Корисні поради дачникам та городникам

Що робити у вересні на дачному подвір’ї?

Влітку дачники, які містять домашню птицю і худобу, встигли заготовити достатньо грубих кормів. У вересні на дачному подвір’ї клопоти не закінчуються. Початок осені – саме час подбати про заготівлю коренеплодів і силосу. Їм належить вибракування стада, а козівники дбають про майбутній приплід.

Заготівля кормів у вересні

Что делать в сентябре на дачном хоздворе?

Дачний город у вересні щедро віддає урожай коренеплодів. Вони стануть в нагоді не тільки людям, але і живності на подвір’я. Залишився після перебирання картопля, морква і буряк – цінні корми для курей, кролів, кіз та овець.

Вони, а також кабачки, гарбузи, кукурудза і її зелень, смітна рослинність і падалиця з плодових дерев використовуються у свіжому вигляді, йдуть на виготовлення силосу.

Корм з рослинних залишків отримують завдяки молочнокислому бродінню без доступу повітря. Щоб у ямі чи обраної для силосування ємності вийшла щільна маса, всі компоненти попередньо подрібнюють. Процес йде при вологості 60-75%. Якщо суміш буде занадто сухий, силосування сповільниться або зовсім припиниться. Надмірна кількість вологи погіршує якість готового продукту.

Что делать в сентябре на дачном хоздворе?

Скорегувати і підтримувати оптимальний склад можна, додаючи ті чи інші компоненти:

  • кабачки, огірки, свіжа трава і вода збільшують вологість складу;
  • солома, відходи переробки зерна, подрібнені стулки бобів роблять силос більш густим, насиченим, менш водянистим.

Поживність корму збільшує відварну картоплю і моркву. Такий силос корисний при відгодівлі домашньої птиці і свиней. Заповнену яму закривають, а через 3-4 тижні перевіряють готовність. Доброякісний корм розпізнається по запаху мочених яблук або квасу.

Якщо урожай буряків і моркви дозволяє забезпечити потреби мешканців подвір’я, у вересні коренеплоди заготовляють про запас, складаючи в буртах, або в ящики, пересипаючи шари піску або сухих тирси.

Це особливо важливо для моркви, яка у другій половині зими може сохнути або загнити.

Догляд за кроликами у вересні

Что делать в сентябре на дачном хоздворе?

На початку осені кролівники проводять вибраковування племінних тварин. Матки, які давали приплід протягом 3-4 років, повинні поступитися місцем молодим особинам. Щоб виключити близькоспорідненого схрещування і накопичення можливих дефектів, нового виробника набувають в іншому господарстві або обирають інший племінної лінії. З вибракуваних тварин формують групи для відгодівлі.

Турбота про кіз і овець у вересні

Что делать в сентябре на дачном хоздворе?

Кози і вівці невибагливі й, поки є соковита трава, можуть знаходитися на пасовищі. Це спрощує догляд за тваринами восени, до того ж потреба цього худоби в кормі порівняно невелика. Тому у вересні стадо можна утримувати поза приміщень, заводячи під дах лише на ніч. У місцях утримання тварин на початку осені починають використовувати підстилку.

 

Коли у вересні проводиться злучка, поповнення стада з’являється на початку весни, а зміцнілі до приходу тепла козенята і ягнята влітку вже буде виходити на пасовищі разом з дорослим поголів’ям.

Восени і взимку очікують потомств маток підгодовують концентратами, які забезпечують відмінну вгодованість.

Домашня птиця на дачному хоздворі

Что делать в сентябре на дачном хоздворе?

До вересня на дачній подвір’ї підростають молоді несучки. Кращі з них гідні замінити попереднє покоління. Щоб забезпечити себе і свою сім’ю якісним яйцем, восени проводять вибраковування стада.

Без півня дачне поголів’я може обійтися, а від вибору несучок залежить дуже багато. Найпродуктивніші птиці в умовах дачного господарства можуть нестися щодня.

Своєрідними критеріями відбору служить декілька параметрів. Оглядаючи дорослих курей, дачник повинен звернути увагу:

  • на загальний стан птиці, вид оперення, вгодованість, здоров’я;
  • на форму, тонус і забарвленість гребеня і сережок, які у кращих несучок м’які, але не мляві, червоні і відмінно розвинені;
  • на клоаку, вона повинна бути вологою, великої і зволоженою.

Что делать в сентябре на дачном хоздворе?

Для оцінки молодиць звертають увагу не тільки на фізичний розвиток, відсутність вад, але і на активність птиці, її здатність шукати корм, інтерес до навколишнього світу, рухливість.

У вересні на подвір’ї завершується ремонт і чистка приміщень для птиці і худоби. Підлоги в курнику чистять від старої підстилки, підстава посипають гашеним вапном, а зверху роблять шар подрібненої соломи, тирси, листя або торфу. Обраний в якості підстилки матеріал повинен бути рихлим і встеляти підлогу шаром 10-15 см

В подальшому підстилку ворушать. Щоб заощадити час дачники підсипають в наповнювач відходи від обмолоту зерна. Птах у пошуках залишилися зерен сама відмінно рихлить підстилку, даючи доступ вглиб неї повітрю і пригнічуючи розвиток патогенної мікрофлори.

Роботи на пасіці у вересні — відео

Залишити коментар

Ваша адреса електронної пошти не буде опублікована