Корисні поради дачникам та городникам

Ремонт кавоварок: основні несправності

Гаряча і ароматна, чорна і з молоком, з пінкою і без неї – пити каву і говорити про неї можна годинами! Особливо тонкі цінителі цього чудового напою варять її в турці, але щоб автоматизувати процес, купують кавомашину.

Конструкція її досить складна, і включає в себе електронні модулі, кілька інших блоків і гідравлічну систему. Як і будь-яка інша техніка, ковомашина теж може ламатися. Докладно про можливі несправності і способи їх усунення розказано на сайте, тут же допоможуть оперативно відремонтувати ваш апарат.

Причини, що викликають поломку

Серед найбільш ймовірних причин відмови кавового апарату можна виділити:

 • неграмотну експлуатацію;
 • занадто інтенсивне навантаження;
 • зношеність деталей;
 • перепади напруги;
 • несвоєчасне технічне обслуговування;
 • використання води поганої якості.

Набагато простіше і дешевше запобігти поломкам, ніж потім їх усувати. Тому необхідно стежити за жорсткістю води, грамотно налаштовувати режим помелу, коректно експлуатувати машину, слідуючи інструкції, а також регулярно міняти фільтр і проводити заходи з технічного обслуговування.

Ремонт кавоварок: основні несправності

Найбільш часті поломки

  1. Несправність помпи – кава подається зі слабким напором або потоку взагалі немає, немає пінки, погіршується якість напою. Часто причина в тому, що поламалася пружина і відбулося засмічення накипом. Вузол прочищають, проводять декальцинацію системи, а пружину замінюють.
  2. На параметри тиску можуть вплинути проблеми з фільтром. Якщо засипати неякісні зерна або капсули і ігнорувати очищення, це трапиться швидко. Усуваємо неприємність промиванням фільтра під проточною водою, але дуже акуратно, щоб його не подряпати і не спровокувати цим затримку зерен. Коли крім слабкого струменя від апарату виходять сторонні звуки – це теж сигнал, що фільтр засмічений. Причина – занадто дрібний помел, рішення – потрібно правильно відрегулювати налаштування помелу.
  3. Зламаний млин – це результат використання неякісних зерен, попадання стороннього предмета або води. Предмет витягти можна і самостійно, а ось замінити жорна і перепрограмувати електрику можна тільки в сервісному центрі.

Також до найпоширеніших поломок відноситься неправильне регулювання датчика тиску, відмова одного чи обох манометрів, відмова системи управління та ін. Навіть звичайний накип, що утворюється на водяному бункері, на заварювальному пристрої або бойлері може теж призвести до відмови пристрою.

Апарат також заблокується при відсутності води в резервуарі, при переповненні відсіку для макухи, а також, якщо насипати у відсік для зерен мелену каву або цукор. Якщо останні проблеми можна вирішити самому, то з рештою краще відразу звертатися в сервісний центр, щоб самостійний ремонт не породив ще гірші неприємності.

Залишити коментар

Ваша адреса електронної пошти не буде опублікована