Корисні поради дачникам та городникам

Як поливати гіацинт: частота і способи поливу

Як поливати гіацинт? Потрібно поливати цибулину в той час, коли вона відпочиває? Як взагалі краще поливати – в горщик або в піддон?

Гіацинти одними з перших весняних рослин, які поспішають порадувати нас своїм шикарним цвітінням. Є в них ще одна особливість, яка приваблює квітникарів. Гіацинти здатні рости у відкритому грунті, так і в кімнатних умовах. В останньому випадку догляд за квіткою трохи відрізняється і має деякі нюанси, особливо щодо поливу. З садовим квіткою все ясно – там його вологою практично повністю забезпечують природні опади. А ось кімнатний гіацинт повністю залежить від свого господаря. Проблема в тому, що він дуже любить вологу, але, як всі цибулинні, не переносить її надлишку. Як поливати гіацинт, щоб не «залюбити» його своєю турботою і не спровокувати захворювання? Сьогодні ми розповімо вам, який спосіб поливу краще використовувати і як часто це робити.

Особливості поливу на різних стадіях розвитку гіацинта

Як поливати гіацинт

Життєвий цикл гіацинта, що росте в саду, починається з першими ознаками приходу весни. Для кімнатних рослин це може бути не обов’язково навесні, оскільки для цибулин часто використовують вигонку. Вона дозволяє прискорити і наблизити цвітіння.

Посаджену цибулину перший час тримають в прохолодному і темному приміщенні, щоб вона вкоренилася. Відразу після посадки грунт потрібно добре зволожити. Надалі важливо ретельно стежити, щоб він не просихав, і регулярно, але помірно, поливати рослину. Частина також не варто, адже горщик буде перебувати в прохолоді, де волога випаровується не так швидко.

Коли цибулина пустить паростки, її переносять у більш тепле приміщення. Відповідно, поливати гіацинт тепер потрібно трохи більше. Коли ж сформується квітконіс, рослина і зовсім переставляють на тепле освітлене місце. Як раз саме в цей період гіацинт потребує вологи найбільше, тому частоту поливів слід збільшити.

При поливі важливо не допускати, щоб вода потрапила на листя і квітконоси, інакше гіацинт загниє.

А ось після закінчення цвітіння поливи поступово треба скорочувати. Коли квітконіс і листя зів’януть, гіацинт відправляється на спокій. Зволожувати ґрунт, коли квітка відпочиває, часто не треба. Досить періодично злегка проливати субстрат, щоб він не висох і цибулина не пропала.

Як поливати гіацинт?

Як поливати гіацинт

Незважаючи на те, що гіацинт є вологолюбною культурою, постійно у воді він не повинен знаходитися. Поливати квітку можна двома способами:

  1. Прямо в горщик. Лити воду в цьому випадку слід по краю посуду, а надлишки, що витекла в піддон, обов’язково зливати.
  2. В піддон. Найбільш оптимальний метод поливу, який зводить ризик попадання води на квітку і переливу до мінімуму. Рослина сама візьме стільки вологи, скільки йому потрібно.

Таким чином, полив для гіацинта – один з важливих моментів не тільки для розвитку, але і для цвітіння цибулини. У постійно вологій землі квітка почне боліти, і навпаки – якщо води не вистачає, квітконоси будуть короткими. Необхідно знайти золоту середину і тоді гіацинт розкриється у всій красі.

Догляд за гіацинтом в домашніх умовах – відео

Залишити коментар

Ваша адреса електронної пошти не буде опублікована