Корисні поради дачникам та городникам

Що робити на клумбах у вересні?

У вересні сонця на дачній ділянці стає менше, дні коротшають, вночі повітря охолоджується до такої міри, що вранці на траві випадає рясна роса. З настанням осені клумби, альпійські гірки, декоративні чагарники вимагають особливої уваги.

До кінця літа завершується цвітіння багатьох однорічних рослин. Прикрашати клумби залишаються невибагливі чорнобривці, запашний тютюн, сальвія, настурції та деякі інші види. Пишність вересневого квітника забезпечують жоржини і гладіолуси. Але і їх час минає.

Однорічники на вересневих клумбах

Что мы будем делать на клумбах в сентябре?

Щоб квітники до самих холодів не виглядали запущеними, у вересні особливо уважно доводиться стежити за станом однорічників. Зів’ялі, зіпсовані нічними заморозками або уражені хворобами рослини видаляють. Очищену від рослинних залишків грунт розпушують і проливають розчином фітоспорину або іншого засобу, що відновлює мікрофлору і родючість грунту.

Проведення такої роботи на клумбах дуже важливо, оскільки їх рідко переносять на нове місце, корисні речовини з грунту поступово вимиваються, накопичуються спори грибів, селяться грунтові шкідники і небезпечні бактерії.

Популярні однорічники розмножуються самосівом. Якщо це не входить у плани дачника, відцвілі головки відразу обривають, не чекаючи утворення насіння.

Осіння турбота про багаторічні квіти на клумбі

Что мы будем делать на клумбах в сентябре?

Звільняється місце на клумбах можна зайняти молодими багаторічниками. До середини вересня можна пересаджувати і ділити розрослися екземпляри. Перериту грунт під посадки не тільки очищають від бур’янів і залишків старої рослинності, але і удобрюють внесенням перегною і калійно-фосфорних сумішей.

Посадки планують так, щоб в майбутньому багаторічники не заважали один одному і мали досить харчування для росту і цвітіння. При цьому орієнтуються на індивідуальні особливості квітів.

Наприклад, для маргариток достатньо 20 см між куртинами. Несильно розростаються монарди і дзвіночки, аквілегії і молодило. Для їх розсади досить інтервалів близько 30 см. Високорослі види з пишним листям і міцними квітконосами, наприклад для мальв, наперстянок, багаторічних дельфиниумов відстань між саджанцями збільшують до 40-50 див.

Вересень – час посадок цибулинних ранньовесняних строків цвітіння. Спочатку своє місце на клумбах знаходять мускарі, проліски, крокуси. Потім настає черга улюблених дачниками нарцисів і тюльпанів.

Восени навіть стійкі багаторічні культури поступово втрачають декоративність. Щоб підтримати рослини і гарантувати їх майбутнє цвітіння:

  • засохле листя, стебла і квітконоси вирізають;
  • грунт розпушують і густо засипають мульчею, що захищає коріння і підстави стебел від настання холодів.

Что мы будем делать на клумбах в сентябре?

У ірисів надземна частина не відмирає, тому листя не видаляють, а вкорочують, видаляючи зів’ялі або уражені грибками кінці листя.

Рослинні залишки з клумб часто вражені шкідниками і хворобами. Їх не можна закладати в компост. Такі рослини краще спалити, а золу використовувати як калійне добриво і м’який засіб для розкислення.

Садові ліани і чагарники у вересні обрізають, видаляючи слабкі, відцвілі, пошкоджені пагони. Перед зимою перевіряють міцність опор високорослих рослин, заготовляють торф і лапник для укриття троянд, клематисів, гортензій та інших чагарників.

 

По мірі того, як повітря і грунт охолоджуються, рослини вимагають менше вологи. Якщо зберегти літній режим поливу, зростає ризик загнивання коренів, тому у вересні клумби поливають рідше, а до кінця місяця полив і зовсім припиняють.

Догляд за жоржинами і гладіолусами у вересні

Что мы будем делать на клумбах в сентябре?

Поки за вікном тепло, дачні клумби потопають у квітах гладіолусів, жоржин. Але заморозки можуть завдати серйозної шкоди не тільки квітам, але і стеблах. Якщо постраждає прикоренева частина, великий ризик ослаблення або загибель рослини. Тому жоржини і зацвітають гладіолуси присипають шаром мульчі і припиняють їх полив.

Ця міра допоможе продовжити красу дачних клумб, але вже з середини місяця в більшості регіонів настає час для викопування клебнелуковичных культур. До настання стійких заморозків витягують з ґрунту жоржини, гладіолуси, бегонії, а також теплолюбні види цибулинних, які не перенесуть морозну зиму.

Коли посадковий матеріал зібраний, його промивають і витримують в розчині марганцівки або фунгіциду, потім ретельно сушать і закладають на зберігання. Щоб запобігти утворенню цвілі, ємності повинні легко провітрюватися. Бульби жоржин, часто висихають за зиму, перед сушінням можна вмочити в збитий білок. Він перетвориться в плівку і вбереже вологу всередині бульб.

Догляд за дачною водоймою у вересні

Что мы будем делать на клумбах в сентябре?

Садовий ставок з початком осені теж змінюється. Прибережні рослини, як і квіти на клумбах, вимагають обрізки або прибирання. Зимостійкі водні види опускають так, щоб вони опинилися на глибині не менше 60 див. Теплолюбні рослини у другій половині місяця витягують і переносять у відповідні умови.

У вересні починається листопад. Яскрава зелень красиво виглядає на водному дзеркалі, але вона ж осідаючи на дно, загниває, негативно впливає на прозорість води, формує шар мулу. Тому ставок краще накрити сіткою, яка затримає листя, гілки та інше наноситься вітром сміття.

Роботи у вересні на клумбах — відео

Залишити коментар

Ваша адреса електронної пошти не буде опублікована