Корисні поради дачникам та городникам

Штахетник металевий для парканів: все про монтаж

Штахетник металевий для парканів заміських будинків виготовляється з тонколистової сталі, яка має спеціальне алюмінієво-цинкове покриття. Сталь штампують у спеціальні гофри, краї профілю загинають. Верхня частина паркану з металу може бути різною: для забору котеджу використовується як прямий варіант, так і зі скосами в 45 градусів по обидві сторони.

Конструкція штахетника з металу відрізняється особливою, високою жорсткістю. Завдяки полімерному покриттю штахетник випускається виробниками в різних кольорах, це дозволяє робити паркан, який гармонійно впишеться в екстер’єр заміського будинку.

Штакетник металевий для парканів

Крім високої жорсткості, довговічності і міцності, такий тип огорожі для котеджу відрізняються і тим, що він дозволяє монтувати системи освітлення, сигналізації, відеоспостереження та інші. Не менш важливими його перевагами при будівництві заміського будинку є і легкість транспортування і, власне, монтажу. До того ж, коштує він дешевше дерев’яного.

Штакетник паркан відмінно поєднується з різними матеріалами, тому для зведення огорожі для котеджу не обов’язково ставити стовпи з металевих профільованих труб. Для того щоб підкреслити статус власника будинку, можна зробити стовпи з цегли, бетону, декоровані природним або штучним каменем, дерева та ін.

Вибір матеріалу стовпів буде залежати не тільки від ваших переваг і бюджету, але і, в деяких випадках, від виду огорожі з штакетного металевого паркану. Подивимося, якими вони бувають.

Які бувають види огорож з штакетника металевого для заміських будинків?

Класифікація огорож з штахетника може бути здійснена по ряду ознак. Так, одні види огорож з металевого паркану вказують на призначення, інші – на тип паркану та вид монтаж. Ми розглянемо кожен з цих видів, щоб ви могли вибрати паркан з металевого штахетника для вашого будинку.

За призначенням огорожі з металевого паркану можуть бути декоративно-захисними або захисними.

Обидва види відмінно справляються із захисними функціями, запобігаючи проникнення сторонніх. Але в декоративно-захисних парканах упор робиться на зовнішній вигляд огорожі, такі паркани можуть бути досить рідкісними, так що від сторонніх поглядів вони не захищають.

Для зведення парканів використовується кілька видів штахетника:

  • П-подібний;
  • Трапецієподібний.
  • М-подібний та ін.

Ці види відрізняються типом профілю: одні планки мають обриси літери «П», інші – букви «М», а треті в перерізі схожі на трапецію.

Штакетник металевий для парканів

Крім того, штахетник металевий для забору може відрізнятися товщиною сталі, оцинкуванням, типу полімерного покриття: компанії-виробники сьогодні пропонують як економічні, недорогі варіанти, так і більш дорогі, що володіють високими характеристиками та зовнішньою привабливістю.

Штахетник виробляють різними способами: одні його різновиди отримують методом профілювання, інші – методом холодного прокату. Випускається він з різною кількістю ребер жорсткості, з різною висотою профілю.

Зауважимо, що сьогодні багато компаній пропонують штахетник металевий, виконаний під дерево: тобто, він повністю імітує зовнішній вигляд якої-небудь породи дерева, наприклад, дуба та ін. Такий паркан використовується для декоративно-захисних парканів.

Третя класифікація – за способом монтажу.

Розрізняють два види забору:

  • односторонній штахетник;
  • двосторонній штахетник.

У першому випадку паркан монтується як традиційний штахетник: металеві штахети розміщуються на певній відстані один від одного. Але з допомогою паркану можна робити і глухі паркани – в цьому випадку штахетник розміщується по обидві сторони в шаховому порядку, як на малюнку.

Як провести розрахунок огорожі з металевого штахетника: розміри та інші нюанси?

Розрахунок огорожі з металевого штахетника виконується на основі кількох даних – це розміри штахетин, розміри ділянки, частота їх установки та ін. Кожен з цих параметрів при розрахунку матеріалу для огорожі з металевого паркану важливий.

Перш ніж приступати до розрахунку матеріалу, визначитеся з типом забору: односторонній або двосторонній, захисний або декоративно-захисний. А також з видом паркану, який буде використовуватися, стовпами – опорними і проміжними. Так, наприклад, враховуйте, що для одностороннього забору потрібно менше штахетин, для двостороннього – в два рази більше.

Параметри штахетин можуть бути різними: це залежить від їх виду і виробників.

