Корисні поради дачникам та городникам

Як часто поливати розсаду помідорів на підвіконні на різних етапах вирощування

Підкажіть, як часто поливати розсаду помідорів на підвіконні? Посіяла насіння з різницею в декілька тижнів. Перша партія зійшла добре, але більшість сіянців у швидкості загинули. Мені здається, що я перестаралася з поливом. Кілька разів відлучалася з дому на кілька днів, ось і вирішила напоїти їх з запасом. Хочеться вберегти другу групу рослин від подібного, вони як раз зійшли.

Власники приватних ділянок, у яких є теплиця – щасливі люди. Вони мають можливість і всі умови вирощувати розсаду будь-городніх культур, в тому числі і томатів. Однак є серед городників і міські жителі, які обираються на дачу тільки по сезону, а зиму проводять у квартирі. Їм залишається тільки два шляхи: перед посадкою купити вже готову розсаду або ж навесні виростити її в квартирі. Якщо ви використовуєте другий варіант, то напевно знаєте, як розсада чутлива до кімнатних умов. Їй потрібно забезпечити гарне освітлення, а також приділити увагу поливу. Знаючи, як часто поливати розсаду помідорів на підвіконні, можна отримати міцні кущики. Крім того, це допоможе вберегти томати від кореневої гнилі, яка часто вражає сіянці при надлишку вологи.

Як часто поливати розсаду помідорів на підвіконні: висіваємо насіння

Як часто поливати розсаду помідорів

Про вологість грунту слід подбати ще на етапі посіву насіння. Перед тим, як закладати насіння в ґрунт, його слід рясно полити. Тут помірність ні до чого, оскільки потрібно забезпечити достатню кількість вологи. Вона буде живити насіння аж до того, поки вони пустять паростки, і ще пару днів після цього.

Готуючи ємності з ґрунтом для посіву, для зволоження краще скористатися пульверизатором замість звичайної лійки. Так практично не буде ризику перезаливати і влаштувати болото в горщику, чого не можна сказати про лійці.

Тепер залишилося влаштувати імпровізовану тепличку і накрити посіви плівкою. Вона не дасть волозі швидко випаруватися, тому на перший час про додаткове поливі можна не турбуватися.

Визначити, чи достатньо вологи у такому парничку, дуже легко, подивившись на плівку. Якщо на ній є крапельки, все в порядку. Якщо ж плівка суха, значить, ви недостатньо промочили грунт перед посівом. Потрібно додатково обприскати його.

Частота поливу після сходів насіння

Як часто поливати розсаду помідорів

Коли все насіння проростуть і сіянці піднімуться приблизно на 5 см, можна переводити розсаду на домашній клімат, тобто зняти плівку. Природно, що тепер волога буде випаровуватися швидше. Відповідно, і поливати томати треба буде частіше. Як саме, залежить від того, наскільки тепло у будинку:

  • якщо в кімнаті жарко – не рідше, ніж кожні два дні;
  • при прохолодному утриманні – кожні чотири дні.

Не забудьте, що слід поливати відстояною або дощовою водою. Також не можна, щоб вона потрапила на самі кущики, тому краще скористатися поливом через піддон. Корінці будуть тягнутися до воді, таким чином, вони будуть більш розвинені.

Полив і пікіровка

Як часто поливати розсаду помідорів

Деякі нюанси поливу існують і при пересадці розсади з загальної в окремі ємності. За два дні до пікіровки кущики в загальному лотку потрібно добре напоїти. Після закінчення цього часу вони готові до пікіровці. Пізніше приступати до пересадки не варто – земля тоді пересохне. А саме в цей час грунт ще буде злегка вологим і при вилученні збережеться на корінцях. Таким чином, вдасться мінімізувати втручання в кореневу систему.

Оскільки субстрат в ємності, куди будуть пикированы томати, попередньо зволожується, цієї вологи їм вистачить днів на чотири-п’ять. Надалі ж розсаджені рослини треба поливати раз на тиждень.

Останній «домашній» полив буде перед висадкою розсади на грядку – він повинен бути рясний.

Як правильно поливати розсаду на підвіконні – відео

 

Залишити коментар

Ваша адреса електронної пошти не буде опублікована