Корисні поради дачникам та городникам

Бетонне вимощення навколо будинку – як зробити своїми руками

Жодна будівля не може обійтися без надійного фундаменту, утримуючого її вагу та забезпечує цілісність всієї конструкції, проте він також потребує додаткового захисту. При необхідності кожна людина може виконати бетонне вимощення навколо будинку своїми руками, не користуючись послугами професійних будівельників. Даний процес не відрізняється великою складністю, проте він вимагає ретельного виконання низки вимог.

Вимоги до вимощення, правила облаштування

Бетонне вимощення навколо будинку

Дана конструкція служить додатковим захистом для основи будівлі, не допускаючи руйнівного впливу грунтових вод і навколишнього середовища. Крім захисту вона також виконує естетичну функцію – будівля з вимощенням набуває завершений зовнішній вигляд. Перш, ніж проводити бетонування вимощення своїми руками, необхідно ознайомитися з низкою вимог:

 1. Ширина повинна бути на 200 мм більше, ніж довжина звису покрівлі. Відповідну вимогу закріплено в Сніпу 2.02.01-83. При розрахунку також враховується водостік і тип грунту. У нормі ширина вимощення дорівнює одному метру, це полегшить пересування по ній, правильно побудовану своїми руками бетонне вимощення навколо будинку можна використовувати в якості доріжки.
 2. Отмостка облаштовується по всій довжині будівлі, оскільки це необхідно для повноцінного захисту фундаменту. Виняток – місце, відведене під облаштування бетонного ганку.
 3. Глибина. Технологія влаштування бетонного вимощення передбачає вимогу, згідно з яким вона не повинна перевищувати по мірі заглиблення глибину промерзання, властиву для вашого регіону.
 4. Товщина. Мінімальний показник, при якому конструкція буде ефективною – 70-100 мм. Якщо планується підвищена механічна навантаження на поверхню, то товщина збільшується до 150 мм і вище.
 5. Висота. В межах 200-500 мм над рівнем землі в залежності від передбачуваного навантаження.
 6. Ухил. Цей показник регламентований нормами СНиП III-10-75 – в межах 10-100 мм на один метр ширини (1-10%). Щоб вимощення ефективно відводила воду від будівлі, її потрібно нахилити по напрямку від будинку.Бетонне вимощення навколо будинкуНахил збільшується, якщо для регіону, в якому ведеться будівництво, властиво велика кількість опадів. У той же час великий ухил при обмерзанні створить незручності.

Бетонне вимощення навколо будинку

Для успішного створення вимощення слід скласти креслення. Його можна скласти самостійно, орієнтуючись за типовими проектами, або звернутися до фахівців. При необхідності її можна обмежити за допомогою бордюру. Будучи декоративним елементом, він також збільшує цілісність конструкції і захищає від проникнення коренів дерев або чагарників.

Бордюри є обов’язковими, якщо ви створюєте навколо будинку вимощення з відсіву або щебеню, і в разі зростання поблизу тополі, платана, малини і ожини.

Матеріали для створення бетонного вимощення навколо будинку своїми руками

Бетонне вимощення навколо будинку

Перш, ніж почати роботу, потрібно підготувати всі необхідні матеріали та схему. Зміцнювати фундамент слід послідовно, але весь процес повинен займати мінімум часу. У більшості випадків при складанні проекту можна використовувати типові вузли вимощення з бетону, вносячи корективи в схему у відповідності з особливостями вашого регіону. Вам знадобляться такі матеріали:

 1. Бетон. Отримана суміш повинна відповідати характеристикам класу від В3,5 до В8. При її створенні кращим буде цемент марки М-400.
 2. Пісок. В якості подушки можна використовувати річковий або кар’єрний пісок. Матеріал, що використовується при приготуванні суміші, повинен бути м’яким, наявність великих домішок не допускається.
 3. Щебінь або гравій. Фракція щебеню для вимощення будинку – 10-20. Використовується в якості наповнювача для бетонної суміші, або в якості основного матеріалу.
 4. Глина або геотекстиль. Цей матеріал використовується при облаштуванні бетонної вимощення своїми руками для додаткового захисту від вологи, що актуально для регіонів з підвищеною вологістю.

Марка бетону визначається маркою використаного цементу і його питомою вагою в процентному співвідношенні елементів розчину. Хорошим рішенням стане матеріал Портландцемент М400. Використаний цемент повинен бути свіжим. Якщо порошок при стиску в руці формує грудочки, то незабаром він стане непридатним. Від планованої товщини вимощення з бетону залежить марка підбирається цементу. Рекомендовані пропорції для замішування на 1 м3 розчину:

 • вода – 190 л;
 • наповнювач (відсів або щебінь) – 0,8 м3;
 • пісок – 0,5 м3
 • пластифікатори (рідке скло і подібні) – 2,4 л;
 • цемент – 320 кг.

