Корисні поради дачникам та городникам

Засмітився унітаз: які способи можна використовувати для його прочищення?

Проблеми з сантехнікою доставляють чимало неприємностей. І якщо з протечками найчастіше можна впоратися самостійно, перекривши воду і володіючи елементарними навичками домашнього майстра, то з засміченням унітазу справа йде складніше, і без виклику спеціалізованої бригади сантехніків не обійтися.

Які ж види засмічень бувають і що робити, якщо унітаз засмітився?

Причини засмічень

Якщо відходи життєдіяльності не змиваються, а стоять в унітазі, то постраждав саме ваш сантехнічний прилад. Швидше за все, в нього потрапив великий предмет і закупорив трубу. Це може бути велика кількість туалетного паперу, ганчірка, якась іграшка, а також залишки їжі або котячий наповнювач.

Коли ж стоки починають підніматися у ванні і раковині – це вина сусідів, які забили чимось стояк. Тут вже підручними засобами не обійтися, і фахівців викликати доведеться.

Причиною повторюваних засмічень також може стати:

  • неграмотна установка унітазу; адже кут його нахилу в бік стояка строго регламентується;
  • можливо у труб діаметр менше покладеного;
  • відсутня фанова труба;
  • унітаз розміщений далеко від стояка.

Способи усунення

Якщо локалізація засмічення сталася не в загальному стояку, а до місця його приєднання до лежака, можна спробувати самому впоратися з проблемою.

До фізичних методів відноситься промивка унітазу гарячою водою. Можна спробувати прочистити його содою: пачку кошти висипають в унітаз, додають 1 л гарячої води, дають час на розщеплення органічних відкладень і потроху промивають унітаз. Посилити ефект допоможе лимонна кислота або оцет.

Засоби побутової хімії набагато краще справляються з засміченнями, тому потрібно завжди мати їх в запасі. Випускаються у вигляді гранул, гелю, порошку; для гарячої та холодної води.

Хороший результат дають механічні способи. Це всім відомий вантуз і сантехнічний трос. За допомогою троса можна пробити практично будь-яку «пробку». Завдяки обертанню рукоятки наконечник троса угвинчується в засмічення і поступово його руйнує. Рухаючи трос вперед-назад, можна витягнути по частинах все зайве. Він не завдає шкоди трубі, просувається далеко і досвіду роботи не вимагає. Процес не швидкий, але результативний.

Прочищення унітазу за допомогою троса

Якщо засмічений все-таки загальний стояк, не варто зволікати – потрібно відразу викликати сантехніків.  Каналізація в залежності від конкретних обставин прочищається або механічним, або гідродинамічним способом, з використанням відповідного обладнання.

Залишити коментар

Ваша адреса електронної пошти не буде опублікована