Так, наприклад, ширина планок може варіюватися від 70 міліметрів (найбільш вузький) до 118 і більше. Висота профілю також відрізняється: в залежності від його типу. Висота може бути будь-яка: стандартно випускаються штахетини в 1,5, 1,8 і 2 метри заввишки, але за вашим бажанням виробник може виготовити їх потрібних розмірів.

Для розрахунку кількості матеріалу заміряйте периметр, відзначаючи за допомогою кілочків розташування опорних і проміжних стовпів, хвіртки і воріт. Розміри всіх стовпів, хвіртки і воріт потрібно буде відняти з загального периметра при розрахунку матеріалу. Знаючи, як часто будуть розташовані штахетини, їх ширину, розміри секції (відстань між стовпами) та інші параметри, проводять розрахунок кількості матеріалу.

Рекомендована довжина секцій – 1,5-2,5 метра. Вона розраховується залежно від маси і висоти огорожі. Чим важче секція, тим меншою повинна бути її довжина, невисокі і легкі огорожі можуть мати секції більш довгі.

Крім кількості штахетин, потрібно буде розрахувати і кількість стовпів: це буде залежати від обраної вами довжини секції: чим вона довша, тим менше знадобиться стовпів, і навпаки. Кількість направляючих також визначається по довжині секції: зазвичай вони рівні цієї величини плюс припуск для кріплення на стовпах.

Штахетник металевий: правильна установка огорожі

Коли всі розрахунки проведені і матеріали закуплені, починається установка огорожі з металевого штахетника. Вона проводиться у декілька етапів: від заливки фундаменту до встановлення секцій огорожі.

Якщо ваш паркан має висоту 2 метри і більше, то рекомендуємо заливати стрічковий фундамент по всьому периметру паркану. Також може бути зроблений цоколь огорожі з бетону або цегли: цей елемент не тільки декоративний, але і практичний: він зробить основу огорожі більш надійною і міцною.

Отже, розглянемо всі етапи встановлення:

  • Спочатку заливається фундамент.

Для стрічкового типу риється траншея по всьому периметру ділянки. Поглиблюють його на 60 сантиметрів – 1,5 метра, в залежності від навантаження вертикального, а також від типу грунту. Можна зробити і стовпчастий або пальовий фундамент. Для них копаються ями глибиною в один метр (і більше) у місцях, де будуть розташовані опорні (на які будуть закріплені ворота і хвіртка) і проміжні (між секціями) стовпи.

Після проводиться для армування бетонних та цегляних стовпів, або відразу установка для металевих стовпів. Металеві труби, що встановлюються в ями і бетонуються. Всередині труби також можуть заливатися бетоном.

  • Установка, власне, стовпів.

Перетин стовпів може бути 60х40 або 60х60 міліметрів для проміжних, і 100х100 для опорних. Стовпи встановлюються обраним способом. Якщо це бетонні – попередньо монтується опалубка і в неї заливається бетон. Якщо цегляні стовпи, то роблять кладку в один або півтора цегли з перев’язкою швів.

  • На наступному етапі закріплюють напрямні труби, на які безпосередньо і буде кріпитися штахетник.

Зазвичай напрямні мають перетин 40х40 або 40х20 міліметрів. Направляючі розташовуються горизонтально, паралельно один одному зверху і знизу. Якщо у вас стовпи бетонні або цегляні то в них заздалегідь закладаються кріпильні елементи для направляючих, якщо металеві до них просто приварюються ці елементи.

Рекомендується розміщувати напрямні таким чином, щоб і верхня, і нижня перебували від краю штакетін на відстані 35 сантиметрів. Але знову ж таки, цей показник залежить від висоти паркану. Якщо він більше 2-х метрів, то рекомендується робити три напрямні.

  • Коли скелет забору готовий, його можна пофарбувати.

Це в першу чергу стосується металевих каркасів. Фарбувати потрібно ретельно, так як це захистить металеві елементи огорожі від корозії.

  • Один з основних і важливих етапів – це монтаж самого металевого паркану.

Закріплюють штакетіни або на спеціальні заклепки, або на саморізи. Кріпляться штакетіни в двох або трьох місцях: зверху і знизу на напрямні, якщо є, то і на середню.

При монтажі штахетника слідкуйте за відстанню між штахетинамі – воно скрізь має бути однакове. Якщо здійснюється монтаж двостороннього паркану, то штахетини повинні розміщуватися в шаховому порядку: одна – зовні, друга – всередині.

В ході монтажу забору і, власне, штакетін дуже важливо стежити за рівністю конструкції, для цього використовуйте рівень, а також нитку або шнурок для визначення вертикального рівня.

Залишити коментар

Ваша адреса електронної пошти не буде опублікована