Корисні поради дачникам та городникам

Рекомендації по догляду за геранню взимку, навесні і восени в домашніх умовах

Які б екзотичні новинки не приваблювали домашніх квітникарів, герань завжди залишається в списку фаворитів. Невибагливі яскраво-зелені кущики з дивно красивими суцвіттями гордо красуються майже на кожному підвіконні.

При належному догляді цвісти герань буде майже постійно. Пишні суцвіття починають з’являтися в кінці лютого, і кожне з них тримається до 30 днів; причому вони змінюють один одного до самої осені.

Загальні вимоги до змісту герані

Герань дуже любить сонце: чим більше світла їй дістанеться, тим рясніше і яскравіше вона буде цвісти, і тим більш насиченим стане колір її листя. Їй комфортно при звичайній кімнатній температурі: удень +18-21°С, вночі – +13°С. Провітрювання обов’язково, але без різких стрибків температури і протягів.

Уродженка Південної Африки, пеларгонія краще переносить “посуху”, ніж зайве зволоження; при поливі її краще недолити, ніж перелити. Тому обприскування і миття листя не рекомендується. Вода використовується тепла, відстояна, і вона не повинна накопичуватися в піддоні.

Що дійсно необхідно герані, так це обрізка. Формувати крону починають, коли герань ще невелика. Якщо упустити момент, рослина витягнеться, завалиться набік, листя і суцвіть буде менше. Проводять її навесні і восени.

Грунт підбирають пухку, нейтрально кислу, добре дреноване. Пересадку проводять тільки при розростанні коренів або сильному перезволоженні землі, навесні і влітку, бажано після закінчення цвітіння. Якщо квітконоси вже з’явилися, їх потрібно відламати.

Відео: Догляд за геранню в домашніх умовах

Рослини люблять провітрювання, але не люблять холодних протягів. Перебуваючи поруч з гарячими батареями опалення, герань також буде відчувати дискомфорт.

Особливості зимового догляду

Основне завдання цього періоду – забезпечити достатнє освітлення. Герані необхідно 12-14 год світлового дня, для чого буде потрібно фитолампа. Взимку герань переходить в стан спокою, тому температуру слід знизити до + 12-16°С, захистити від протягів і гарячих батарей.

Знижується і інтенсивність поливу: до 1 разу тиждень або 10 днів. Обрізка до початку лютого не проводиться, так як рослина ослаблена.

Обрізка герані на зиму
Обрізка герані на зиму

Весняні турботи

З кінця лютого герань швидко йде в ріст, набирає колір, і цей період триває у неї по серпень. Такого швидкорослому квітці потрібно не тільки полив, але і відшкодування поживних речовин, обраних нею з ґрунтосуміші. Поливають герань навесні кожні 2-3 дні після підсихання верхнього шару грунту.

Щоб підтримати пишність суцвіть, два рази на місяць буде потрібно підгодівля калійним добривом. Якщо ви віддаєте перевагу комплексному складу, вибирайте з мінімальним вмістом сполук азоту, щоб уникнути надмірного нарощування листя на шкоду формуванню та розкриття бутонів.

Весняна обрізка проводиться на початку березня до настання активного вегетаційного періоду. Вона стимулює сплячі нирки бічних пагонів, які рідко ростуть самостійно. Також завдання весняної обрізки полягає у формуванні крони.

Осінні заходи по догляду за геранню

Восени завершується активна фаза вегетації, всі процеси йдуть на спад, і потрібно допомогти рослинам підготуватися до періоду спокою. Полив скорочується до 1 разу на тиждень, завершуються підгодівлі, і після закінчення цвітіння герань обрізають. На формуванні крони ця обрізка майже не відбивається; її мета – оздоровити квітка, зняти з нього навантаження в зимовий період і підготувати до нового сезону цвітіння.

В процесі обрізки видаляються жовте листя, суцвіття і пагони, спрямовані в глибину крони, а основне стебло обрізається в залежності від сорту:

  • у високорослих на 2/3 висоти;
  • у середньорослих на 1/3;
  • мініатюрні підрізають на 2 см і тільки витягнулися пагони.

Молоді живці можна вкоренити у воді або грунті. Безумовно, навесні шансів прижитися у них більше, але і осінні екземпляри цілком життєздатні.

Відео: Догляд за геранню восени підготовка до зими

 

Залишити коментар

Ваша адреса електронної пошти не буде опублікована