Корисні поради дачникам та городникам

Установка посудомийної машини на кухні своїми руками

Установка посудомийної машини самостійно заощадить власникові чимало коштів. Робота по установці нескладна, але вимагає суворого дотримання інструкції. Тому, якщо людина абсолютно в цьому не розбирається, краще викликати майстра, або уважно прочитати цю статтю і встановити посудомийну машину, орієнтуючись на поради та рекомендації фахівців.

Що потрібно для установки

Установка посудомоечной машины на кухне своими руками Перед початком робіт необхідно придбати всі інструменти, які вказує виробник:

 • ніж;
 • дриль;
 • стрічка для ізоляції;
 • розвідний ключ (підійдуть також плоскогубці, з обмотаною металевою різьбою за допомогою ізоляційної стрічки);
 • інструмент для пайки поліпропіленових труб.

Установка посудомоечной машины на кухне своими руками З сантехнічної арматури необхідно придбати, або перевірити на наявність у наборі з посудомийній машиною, наступну сантехнічну арматуру:

 • кульовий кран;
 • приєднувальні трубка;
 • фільтр грубої очистки води;
 • трійник з різьбленням¾;
 • стічний сифон з 2 штуцерами.

Класифікація посудомийної машини

Установка посудомоечной машины на кухне своими руками Агрегати зустрічаються 3 видів:

 • окремо стоять;
 • вбудовувані;
 • настільні.

Установка посудомоечной машины на кухне своими руками Залежно від різновиду посудомийної машини, буде залежати те, як буде виконуватися наступна її встановлення.

Підготовчі роботи

Необхідно приділити достатню увагу двом аспектам перед початком робіт – вибір місця і підготовка обладнання для налаштування водопроводу, розетки. Розглянемо кожен пункт докладно.

Вибір місця

Установка посудомоечной машины на кухне своими руками Рекомендують подбати про місце для монтажу ще перед покупкою. Установка посудомоечной машины на кухне своими руками Окремо стоять моделі досить розмістити поряд з розеткою для посудомийки і водопроводом. Важливо врахувати, щоб власникові було зручно розміщення посудомийної машини під час експлуатації. З вбудованими моделями складніше, так як необхідно підібрати модуль першого рівня, тобто стоять на підлозі шафи, які підходять під розміри. Сусідній з мийною меблями модуль (наприклад, пральна машинка) – підходяще місце, так як поруч розташовуються вузли і водовіддачі зливу. Установка настільної посудомийної машини найпростіша. Її ставлять на будь-яку поверхню поряд з розеткою і раковиною.

Шланг для підключення посудомийної машини не повинен бути великим, інакше може подача та відведення рідини, що призводить до швидких поломок.

Підготовка додаткового обладнання

Виробники агрегатів зазвичай перераховують, які інструменти можуть стати в нагоді для монтажу. Але це йде облік на те, що всі попередні роботи вже зроблені. Для економії часу рекомендують запастися відразу ж:

 • молотком;
 • шуроповерт;
 • рулеткою;
 • плоскогубцями;
 • розвідним ключем;
 • набір викруток.

Якщо необхідний монтаж розетки, слід придбати саме пристрій, підрозетники, трижильний мідний кабель, автомат для посудомийної машини.

Розетка повинна бути європейського типу з захистом від вологи.

Якщо напруга в хаті скаче, необхідно придбати стабілізатор напруги. Його можна встановлювати відразу на кілька пристроїв. У разі непередбачених ситуацій, він врятує агрегат від перегорання. Для підключення води набувають трійник для посудомийної машини, гумові прокладки, стяжки для кріплень.

Поетапна установка посудомийної машини

Існує 2 способи підключення посудомийки. Перший підходить для всіх типів посудомийної машини, найчастіше вибирають для установки вбудовуваної посудомийної машини. Другий спосіб більш легкий, але він не доречний, якщо посудомийна машина знаходиться на відстань більше 1 м від зливу або якщо потрібно складний монтаж труб. Розглянемо кожний з варіантів підключення окремо.

1 спосіб

Для початку необхідно помістити посудомийну машину на то місце, де вона буде експлуатуватися. Далі підбирається метраж труб. Виміри проводять індивідуально, так як все залежить від відстані посудомийки до колектора холодної води. Розмітка тераси відбувається за допомогою метра. Установка посудомоечной машины на кухне своими руками Після чого труборізом прорізають необхідну глибину. З’єднувачі з накидною гайкою приєднують до одного з виходів колектора холодної води.

Відрізати шматок труби необхідно так, щоб його вистачило до першого кута. При цьому необхідно залишати запас на 15 мм з кожного боку.

Установка посудомоечной машины на кухне своими руками Труби та фітинги далі з’єднують пайкою. Після з’єднання всіх труб встановлюють розетку для подачі води. Її фіксують на стіні. Установка посудомоечной машины на кухне своими руками Наступним кроком буде встановлення трійника для посудомийної машини з різьбою 3/4 водорозетку. Установка посудомоечной машины на кухне своими руками На кран монтується шланг для подачі води. Установка посудомоечной машины на кухне своими руками

Рекомендують вибирати шланг з системою AquaStop. У разі поломки або порушень він автоматично припиняє подачу води.