При розрахунку розмірів вимощення навколо будинку слід заздалегідь підготувати необхідну кількість будматеріалів. Також важливо дотримуватися порядок подачі матеріалів, що необхідно для забезпечення необхідної консистенції. Дотримання технології дозволить досягти необхідного результату і створити надійну конструкцію. При виконанні всіх вимог ви зможете ефективно облаштувати бетонне вимощення навколо будинку своїми руками.

Кількість води, що подається, має велике значення. Надлишок знизить міцність отриманого бетону. Недолік води не дозволить йому затвердіти належним чином.

Як зробити вимощення для фундаменту своїми руками – покрокова інструкція

Бетонне вимощення навколо будинку

В бетономішалку або іншу ємність для замішування засипається необхідну кількість цементу, а потім він заливається водою. При перемішуванні утворюється «цементне молочко», в яку подаються інші компоненти. Далі додається невеликими порціями пісок, суміш при цьому повинна постійно перемішуватися. Слідом засипається наповнювач (щебінь або відсів). Якщо ви заздалегідь дізналися, який щебінь краще для вимощення, і підібрали матеріал правильної фракції, перемішування не вагатиметься.

Щоб забезпечити більш ефективне перемішування, вичікуйте за 5 хвилин після додавання кожного компонента.

Як тільки матеріали будуть підготовлені, можна приступати до роботи. Пристрій вимощення навколо будинку включає такі етапи:

 1. Підготовка підстави. Верхній шар землі видаляється разом з камінням, корінням, та іншими сторонніми елементами. Обробіть грунт гербіцидами, пресекающими розвиток рослин.Бетонне вимощення навколо будинку
 2. Розмітка. По куточках згідно зі схемою вбийте кілки і натягніть між ними нитку. Щоб уникнути провисання, встановіть додаткові кілочки на відстані 5-6 метрів один від одного.Бетонне вимощення навколо будинку
 3. Установка гідрозамка та облаштування підстави. Перед початком роботи під вимощення укладаються шари різних матеріалів. Жирна глина товщиною 100-150 мм або геотекстиль захистять фундамент від проникнення вологи. Піщана подушка знизить тиск. Якщо глибина залягання грунтових вод висока, необхідно додатково облаштувати дренаж – траншея з глибиною і шириною 10 і 20 см відповідно, засипана щебенем.Бетонне вимощення навколо будинку
 4. Прокладка труб, та інших комунікацій. Після того, як суміш заповнить траншею, виконати цей етап буде неможливо.
 5. Установка опалубки. Дерев’яні дошки, встановлені на верхній стороні вимощення, додадуть їй правильну форму і запобігають розтіканню будівельної суміші.
 6. Заливка бетону. Щоб виконати заливку вимощення своїми руками, рівномірно заливайте суміш з бетономішалки або ємності. Коли траншея заповниться, її потрібно втрамбувати, і кілька разів проткнути металевим прутом, щоб усунути повітряні кишені. Для зміцнення вимощення використовуйте арматурну сітку або каркас (розмір комірок – 50х50 або 100х100).Бетонне вимощення навколо будинку

Також перед заливкою встановлюється компенсаційний шов між вимощенням та цоколем за допомогою дощок або листів фанери – ця міра захистить бетон від руйнування при зміні температури.

Монтаж вимощення з щебеню

Бетонне вимощення навколо будинку

Більш економним варіантом стане використання щебеню в якості основного заповнює матеріалу. До її облаштування пред’являються ті ж вимоги, що і до отмостке з бетону, однак тут не потрібно армування та створення деформаційного шва. Між щебенем і піщаної «подушкою» встановлюється додатковий шар гідроізоляції (геотекстиль). Це не допустить змішування щебеню і піску, і не дозволить рости рослинам з насіння, які могли залишитися в «подушці».

Вимощення з щебеню можна зробити своїми руками без особливих зусиль. Для заповнення нижньої частини траншеї можна використовувати матеріал великої фракції. Зверху, для додання декоративного ефекту, використовується дрібний щебінь. Така вимощення також успішно захищає фундамент від руйнівного впливу грунтових вод і навколишнього середовища. При правильному підході ви зможете надати їй охайний і привабливий зовнішній вигляд.

Бетонна вимощення від А до Я своїми руками — відео

Залишити коментар

Ваша адреса електронної пошти не буде опублікована