Error: No CURL Found - Social Networks AutoPoster needs the CURL PHP extension. Please install it or contact your hosting company to install it.

Чому жовтіє листя помідорів у відкритому грунті
Корисні поради дачникам та городникам

Чому жовтіє листя помідорів і що робити з кущем

Чому жовтіє листя помідорів – про це, мабуть, замислювалися багато садівників. Насправді причин може бути досить багато. Навіть досвідченому городникові часом важко уникнути подібних проблем після посадки насіння. Що робити якщо жовтіють листя помідорів, і як допомогти рослині – спробуємо з’ясувати разом.

Основні причини

Томати – це поширена для нашої країни агрокультура. Вирощують її і в теплиці з полікарбонату, і на відкритих присадибних ділянках. Однак досвідчений садівник погодиться з тим, що така рослина є вибагливою у догляді. Листя у нього може пожовтіти з різних причин.

Чому жовтіє листя помідорів

Що рекомендується робити вам, так це звертати увагу на характер пожовтіння. Лише в цьому випадку ви зможете зрозуміти, чого конкретно не вистачає вирощуваним томатам. Тим не менш ознайомтеся з ключовими факторами, здатними викликати пожовтіння помідор.

Природні

Що робити, коли нижні листки жовтіють у помідорів? У деяких випадках особливого втручання з вашого боку не потрібно зовсім. Вся справа в тому, що жовті вкраплення на листових пластинках агрокультури можуть виникнути після пересадки розсади на постійне місце. Будь-які земляні роботи – це певного роду стрес для плодоносних кущів. Звідси і раптове пожовтіння листя.

Відбувається своєрідний збій в отриманні рослиною поживних компонентів, і в першу чергу від цього сохнуть нижні листя. Єдине, що радимо вам зробити, так це обірвати їх. Таким чином, верхівка агрокультури отримає необхідне їй харчування і продовжить свій розвиток.

Хвороби і шкідники

Чому раптово жовтіє листя помідорів у відкритому ґрунті? Деколи це викликано навалою паразитів або розвитком недуг. Фітофтороз, мозаїка, фузаріоз і інші захворювання – все це може викликати пожовтіння листя.

Правда криється в тому, що це лише початковий симптом. Якщо не приступити до своєчасного лікування, ви не обмежитеся одними тільки жовтим листям. Нерідко агрокультура страждає і від комах – дротянки або капустянки. Такі паразити активно живляться рослинними соками і особливо загрожують цілісності корінців. До того ж частим явищем для помідорних порослей вважається і тля. Обробіть їх якісними магазинними складами, щоб позбутися від проблеми.

Неправильне освітлення

Що робити, коли листя помідорів в теплиці жовтіють, так це звернути увагу на особливості освітлення розсади. Пам’ятайте: помідори активно жовтіють, якщо в теплиці вони недоотримують сонячного світла. Ця агрокультура є світлолюбивою – ось чому потурбуватися щодо повноцінного освітлення вам потрібно в першу чергу. При його гострому дефіциті уповільнюється процес фотосинтезу, а вегетативна система томатів покривається жовтими плямами.

Режим поливу

Якщо жовтіють листя помідорів у відкритому грунті та теплицях, причиною тому часто стає неправильний режим зрошення субстрату.

Томати – вологолюбна агрокультура, насичувати її вологою рекомендується рясно, проте не надто часто. Так як ця рослина має розгалужену кореневу систему, вона може харчуватися водою з ґрунту на глибині до 1 м. Щоб жовті листя у томатів не стали для вас реальністю, бажано поливати розсаду двічі в тиждень. Не забувайте, що в процесі зволоження не можна, щоб вода потрапила на стебло і листя рослини. В іншому випадку на них утворюється опік.

Чому жовтіє листя помідорів

Ще один важливий момент, що запобігає утворення жовтих плям на листках, – правильна температура води. Багато городників воліють зрошувати субстрат дощовою водою, однак вона попередньо повинна прогрітися на сонці. Під час фази цвітіння агрокультура потребує набагато більш інтенсивних поливів, і про це також треба пам’ятати. Пренебрежете ключовими правилами зволоження грунту помідорів, і листя розсади покриються жовтими плямами.

Пошкодження коріння

Що робити, якщо у томатів раптом почали жовтіти нижні листя? Цілком можливо, що вся справа в механічному пошкодженні кореневої системи. Припустимо, ви в процесі пересадки надломили кореневий відросток.

Що робити

Причини пожовтіння нижнього або верхнього листя у помідорів можуть бути найрізноманітнішими. Викликати подібну проблему можуть різкі температурні перепади, стабільно висока температура в теплиці або ж надмірно інтенсивне (а часом і помилкове) пасинкування. Сприяє появі жовтизни на листках і низький вміст мінеральних компонентів у субстраті.

Вирішити проблему можна, якщо регулярно вносити в грунт комплексні мінеральні добрива та не забувати про органіку. Регулярний полив, оптимальний температурний режим і волога в теплиці, гарне освітлення – грамотний догляд в цілому знизить ризик утворення жовтих плям на листках агрокультури. Подбайте про свої посадки помідорів уважно, і зберете щедрий урожай.

Відео “Чому жовтіє листя у томатів”

З цього відео ви дізнаєтеся, як боротися з пожовтінням листя томату.

 

Залишити коментар

Ваша адреса електронної пошти не буде опублікована