Корисні поради дачникам та городникам

Вибираємо керамічну підлогову плитку: поради дизайнера

Затіявши ремонт, пам’ятайте, що вибір керамічної плитки для підлоги – це один з найбільш складних і затратних моментів. Тому важливо правильно підійти до її вибору і не наробити помилок, не розібравшись заздалегідь в технічних характеристиках керамічної плитки.

Вибір плитки для підлоги: на що звернути увагу

Пропонуємо розібратися, як же правильно вибрати керамічну плитку. Повірте, це не складно – головне пам’ятати про деякі нюанси.

Зносостійкість плитки: де і яку покласти

Стійкість до зносу характерна в першу чергу для підлогової плитки і залежить від того, де її будуть використовувати. Виділяють 5 основних груп:

  • До першої відноситься найбільш м’яка підлогова керамічна плитка, яку слід застосовувати в місцях з найменшим рухом виключно в м’якому взутті. Про яких місцях йде мова? Чи існує необхідність у такій плитці? На думку дизайнера Тетяни Зайцевої, це не найбільш якісна плитка. До того ж, якщо з нею що-небудь статися, запитати, на жаль, буде не з кого, бо самі ж знали, що купували, і невідомо, як експлуатували». Не варто очікувати і привабливого зовнішнього вигляду. Подряпини, стертості до самої основи, глянсове покриття затреться, змінившись матовим;
  • До наступної групи відноситься плитка, підходить для житлових приміщень, де ходять в м’якій домашнього взуття. Така керамічна плитка підійде для ванної кімнати та спальні. Адже в цих приміщеннях, як правило, всі ходять або босоніж, або в тапочках. А ось для коридору така плитка не підійде;

Выбираем керамическую напольную плитку: советы дизайнера

  • Для квартир і невеликих офісів, де немає великого потоку людей, підійде плитка, відноситься до третьої категорії;
  • Четверта група чудово підходить не тільки для квартир, але і для офісів, магазинів, невеликих ресторанів і маленьких готелів з невеликим рухом співробітників і гостей;
  • Для приміщень з величезним потоком людей (великі супермаркети, аеропорти, ресторани) підходить підлогова плитка з п’ятої групи, з найвищими показниками.

Выбираем керамическую напольную плитку: советы дизайнера

Морозостійкість керамічної плитки

Звернути увагу на ступінь морозостійкості потрібно для плитки, використовуваної на вуличних терасах і балконах – там, де температура опускається нижче 0. Потрібно бути впевненим, що плитка витримає багаторазове заморожування та розморожування без наслідків.

Выбираем керамическую напольную плитку: советы дизайнера

Стійкість плитки до хімічних засобів

Плитка повинна бути стійка до хімічних засобів – кислот і побутової хімії. У такому агресивному середовищі реакція має свою класифікацію – по поведінковому ознакою.

Всього їх 5, від найвищого – АА (при будь-якому впливі зовнішній вигляд залишиться незмінним) до останнього класу – D (що попереджає про абсолютної втрати початкового стану).

Щодо проміжних категорій, спершу значних змін не відбувається, але з наближенням до останньої D – вони стають все більш помітними.

Стійкість до механічних пошкоджень

Параметри механічного характеру – що ж це? Мається на увазі опір навантаженням, які плитка зможе витримати без пошкоджень і дефектів.

Стійкість зовнішнього покриття

Стійкість і ступінь щільності верхнього покриття глазурі – також дуже важливий важливий фактор у підлогової керамічної плитки. Мова йде про опір механічному впливу – тобто, подряпини, залишені якимись твердими предметами.

Коефіцієнт тертя

Є чотири категорії ступеня ковзання – від нульової (небезпечно) до 0,75 (найбезпечнішою, без ризику посковзнутися).

Выбираем керамическую напольную плитку: советы дизайнера

Відтінок і розмір керамічної плитки

Колір і розмір – найважливіші параметри, що потребують окремої уваги. Тональність має властивість, хоч і незначно, але змінюватися від партії до партії. Щоб уникнути здивування з-за більш світлого ділянки стіни, що стане видно тільки після укладання, уважно вивчіть цифрові та літерні значення на упаковці.

На жаль, навіть розмір плитки може трохи «танцювати». Тому, два вищевказаних показника необхідно завжди перевіряти!

Выбираем керамическую напольную плитку: советы дизайнера

Основні позначення на упаковці керамічної плитки на які необхідно звернути увагу при покупці:

  • Ступня на чорному тлі визначає підлогову плитку;
  • Ступня на світлому фоні і заштрихованому – плитку з найвищими характеристиками стійкості до зношування;
  • Зображена рука вкаже на настінну плитку, попереджаючи, що для укладання підлоги вона не підходить;
  • Морозостійкість визначає значок сніжинки.

Як самостійно вибрати керамічну плитку

При виборі підлогової керамічної плитки уникайте кривих країв і ні в якому разі не купуйте таку. Для цього при купівлі прикладіть краю одна до одної і придивіться – дефектів бути не повинно.

Выбираем керамическую напольную плитку: советы дизайнера

Про низьку якість плитки скажуть відколи, зміни тону малюнка, патьоки. Існує також три показники сорту, на який вкаже колір позначення: перший – червоного кольору, другий – синього, третій – зеленого.

Дивіться відео з порадами Тетяни Зайцевої про те, як правильно вибрати підлогову керамічну плитку:

 

Залишити коментар

Ваша адреса електронної пошти не буде опублікована