Error: No CURL Found - Social Networks AutoPoster needs the CURL PHP extension. Please install it or contact your hosting company to install it.

Незвичайні і популярні види фітонії
Корисні поради дачникам та городникам

Види фітонії для вашого підвіконня

Любителі декоративних рослин по достоїнству оцінять фітонії — багаторічник з незвичайним листям. В залежності від виду фітонії вона може мати різне забарвлення. Однак завжди листові пластини поцятковані контрастними за кольором прожилками у вигляді сітки. Росте квітка у вигляді пишного куща. Стебла, спочатку прямостоячі, з часом никнуть і стеляться. Вони покриті легким пушком, що надає рослині додатковий шарм. Сьогодні ми хочемо познайомити вас із самими незвичайними і популярними видами фітонії.

У природі фиттония росте там, де тепло і висока вологість повітря. У відповідних умовах вона потребує і в якості кімнатної культури. Забезпечити її таким комфортом вдається не всім і не завжди. Однак на сьогоднішній день вивели безліч невибагливих сортів. Вони витримують більш сухі і прохолодні умови і ідеально підходять для приміщень.

Види фітонії

Найчастіше на кімнатних підвіконнях можна зустріти такі фітонії:

  • Вершаффельта;
  • срібляста;
  • велика.

Хоча фітонії багато вважають декоративною культурою, вона здатна ще й цвісти. Втім, довгі зеленуваті суцвіття на тлі оригінальних листя виглядають непоказно.

Фіттонія Вершаффельта

Вид, який дав життя багатьом гібридних сортів, відрізняється сильно розгалуженим гілочками. Пагони покриті густим пушком, спочатку – сріблясті, але з віком стають оливковими. Таку ж забарвлення мають і листя, досить великі – до 10 см в довжину. Вони розмальовані рожево-червоною сіткою. Незважаючи на активну розгалуження, висота куща компактна – не більше 20 див. Більшість видових сортів і зовсім не перевищують 10 див.

Фітонії цього виду потребують вологи і теплі.

Фіттонія срібляста

Цей вид часто називають серебристожилковым або мозаїчним. А все завдяки білою блискучою сітці на листках, пофарбованих у зелений колір. Листові пластини великі, мають овальну форму.

На основі сріблястою фітонії вивели мініатюрний сорт Нана. Він зберіг сріблястий малюнок, але от самі листочки стали більш світлими і дрібними (не більше 2,5 см в довжину). Гібрид добре адаптується до сухого квартирному повітрю.

Фіттонія велика

Друга назва виду – фиттония гігантська. Його квітка цілком заслужив, оскільки відрізняється великими розмірами. Висота куща може досягати 60 див. Листя у гігантської фітонії найбільше нагадує природний стан рослини. Вона теж велика: довжина листа може складати 15 см при ширині 10 див. Сам лист оливково-зелений, блискучий. Він розмальований химерними візерунками з темно-рожевих смуг.

Це самий вимогливий до вологості повітря вигляд. Крім того, він єдиний, у якого стебла прямостоячі і не никнуть.

Відео про вирощування та різновиди фітонії

Залишити коментар

Ваша адреса електронної пошти не буде опублікована