Корисні поради дачникам та городникам

Як поливати цикламен: важливі нюанси для квітникарів

Підкажіть, як поливати цикламен? Купила вчора красивий квітучий кущик і дуже не хочеться загубити його, як минулий квітка. Пару років тому в мене вже був сумний досвід. Колеги на роботі подарували цикламен, так він у мене просто згнив. Напевно, я перестаралася з поливом.

Як поливати цикламен

Цикламен – одна з найкрасивіших кімнатних квітів. Розмальовані круглі листочки і великі яскраві квітки на довгих ніжках… Це видовище нікого не залишить байдужим. Шкода, що рослина не завжди і не у всіх приживається. Однією з найбільш частих причин загибелі цикламена є неправильний полив. Коренева система рослини являє собою округлий бульба, щось схоже на цибулині. А останні, як відомо, дуже чутливі до перезволоження. В постійній вологому ґрунті бульба незабаром починає гнити і квітка пропадає. Як поливати цикламен, щоб він не засох, але і не згнив?

Частота поливу

Як поливати цикламен

Насамперед, необхідно визначитися, як часто зволожувати грунт. Не можна чекати, коли субстрат висохне повністю. Тоді пересохне і сам цикламен: листя втратять тургор і опустяться. Якщо такий кущ різко «напоїти», можна втратити його – бульба просто лопне.

Частота поливу залежить від стану ґрунту та періоду розвитку культури. Визначити, що вже прийшла черга чергового поливу, можна, заглибивши палець в землю. Вона повинна бути на 2-3 см сухому.

Для рясного і пишного цвітіння у воду можна додати мінеральне добриво (Ідеал або Покон).

Виняток становить період спокою – тоді цикламен, як і всі відпочиваючі квіти, поливають вкрай бідно і рідко. Досить зволожувати його двічі в місяць. Однак варто враховувати, що цикламен відпочиває влітку, а цвіте з осені до весни.

Як поливати цикламен: оптимальні способи

Поливати квітку слід дуже обережно, стежачи за тим, щоб вода не потрапила в центр розетки. У горщику обов’язково повинні бути дренажні отвори, через які буде йти зайва рідина.

«Напоїти» цикламен, не зашкодивши йому, можна двома шляхами:

  1. Через піддон. У глибоку миску набрати води і на годину занурити туди горщик з цикламеном. Після закінчення зазначеного часу вийняти квітка і залишити ще на півгодини в піддоні. Воду, яка стече в піддон, вилити. Ще можна просто налити воду в піддон.Як поливати цикламен
  2. Поливаючи в горщик. В цьому випадку краще взяти лійку і направити струмінь води по стінці вазона.Як поливати цикламен

Для поливу краще використовувати відстояну або талу воду. Кип’ятити її не потрібно, при необхідності холодну воду просто злегка підігрівають до кімнатної температури.

Відео про полив дорослих цикламенів

Залишити коментар

Ваша адреса електронної пошти не буде опублікована