На цьому підключення посудомийної машини до водопроводу закінчується. Власнику необхідно включити воду і перевірити всю систему. Якщо все працює справно (вода надходить без витоку, інтенсивної струменем), то можна остаточно закладати штробу. Установка посудомоечной машины на кухне своими руками Зливний шланг підключають до каналізації через перехідну манжету того ж діаметру.

Зливна труба повинна монтуватися під кутом з розрахунком 1 см перепаду температури висоти. Сам зливний шланг повинен мати вигин на рівні 60-80 см від підлоги, тому його закріплюють до посудомийці. Висновки для посудомийної машини не повинні бути пережаті, інакше пристрій може вийти з ладу.

Заключний етап – перевірка посудомийної машини. Пристрій підключають в розетку і ретельно дивляться на працездатність. Посудомийка повинна виконувати всі функції. Установка посудомоечной машины на кухне своими руками У випадку з вбудованою посудомийній машиною, її також необхідно в кінці закріпити в отвір. Робиться це просто. Металеву пластину, яка йде в наборі, прибивають до нижньої частини стільниці. Монтують деталь по самому краю, щоб стільниця не розбухла від пари. У деяких моделей, замість цього кладуть матеріал, схожий на гуму, який кріплять липкою стороною. Установка посудомоечной машины на кухне своими руками Посудомийну машину встановлює у визначений отвір. Піднімаючи пристрій, важливо його не перевернути, тому краще робити це в 4 руки.

2 спосіб

Другий варіант дуже простий. Якщо у власника посудомийна машина і колектор розташований на великій відстані, а встановлювати пристрій 1 способом не хочеться, то можна придбати подовжувач для посудомийної машини. Приєднавши його до крану, господар може продовжити відстань на 1-2 м. Принцип роботи полягає в тому, що необхідно поміняти всього 2 речі. Установка посудомоечной машины на кухне своими руками Стандартний сифон міняють на спеціальний. Відрізняється тим, що вже має отвір для підключення зливного шланга. За бажанням, власник може переробити злив каналізації для посудомийної машини, встановивши трубу з відведенням і ущільнювачем.

Підключення пристроїв безпосередньо у каналізаційну трубу супроводжується неприємними запахами. Під час робіт, це нормальне явище. Головне – міцно закрутити складові між собою.

Установка посудомоечной машины на кухне своими руками Далі встановлюють кран для посудомийки. Ставлять його місце з’єднувача. Прикручує його до крану або труби подачі холодної води. Установка посудомоечной машины на кухне своими руками Змінюють сифон, окручивая зверху гвинт. При цьому необхідно підтримувати сифон, щоб він не впав. Установка посудомоечной машины на кухне своими руками Злив від каналізації від’єднують, з зусиллям потягнувши його на себе. Він повинен вийти з гумового кріплення. Установка посудомоечной машины на кухне своими руками Новий сифон збирають з комплектуючих, які йдуть в наборі. Не можна забувати про прокладки. Через перехідник підключають зливний шланг до трубці сифона. Обов’язково використовують клапан у наборі, який блокує зворотне витікання води.

Схема вбудовування посудомийної машини

Установка посудомоечной машины на кухне своими руками Установка посудомоечной машины на кухне своими руками Установка посудомоечной машины на кухне своими руками

Відповіді на поширені запитання

Багато власників, вирішивши встановити посудомийну машинку самостійно, стикаються з такими питаннями, на які не можуть отримати точної відповіді. Щоб ви були готові до непередбачених ситуацій, ми зробили підбірку з відповідями спеціалістів:

 1. Якщо посудомийку можна поставити тільки поруч з плитою, холодильником, електроприладом з високою потужністю, то для агрегату важливо зробити окрему лінію. Якщо не провести цю роботу, розетка може перевантажитися.
 2. Люди, які тільки купили агрегат або до нього придивляються, постійно задаються питанням, до якої воді підключається посудомийна машина. Все це вказують у паспорті пристрою. Багато дорогі моделі, дійсно, можуть підключатися до гарячого колектору, але це не так вигідно. Також відомо, що проблем з подачею холодної води менше.
 3. Якщо наростити труби неможливо, техніку потрібно розмістити поблизу раковини.
 4. Часто причиною загоряння стає подовжувачі, тому від них по можливості краще відмовитися.
 5. Ще один популярний питання – де встановити розетку для посудомийної машини? Існують певні стандарти висоти – це від 10 до 50 см від підлоги. Найголовніше – це відокремити підлогу і розетку на пристойну відстань, щоб знизити ризик потрапляння горючих матеріалів.

Установка посудомийної машини Bosch spv58m50 — відео

Залишити коментар

Ваша адреса електронної пошти не буде опублікована