Корисні поради дачникам та городникам

Стійкі до морквяної мухи сорти моркви

Не будемо ходити навколо і давати помилкові надії, а відразу скажемо прямо: абсолютно стійкі до морквяної мухи сорти моркви — це міф. Можливо, в майбутньому генним інженерам і біотехнологам вдасться вивести неїстівні для морквяної мухи гібриди, але поки боротися з морквяною мухою нам доведеться іншими способами.

А тепер хороша новина. Роботи по підвищенню стійкості моркви ведуться і результати теж є. Вже виведені сорти, здатні протистояти цьому злісному шкіднику. Так, вони не застраховані на сто відсотків від ненажерливих личинок морквяної мухи, але шансів виростити здорові коренеплоди цих сортів вищі, ніж у інших.

Такі сорти ми умовно поділимо на дві групи. У першу групу входять гібриди, виробник яких прямо вказує на підвищену стійкість до враження морквяною мухою. Справа в тому, що шкідника приваблює хлорогенова кислота, що міститься в морквяному бадиллі — саме на її «запах» і злітається морквяна муха. У нижчезазначених сортах рівень хлорогенової кислоти знижений, тому мусі набагато складніше виявити посіви.

Сорти моркви, стійкі до морквяної мухи

Нантик Резістафлай F1

Ранньостиглий гібрид сортотипу Нантська. Період від сходів до збирання врожаю становить 85-90 днів. Бадилля темно-зелене, прямостояче, щільне. Коренеплід циліндричний, гладенький, яскраво-оранжевий, відмінних смакових якостей. Максимальна довжина 18 сантиметрів, максимальна вага — 120 грамів. Серцевина помаранчева невелика. Зберігається не більше п’яти місяців, тому рекомендується для отримання раннього врожаю і вживання в свіжому вигляді.

Флайвей F1

Ранньостиглий гібрид. Коренеплоди конічні з тупим кінчиком, помаранчеві, рівні, гладенькі. Максимальна довжина — 20 сантиметрів. Відрізняється високим вмістом цукрів, соковитістю і ніжним смаком.

Маестро F1

Середньопізній гібрид Нантського сортотипу. Від сходів до першого врожаю проходить 120-130 днів. Листова розетка потужна, темно-зелена. Коренеплід циліндричний тупоконечний, яскраво-помаранчевий. Максимальна довжина — 21 сантиметр. Гібрид відрізняється стійкістю до багатьох хвороб. Підлягає тривалому зберіганню.

Кардинал

Сорт відноситься до типу Шантене, пізньостиглий. Вегетаційний період — 140-155 днів. Коренеплоди конічної форми, з тупим кінчиком, темно-оранжевого кольору. Максимальна довжина — 20 см, максимальна маса — 145 грамів. Вміст каротину та цукрів високий. Відрізняється дружною віддачею врожаю, придатний для тривалого зберігання. Рекомендується для приготування соку, дитячого харчування, консервування, заморожування.

Друга група гібридів, навпаки, досить широко представлена на ринку. Але стійкість цієї моркви до морквяної мухи, якщо так можна висловитися, ще більш відносна. Скажімо так: виходячи з досвіду городників, дані сорти менше вражаються шкідником, але точної інформації ми не маємо. І перевірити можемо тільки на власному досвіді.

Стійкі до морквяної мухи сорти моркви

Стійкі до морквяної мухи сорти моркви на думку городників

Ібіца F1

Середньопізній гібрид. Термін вегетації — 118 днів. Бадилля розлогі з довгим листям. Коренеплід оранжевий, дуже довгий, веретеновидної форми із загостреним кінчиком. Максимальна вага — 170 грамів. Смакові якості відмінні, коренеплоди дуже солодкі. Рекомендуються для використання в свіжому вигляді, для приготування дитячого харчування і для зимового зберігання.

Healthmaster F1

Листова розетка велика, зелена, висотою до 45 см і шириною до 15 см. Коренеплоди конічної форми, середніх розмірів. Максимальна довжина — 25 сантиметрів. Шкірка гладка, насичено-бордова, а м’якоть оранжево-жовта, дуже смачна. Вміст каротину на 30-35% вище, ніж у звичайних сортах. Стійка до розтріскування.

Калгарі F1

Середньостиглий гібрид, період від сходів до технічної стиглості — 120-127 днів. Коренеплоди подовжені, конічної форми, яскраво-оранжеві, соковиті. Максимальна довжина — 23 см, максимальна вага — 165 грамів. Смакові якості відмінні. З особливостей цього гібрида хочеться звернути увагу на його високу врожайність, гарну лежкість і стійкість до захворювань.

