Корисні поради дачникам та городникам

Віола ампельна. Правильне вирощування з насіння і догляд за квітами братки

Віола ампельна або ще ці квіти називають братки, являє собою садову квітку, яка може бути як однорічною, так і багаторічною. Віолу відносять до сімейства фіалкових, тому її слід садити у вологий, добре дренований грунт. Ампельна фіалка при посадці утворює пишну надземну частину з безліччю яскравих квіток.

Особливості ампельної віоли — квіти братки як прикраса саду

Віола ампельна. Правильне вирощування з насіння і догляд за квітами братки

Основною особливістю даного виду є кулеподібність куща, висота якого становить двадцять сантиметрів. У процесі цвітіння рослина покривається однотипними і яскравими квітками, які до всього ще й дуже ароматні. Листя досить таки вузьке, часто має яйцеподібну, або ж овальну форму. На початку розвитку квітки вона росте у вертикальному напрямку, а вже пізніше, на початку цвітіння, пагони спадають.

Середня довжина пагонів становить від сорока до шістдесяти сантиметрів. При гарному догляді за віолою вона починає рано і дуже довго цвісти. Період цвітіння віоли ампельної починається навесні і закінчується перед самими заморозками. Даний вид фіалки відрізняється високими морозостійкими якостями. Дуже часто квітка вирощується як однорічна, так і дворічна рослина.

Підготовка до вирощування віоли

Віола ампельна. Правильне вирощування з насіння і догляд за квітами братки

Грунт для посадки даної рослини повинен бути помірно политий. Рослина добре переносить пересадку, тому при необхідності квітку можна сміливо пересаджувати на нове місце. Квітка добре реагує на помірне підживлення добривами, але ні в якому разі не можна додавати органічні добавки.

Місце для посадки слід вибирати дуже сонячне, з повітропроникним грунтом. Насіння віоли ампельної можна садити вже в липні місяці. Цвітіння рослини можна спостерігати вже в травні наступного року.
Бувають і ранні посіви насіння квітки, які виконуються в лютому. В даному випадку, посів проводиться в закритому грунті. Грунт, заздалегідь удобрений суперфосфатом, поміщається в ємність для посадки. Також потрібно пам’ятати про те, що грунт повинен бути зволоженим. Крім грунту, підготовки вимагають і ємності для висадки.

Віола ампельна. Правильне вирощування з насіння і догляд за квітами братки

Контейнери з грунтом готуються ще за тиждень до посадки. Перш за все, сам контейнер слід обробити слабким розчином марганцівки. Таким чином, ємність проходить дезінфекцію. Щоб не допустити закисання грунту, на дно ємності необхідно насипати шар дрібної гальки. Поверх гальки насипається заздалегідь підготовлений грунт, що складається з грунту, піску і перегною.

Ампельна фіалка при гарному догляді зацвітає вже через п’ятнадцять тижнів після посадки насіння. Якщо планується однорічний цикл вирощування, то насіння висівають в лютому. У разі вирощування квітів братки як дворічної рослини, посів насіння проводиться в кінці червня, або ж на початку липня. Перед посадкою квітки, потрібно ретельно перевірити грунт, який повинен відповідати наступним критеріям:

 • Поживність і рихлість
 • Гарна дренованість
 • Слабкокислість і нейтральність
 • Достатній рівень вологості

Відео про вирощування віоли ампельної:

Далі, насіння викладаються на підготовлений грунт і проходять зволоження з пульверизатора. Наступний етап – це надання посадженому насінню ефекту теплиці. Для цього ємність з посівом накривається поліетиленовою плівкою і поміщається в прохолодне місце на дев’ять днів. Після закінчення цього терміну з’являються перші сходи.

Після появи листочків на сходах можна проводити пікірування. Коли розсада вже буде достатньо сформованою, її можна пересаджувати на постійне місце. При цьому потрібно враховувати той нюанс, що для розвитку гарної кущуватості квітів при їх пересадці потрібно залишати певну відстань один між одним.

Пікірування і висадка в грунт

Пікіровка розсади повинна проводитися через два-три дні після того, як з ємності прибрали поліетиленову плівку. Паростки можна або пересадити в іншу ємність, або ж прорідити в цій же ємності. Відстань між паростками при пікіруванні має становити не менше шести сантиметрів. Після пікіровки, проводиться висадка паростків віоли в грунт.

Пересадку на постійне місце найкраще проводити в середині травня, коли земля вже досить прогріта. Пересадка розсади виконується в кілька етапів:

 • Викопування ямок під кожен кущ на глибину шість-сім сантиметрів.
 • Відстань між готовими ямками має бути близько п’ятнадцяти сантиметрів. Це дасть квітці досхочу розростися.
 • Укладання на дно лунок дрібної гальки і приміщення рослини з грудкою землі.
 • Засипання розсади землею і рясний полив.

Слід зауважити, що земля не повинна утрамбовуватися, а рослину слід поливати під корінь.

Особливості догляду за віолою

Віола ампельна. Правильне вирощування з насіння і догляд за квітами братки

Коли квітку вже посаджено, перед садівником виникає завдання по догляду, який повинен привести до максимального цвітіння рослини. Догляд за ампельною фіалкою полягає в проведенні наступних дій:

 1. Щоденний помірний полив рослини.
  Проведення періодичних підживлень мінеральними добривами. Кратність удобрення повинна становити один раз в три тижні.
 2. Своєчасне усунення бур’янів, які заважають нормальному росту і розвитку рослини.
 3. Розпушування грунту.
 4. Утеплення квітки в зимову пору року. Як утеплювач використовується солома, сухі гілки і лапник. Саме ці компоненти допомагають зберегти кореневу систему під час тривалих морозів.
 5. Проведення обрізки.
  Дана операція проводиться тільки на другий рік після висаджування віоли. При обрізанні залишається висота п’ять сантиметрів від рівня грунту. Видаляти необхідно тільки сухі квіти і кущі, які втратили свої декоративні якості.
 6. Своєчасне усунення сухих рослин забезпечує тривалий і рясний цвіт.

Віола ампельна. Правильне вирощування з насіння і догляд за квітами братки

Залишити коментар

Ваша адреса електронної пошти не буде опублікована