тематики.

Насіння проростає дуже повільно, так як містять в собі багато ефірних масел. Щоб схожість збільшити, посадковий матеріал попередньо замочують на 1-2 дні в теплій воді. При цьому потрібно кожні 2 години воду міняти. Насіння, які спливли, не дадуть результати і їх рекомендується викинути.

Кріп висаджують рядовим способом. Пророслі насіння потрібно поміщати тільки в зволожений грунт, в сухій землі вони загинуть. Сухі необроблені насіння будуть проростати близько 2-3 тижнів. Якщо протягом цього часу не передбачаються опади, грядки потрібно рясно полити.

Можна висаджувати кріп під зиму. Для цього перед настанням заморозків їх поміщають на глибину 2-3 см, грядку мульчують. Так вони під час зимових морозів проходять процес стратифікації (загартовування) і проростають найпершими навесні.

Секрети багатого врожаю

При вирощуванні кропу потрібно враховувати деякі хитрощі:

  • Не вносьте золу перед посадкою, інакше замість пишної зелені проростуть тонкі гілочки з коричневим відтінком
  • Для посадки не вибирайте затінені ділянки, інакше кріп витягнеться і рано перейде в фазу стрілкування (освіти парасольок)
  • Культура чуйна до органічних підгодівлі-при посадці можна внести коров’як або біогумус
  • Як сусіда для кропу не варто вибирати моркву, петрушку, фенхель, краще посадити його поруч з капустою
  • Коріння прянощі чутливі до кисню, тому не допускайте утворення кірки після дощу, періодично рихлите грунт

Кріп готовий до збирання через 25-40 днів (в залежності від обраного сорту). Щоб збільшити період збору врожаю, насіння висаджують з періодичністю 10-15 днів.

Залишити коментар

Ваша адреса електронної пошти не буде опублікована