Корисні поради дачникам та городникам

Матіола дворога. Вирощування, особливості виду, посадка і догляд

Матіола дворога Вирощування особливості виду, посадка і догляд

Матіола дворога це рослина, яку відносять до сімейства хрестоцвітних. Вона не вимагає особливих навичок щодо посадки і догляду, але деякі правила варто враховувати.

Приділивши трохи уваги рослині, ви отримаєте пишне цвітіння і дурманний аромат, який нагадує запах фіалок.

Особливості рослини

Матіола дворога Вирощування особливості виду, посадка і догляд

Матіола дворога – однорічна рослина, яка виростає вгору на півметра, розростається густим гіллям. Її листя лінійне, великозубчасте. Квіточки невеликого розміру, лілового відтінку. Незважаючи на свою непоказність, вони випромінюють дивовижний приємний запах, який особливо посилюється у вечірній час. Удень квітки закриваються.

Матіола прикрашає своїм цвітінням сад все літо. Якщо зібрати насіння, їх можна використовувати ще протягом 2-3 років для посадки. На вигляд вони маленькі, сіруватого кольору. Рослина відмінно переносить холод, не гине навіть при -7 градусах. Вона любить місця, які добре освіщені сонцем, хоча може розвиватися і в півтіні. Якщо буде занадто темно, тоді матіола буде витягуватися, а суцвіть буде менше, знизиться їх аромат.

Рослина любить переважно родючу землю, але може рости і на іншому ґрунті. У посуху варто поливати матіоли, здійснювати підгодівлю. Найчастіше для розмноження використовують насіння, але деякі садівники вирощують розсаду. Але варто знати, що в такому випадку є ризик, що рослина загине, так як складно переносить пересадки.

Посадка матіоли дворогої

Якщо господарям неважливо, коли буде цвісти рослина, тоді краще схилитися до посадки насінням. Для цього вибирається місце і висівають насіннєвий матеріал. Робити це варто в кінці квітня або початку травня. Це залежить від погодних умов. Після посадки пройде 30-70 днів, і з’являться перші квітки.

Щоб посіяти насіння, необхідно дотримуватися таких правил:

  • Спочатку робляться лунки невеликої глибини, в них кладуть до 5 насінин.
  • Все це засипається піском.
  • Деякі садівники використовують інший спосіб.
  • Вони з’єднують пісок з насіннєвим матеріалом і висипають суміш на зволожену землю.
  • Після цього все засипається невеликою кількістю грунту.
  • Між кожною лункою має бути близько 20 см.
  • Якщо з’явилися сходи близько один до одного, необхідно провести проріджування.

Велика кількість садівників не радить займатися вирощуванням матіоли за допомогою розсади. Вони пояснюють це тим, що вона не любить пересадку. Але деякі люди, все ж, вирішуються на вирощування розсади. Адже в такий спосіб цвітіння почнеться набагато раніше.

Спочатку варто посадити насіння в ящики. Це робиться ще в березні. Для початку змішується дернова земля, грунт з прілим листям і пісок, потім здійснюється посадка. Матіола вважається невибагливою рослиною, але при вирощуванні варто врахувати деякі правила. Головне, щоб був дотриманий певний температурний режим. Рослина добре переносить холод, тому в приміщенні, де посадили насіннєвий матеріал, має бути не більше 15 градусів.

Коли з’являться сходи, температура повинна бути ще нижче. Якщо не дотримуватися цього правила, рослина буде цвісти на місяць пізніше. Крім цього, варто приділити увагу поливу.

Він повинен бути помірним, щоб не з’явилося захворювання, яке називають чорною ніжкою. Після посадки проходить 7-10 днів, і виростають паростки. Коли з’явиться 2 листочки, необхідно провести пересадку в горщики. При появі 5 листочків рослини переміщуються у відкритий грунт. Крім цього, варто звертати увагу на погодні умови. Якщо в квітні ще холодно, тоді посадка розсади здійснюється на початку травня.

Догляд за матіолою дворогою

Матіола дворога Вирощування особливості виду, посадка і догляд

Рослина не вимагає особливого догляду, з ним впорається навіть новачок. Головне, щоб грунт був зволоженим, особливо в посуху. Поливати рослину варто систематично, але і не потрібно її заливати, так як може статися загнивання. Матіола дворога не любить, коли в грунт вносять гній.

З цієї причини підживлення здійснюється за допомогою мінеральних добрив, які призначені для квітучих рослин. Якщо грунт поживний, тоді він вдобрюється 4-5 разів, а на бідному ґрунті варто збільшити кількість підживлень. Особливо важливо вносити добрива під час утворення бутонів, в такий спосіб можна збільшити чисельність квіток.

Періодично варто видаляти бур’яни, рихлити ґрунт. Але робити це необхідно з обережністю, так як легко можна пошкодити стебла рослини. Якщо дотримуватися цих простих правил догляду, матіола дворога буде добре розвиватися і цвісти. При виборі місця посадки необхідно обов’язково враховувати, щоб грунт не був раніше удобрений за допомогою перегною.

Хвороби і шкідники матіоли дворогої

Матіола дворога Вирощування особливості виду, посадка і догляд

Якщо грунт буде занадто перезволожений, кореневище може почати загнивати, від цього рослина в’яне і гине. Якщо на листі були помічені будь-які поразки, їх варто відразу видаляти, щоб інфекція не поширювалася на здорові листочки. При вирощуванні матіоли дворогої можна зіткнутися з грибковими хворобами, від яких страждають багато хрестоцвітних рослин.

Якщо це сталося, варто видалити хворі екземпляри і спалити їх. Грунт в свою чергу необхідно обробити спеціальними засобами. Якщо стоїть посушлива погода, можуть з’являтися блішки. Від цього на листі утворюються маленькі дірочки. В такому випадку необхідно присипати рослину деревною золою, яка попередньо перетирається в пил.

Якщо матіоли вразила білявка, здійснюється обробка інсектицидами. Отже, матіола дворога – красива квітуча рослина, яка в вечірні часи вкриває сад приємним ароматом. Догляд за рослиною нескладний, але деякі правила варто врахувати.

Посадка матіоли на відео:

Залишити коментар

Ваша адреса електронної пошти не буде опублікована