Корисні поради дачникам та городникам

Види і особливості торцювальної пили по дереву

Торцювальна пила по дереву – інструмент, який призначений для обробки дерев’яних виробів. Має пристрій багатьма перевагами. Це точний, легкий і простий у використанні інструмент, яким зможе керувати навіть новачок.

Особливість обладнання

Виды и особенности торцовочной пилы по дереву

Даний вид обладнання використовують при виконанні столярних і монтажних робіт. Це незамінний пристрій при виготовленні дверних коробок, віконних рам і при укладанні підлоги. Найчастіше торцівки використовують для створення декоративних ніжок до стільця або столу.

Нерідко торцеві пили застосовуються для:

 • ламінату;
 • алюмінію;
 • пластика.

Переваги торцювальних пил по обробці дерева полягають в хорошій швидкості роботи, мінімальній вазі вироби, а також максимальної точності їх розпилу.

При створенні пристрою виробники застосовують сировину високої якості, що значно збільшує період служби інструменту.

Види торцевих пив

У продажу існує безліч різних моделей: від ручних до професійних. Основною відмінною їх рисою є конструкція, в усьому іншому вони дуже схожі.

Основні види:

 1. Стаціонарні. Це компактні пристрої, які кріпляться на верстатах за допомогою спеціальних елементів. Застосовуються такі пилки для розпускання і торцювання дощок. Унікальністю обладнання є лита станина верстата. Саме це забезпечує хорошу стійкість інструменту в процесі обробки матеріалу.Виды и особенности торцовочной пилы по дереву
 2. Ручні. Даний вид має вузьку спеціалізацію. Це незамінний інструмент при виконанні коротких різів. За допомогою подібної пилки можна не тільки торцювати кінці матеріалу, але і зрізати їх під необхідним кутом.
 3. Гібридні. Подібні моделі використовуються при нескладних столярних роботах. Пили оснащені розклинюючим ножем і диском. У комплект до даного інструменту додається спеціальний стіл. Завдяки цьому, набагато легше досягти бажаного результату в роботі. Недоліком гібридної пилки є те, що вона менш надійна і довговічна.

Враховуючи при покупці виробу особливості всіх видів пив, можна придбати надійний, компактний і ефективний агрегат, який прослужить протягом багатьох років.

На що звертати увагу при купівлі пили?

Виды и особенности торцовочной пилы по дереву

Від правильності вибору інструменту залежить багато чого. Тому перед тим як вибрати торцювальні пилку, слід враховувати деякі особливості.

Правила вибору:

 1. Розпилювальні диски. Для здійснення грубого реза краще використовувати вироби з великими зубцями, а для чистових розпилів — дрібнозубчасті. Також слід звертати увагу на швидкість обертання диска.
 2. Захисний кожух. Важливий елемент при постійному переміщенні інструмента. Чохол захищає не тільки прилад від механічних впливів, але і власника від нещасного випадку.
 3. Ергономічність інструменту. Для роботи в побуті досить буде пилки з невеликою потужністю.

Важливим показником є розмір інструменту. При виборі агрегату варто придивитися до виду двигуна. У продажу існують пилки, оснащені колекторними і асинхронними моторами. Перший варіант відрізняється великим блоком моментом. Недоліком колекторного двигуна є потреба в частому техобслуговуванні.

Асинхронні двигуни користуються великою популярністю серед користувачів. Це обумовлено тим, що агрегат під час роботи видає невеликий шум. Моделі з даним типом двигуна можуть працювати довгий час без зупинки.

Популярні виробники торцевих пил по дереву

Виды и особенности торцовочной пилы по дереву

На нинішньому ринку будівельних матеріалів представлений великий вибір даного виду інструментів від різних виробників.

Лідируючі компанії:

 • Bosch;
 • Hitachi;
 • Makita;
 • Metabo;
 • DeWalt.

Гарною популярністю серед споживачів також користуються вироби компанії Корвет. Всі торцювання даного виробника мають пристрій для поздовжньої протяжки. В агрегаті також встановлено лазерний покажчик. Завдяки йому забезпечується максимальна точність розпила.

Виды и особенности торцовочной пилы по дереву

Найбільш затребувана торцювальна пила по обробці дерева від компанії Makita — модель LS 1040. Це професійний інструмент, який незамінний для виконання точних і чистих різів. Агрегат має хорошу потужність. Він виконує до 4 600 оборотів в хвилину. Даний вид торцювання досить компактний. Вага інструменту не перевищує 11 кілограм.

Виды и особенности торцовочной пилы по дереву

Торцювальна пила від компанії Bosch відрізняється міцністю і мобільністю. Це обумовлено тим, що при виготовленні допоміжних опор і станин застосовуються високоякісні алюмінієві і магнієві сплави.

Торцювальна пила по дереву — унікальний інструмент з високою потужністю і продуманою конструкцією. Наявність безлічі моделей дає можливість підібрати оптимальний варіант приладу. Щоб придбати потрібний агрегат, досить дотримуватися рекомендацій.

Критерії вибору пили торцювання — відео

Залишити коментар

Ваша адреса електронної пошти не буде опублікована