Олімпус

Пізньостиглий сорт типу Флакке. Час дозрівання 130-140 днів від сходів. Бадилля розкидисте, довге. Коренеплоди конічні, рівні, гладкі, яскраво-помаранчевого кольору. Максимальна довжина — 25 сантиметрів, максимальна вага — 140 грамів. Серцевина середня. На смак плоди соковиті і солодкі. Урожайний сорт придатний для тривалого зберігання.

Монанта

Середньоранній сорт моркви. Від сходів до першого врожаю проходить 90-100 днів. Бадилля міцне. Коренеплоди циліндричні з тупим кінчиком, гладкі, яскраво-помаранчеві. Максимальна довжина — 18 сантиметрів. Серцевина маленька. Сорт відрізняється відмінними смаковими якостями, соковитістю і високим вмістом цукрів. Зберігається протягом 4-5 місяців.

Перфекція

Пізньостиглий сорт, від сходів до технічної стиглості 120-150 днів. Коренеплоди конічні з заокругленим кінчиком, великі, помаранчевого кольору. Максимальна довжина — 30 сантиметрів, максимальна маса — 170 грамів. Серцевина середня. Коренеплоди цінуються за соковитість, солодкість і високий вміст каротину. Сорт відмінно зберігається 9 місяців, стійкий до розтріскування і мокрої гнилі.

Вітамінна 6 F1

Середньостиглий сорт. Терміни дозрівання становлять 80-100 днів. Гладкі коренеплоди мають циліндричну форму з тупим кінчиком, помаранчевий колір, зірчасту та грановану серцевину. Максимальна довжина 15 сантиметрів, максимальна вага — 165 грамів. Смакові якості відмінні, вміст каротину високий. Підходить для зимового зберігання, стійкий до цвітушності та розтріскування.

Форто

Середньостиглий сорт типу Нантська. Від сходів до збирання врожаю проходить 108-112 днів. Коренеплід циліндричний, тупоносий, гладкий, оранжевого кольору з невеликою серцевиною. Максимальна довжина — 20 см, максимальна вага — 125 грамів. М’якоть щільна, пружна, солодка. Сорт стійкий до розтріскування і цвітушності, дуже добре зберігається.

Кораль

Пізньостиглий сорт типу Флакке. Вегетаційний період — 140-150 днів. Коренеплоди конічні, помаранчеві, щільні, дуже соковиті і ніжні. Серцевина середня. Максимальна довжина — 20 сантиметрів. Максимальна маса — 110 грамів. Сорт цінується за високу врожайність і гарну лежкість в зимовий період.

Хрустяшка

Середньостиглий сорт (від сходів до збирання 100-120 днів). Коренеплоди великі, конічні, яскраво-оранжеві з невеликою серцевиною. Максимальна довжина — 20 см, максимальна вага — 170 грамів. Плоди соковиті, ніжні, солодкі, з високим вмістом каротину та цукрів. Сорт відрізняється гарною лежкістю.

Кардаме F1

Пізньостиглий гібрид сортотипу Флакке, період від сходів до збирання врожаю складає 135-155 днів. Розетка листя розкидиста. Коренеплід конусовидної форми, тупоносий, темно-оранжевого забарвлення. Максимальна довжина — 20 сантиметрів. Максимальна вага — 150 грамів. Смакові якості хороші, рекомендується для переробки на соки. Сорт призначений для тривалого зберігання.

Незрівнянна

Середньостиглий сорт, від сходів до технічної стиглості проходить 105-125 днів. Коренеплоди червоно-оранжевого кольору, конічної форми, з тупим носиком. Максимальна довжина — 18 сантиметрів, максимальна маса — 210 грамів. М’якоть соковита, солодка, з підвищеним вмістом каротину, серцевина щільно з’єднана з м’якоттю. Сорт високоврожайний, холодостійкий, придатний до озимого посіву, прекрасно зберігається.

Ефективний метод боротьби з морквяною мухою

Поки гарантованої стійкості до морквяної мухи морква не має, найкращим методом захисту від шкідливої комахи залишається огорожу посівів з допомогою укривного матеріалу. Слабкість морквяної мухи в тому, що вона не літає високо. Її межа — 80 сантиметрів. Тому розташовуючи морквяні грядки подалі від минулорічних посівів моркви і огороджуючи їх на метр у висоту, ми зводимо шанси пошкодження морквяною мухою до мінімуму.

Залишити коментар

Ваша адреса електронної пошти не буде опублікована