Корисні поради дачникам та городникам

Клопоти дачника в саду з приходом вересня

Сад у вересні звільняється від врожаю, радуючи дачника осінніми та зимовими сортами яблук і груш, пізніх сливами, другим урожаєм малини, виноградом. Коли гілки спорожніють, слід підготовка до зими, а також продовжується посадка молодих дерев та чагарників.

Клопоти по саду в цей час можуть зрівнятися тільки з весняної напруженою роботою. Уваги дачника вимагають усі, без винятку рослини.

Турбота про плодові дерева у вересні

Хлопоты дачника в саду с приходом сентября

Збирання врожаю – одна з головних завдань вересня. Її складність не тільки в необхідності фізичної праці, але і правильно обраних терміни. Кожен із висаджених в саду сортів встигає в певний час. Якщо забаритися, під деревами буде маса падалиці, оси отримають додаткову порцію фруктового ласощі, а врожай значно зменшиться. При цьому дачник збере менше міцних яблук і груш, а після закладання на зберігання вони можуть швидко псуватися.

Щоб восени й узимку ласувати плодами зі свого саду, оббирати їх краще поступово, знімаючи тільки ті, що дійсно готові покинути гілки. Урожай збирають в тиху суху погоду, відразу розкладаючи по чистим ящиках або корзинах.

Не можна змішувати знімні яблука і груші з падалицею, можливо, ураженої комахами, запліднена гнильними бактеріями і грибками. Краще зберігаються плоди з плодоніжками, але намагаючись зберегти, не варто старатися. Якщо під час обриву страждає плодушка, це позначиться на кількості зав’язі в наступному році.

Хлопоты дачника в саду с приходом сентября

Коли дерево повністю звільнилося від своєї річної ноші, прибирають підпори. Якщо вони уражені грибком або лишайниками, їх слід спалити. Стаціонарні конструкції знезаражують, просушують і прибирають до наступного сезону. Після зняття врожаю:

  • з-під дерев прибирають опале плоди;
  • обривають засохлі на гілках зав’язі;
  • збирають і спалюють зламані гілки і опале листя;
  • викошують траву;
  • вирізують поросль у підстави.

Полив і підживлення саду у вересні

Хлопоты дачника в саду с приходом сентября

Вересень в саду – саме час для підживлення плодових дерев і чагарників. Внесення калію і фосфору допоможе рослинам не тільки зупинити сили, але й підготуватися до зимівлі. Азотні добрива використовувати не можна, оскільки азот провокує зростання зелені і утворення нових пагонів. Така поросль, не встигнувши визріти, холоду неминуче загине і послабить плодові культури.

У вересні зручно використовувати сухі гранульовані підгодівлі, які злегка закладають в грунт. Суміші пролонгованої дії будуть поступово розчинятися, вступати до коріння у вже доступній для засвоєння вигляді.

До приходу холодів чагарники і плодові дерева корисно полити. Це особливо важливо, якщо останній літній місяць і початок осені видалися посушливими. Заряд вологи допоможе рослинам підготуватися до зими і уникнути вимерзання. На середній кущ витрачають не менше 2-3 відер води, деревам потрібно близько 50-60 літрів.

Під час перекопування і розпушування пристовбурних кіл землю в саду розкислюють з допомогою доломітового борошна і деревної золи.

Ягідні чагарники у вересні

Хлопоты дачника в саду с приходом сентября

До вересня майже всі кущі в саду вже закінчили плодоносити. Ягоди дозрівають лише на пізній ожині і ремонтантної малині. Щоб урожай не постраждав від ранніх заморозків, пагони накривають нетканим матеріалом.

Вересень – чудовий час для обрізки плодових чагарників. Старі пагони малини і ожини вирізують на рівні землі. Підлягають видаленню гілки смородини та агрусу старше 6-8 років, а також всі частини рослин, пошкоджених хворобами та шкідниками.

Завдяки появі холодостійких сортів вирощування винограду сьогодні поширене не тільки в південних областях країни, але і в середній смузі. У вересні встигає багато десертних і технічних різновидів. Збір врожаю можна поєднати з обрізанням невызревших, слабких і пошкоджених пагонів. Таким чином, лоза буде готова до зняття з опори і укриття на зиму.

 

Садова суниця до кінця літа утворила багато вусів, які встигли вкоренитися. Дорослі кущі підросли, дали нову листя, а стара опустилася до землі і засохла.

Початок осені підходить для того, щоб навести порядок на ягідних грядках, для цього:

  • видаляють зів’ялу зелень;
  • розсаджують молоді розетки;
  • вирізують непотрібні вуса;
  • паралельно проводять прополювання посадок, розпушування грунту.

Підготовка до осінньої посадки плодових культур

Хлопоты дачника в саду с приходом сентября

Осінь – пора посадок плодових і ягідних дерев і чагарників. У вересні зручно готувати посадкові ями. Якщо їх викопати заздалегідь, а також підготувати відповідні опори і грунт для засипки, куплені саджанці з відкритою кореневою системою відразу опиняться на постійному місці проживання і відмінно перенесуть зиму.

Плануючи нові посадки, враховують відстань до наявних багаторічних рослин, наявність захисту рослин від вітру, прямих сонячних променів і підтоплення.

Обрізання виноградної лози використовують для заготівлі живців. Їх висаджують у спеціально організовану шкілку, яку вкривають, щоб захистити від заморозків, осінніх дощів і шкідників. Тут саджанці укорінятимуться і в наступному році будуть готовими до перенесення на постійне місце.

Вересневі турботи по саду — відео

Залишити коментар

Ваша адреса електронної пошти не буде опублікована