Корисні поради дачникам та городникам

Що можна садити після цибулі — поради городників

Кожен городник знає, що садити одну і ту ж культуру з року в рік на одній грядці не варто. Однотипні рослини споживають одні і ті ж речовини з ґрунту, відповідно, земля швидко виснажується, так що хорошого урожаю чекати не доводиться. Сьогодні ми розповімо, що садити після цибулі, щоб результат ваших зусиль порадував.

Причини виснаження грунту

Отже, всі ми знаємо, що вирощувати овочі на грядках кожен рік потрібно в нових місцях, тільки так можна виростити хороший урожай. Така закономірність називається чергуванням культур, наприклад, картопля і капуста споживають велику кількість азоту, калію. Томати люблять фосфор, який потрібен також капусті. З цих причин не можна сіяти помідори на одній і тій же грядці два роки поспіль (або садити їх після капусти і навпаки), така тактика призведе до виснаження землі, неможливості її подальшого використання без комплексної підгодівлі.

Існує ще одна небезпека, пов’язана з недотриманням правил сывозмыни – це накопичення хвороботворних мікроорганізмів або личинок комах в шарах грунту. Так, спори грибкового захворювання фітофторозу, потрапляючи в землю, будуть представляти небезпеку ще протягом декількох років і якщо висадити на такому місці рослини, сприйнятливі до цього захворювання, можна ненавмисно створити всі умови для зараження грунту.

І ще один момент, всі рослини в тій чи іншій мірі впливають одна на одну своїми листовими або кореневими виділеннями: такий вплив може бути як позитивним – стимулювати ріст, розвиток культури, так і негативним, навпаки, пригнічувати процес розвитку. Яскравим прикладом такого впливу можна назвати факт повторного висіву жита на одній і тій же ділянці – це надовго позбавить вас від такої напасті, як пирій. А якщо посадити селеру поруч з капустою, ви надійно захистите останню від атак білявки.

Чергування культур після цибулі

Та все ж повернемося до основного питання, що все-таки можна садити на грядках після цибулі? Якщо говорити про закінчений річний цикл, то краще всього підійдуть огірки, морква, томати, буряк або кабачки. Зрозуміло, оптимальним варіантом буде складання плану вашої ділянки і фіксація місць посадок овочів.

Всі правила чергування можна сформулювати нескладними тезами:

  • не садіть однотипні культури на одних і тих же ділянках;
  • ранньостиглі сорти овочів не висаджуйте там, де раніше росли культури з пізнім терміном дозрівання – грунт не встигне достатньо відновитися;
  • помилкою буде посадити на одній грядці культури, володіючі схожим мінеральним складом.

А можна чергувати посадки не тільки в закінченому циклі, але також в межах одного сезону, наприклад, коли в серпні зібраний врожай цибулі, спробуйте посіяти на цій грядці салат або пекінську капусту, ви отримаєте урожай ще до настання холодів.

Що можна садити після цибулі — поради городників

Якщо ж цибульна грядка була досить обширна і стільки зелені вам не потрібно, можна зайняти город однорічними квітами чи навіть яким-небудь сидератом. А якщо на цій ділянці на майбутній рік будуть посіяні хрестоцвіті культури, то в серпні поточного сезону тут можна «поселити» овес чи жито.

Планування суміщених грядок

Суміщені грядки не тільки полегшують роботу фермеру (адже вам доводиться обробляти менші площі), але ще благотворно позначаються на стані городу.

Помічено, що найбільш різноманітні присадибні ділянки менше схильні до інфекцій і шкідників. Так, від поширення шкідників на ваших грядках ефективно захищає квасоля, меліса, петрушка, котовник, чебрець або деревій.

При цьому немає необхідності висаджувати кожну із зазначених культур суцільними рядами: буде цілком достатньо розрізнених поодиноких рослин.

Що можна садити після цибулі — поради городників

Як бачите, після збирання цибулі ви ще можете використовувати звільнилася грядку з максимальною користю. Скористайтеся нашими порадами, і результат не змусить себе чекати.

Залишити коментар

Ваша адреса електронної пошти не буде опублікована