Корисні поради дачникам та городникам

Як позбутися від гризунів на дачній ділянці

Дрібні гризуни і більші особини в значній мірі погіршують комфорт ведення господарської діяльності як в масштабах аграрних підприємств, так звичайних будинків приватного сектора. Мігруючи з полів, миші і щури починають вести активні пошуки нових місць для укриття на зимовий період. Вони здатні проникнути не тільки в підвал і господарські прибудови, але навіть і всередину будинку.

Велике переселення

У теплу пору роки гризуни мешкають на полях, де повно всякої їжі. А от з настанням осені все змінюється і головною причиною міграції мишей ближче до житлових будинків є банальний інстинкт самозбереження. Шкідники знаходяться в постійних пошуках їжі, а комфортні умови в оселі приваблюють цілі популяції.

Досить рідко гризуни кочують з місця на місце поодинці. Як правило, переміщаються вони цілими сім’ями з усім своїм виводком, винищити який завдання не з простих.

Миші, проживаючи на одній території з людиною, поводяться хитро. Природним середовищем проживання для них стає будинок, де завжди є чим поласувати, незалежно від того, житлове приміщення це або ж господарське.

гризуни на дачній ділянці

Вести боротьбу з гризунами необхідно з кількох причин, таким як:

 • псування майна і речей з дерева, пластика, паперу. Іноді вони добираються навіть до електропроводки;
 • винищення запасів врожаю.

Важливо: миші є потенційними переносниками інфекційних захворювань, що становить загрозу здоров’ю всіх членів сім’ї.

Якщо в сховище проникла хоч одна миша і приступила до знищення, то це лише справа часу. Адже гризуни – надзвичайно плідні і здатні за короткий проміжок часу в рази збільшити свою популяцію. Тому вкрай важливо починати боротьбу з шкідниками всіма доступними способами і методами з перших же днів виявлення.

Виявити присутність гризунів зовсім не складно. У місцях, де миші перебували залишається послід, який до того ж виділяє специфічний запах. Якщо в якості джерела ласощі обрані продукти харчування, то всі ємності для зберігання також будуть пошкоджені.

Що стосується визначення присутності мишей на ділянці, то виявити їх наявність можна за такими ознаками:

 • кора на деревах має явні пошкодження;
 • розсада, насадження, фрукти на деревах погризені;
 • виявлені норки в стінах господарських будівель;
 • простежуються стежки зі слідами;
 • виявлено дірки в ємностях, утеплювачі, обшивці;
 • при повній тиші чути специфічний шерех і писк;
 • зіпсований одяг, взуття, інше домашнє начиння.

З чого почати

Щоб позбутися від непрошених гостей, потрібно визначити їх місце проживання. Зазвичай маршрут руху мишей пролягає уздовж стін. Вибір відповідного способу винищення популяції гризунів залежить від фінансових можливостей власників.

Насправді існує безліч способів, що дозволяють позбутися від докучливих і ненажерливих гризунів. Найпростіший і дієвий-завести кота або кішку. Однак пам’ятайте, що породисті коти не завжди готові виконувати таку роботу, навіть в якості джерела прожитку.

Перш, ніж затівати нелегку боротьбу з шкідниками, слід приміщення очистити від всілякого сміття і непотрібних речей. Успіх виконання всіх заходів залежить від якості клінінгових робіт. Якщо потрібно виведення мишей на присадибній ділянці, слід зібрати і утилізувати всі гілки і листя, сміття, бур’яни та інше.

Хімічні засоби

Не дуже сентиментальні господарі вдаються до радикальних заходів у боротьбі з гризунами, використовуючи хімічні препарати. Це спеціальні отрути, призначені для винищення шкідників як в приміщенні, так і на відкритому просторі. Такі приманки необхідно розкладати там, де виявлені сліди життєдіяльності мишей.

Використовуючи хімічні засоби, слід бути гранично обережними. Адже подібні препарати можуть бути надзвичайно небезпечні для домашніх вихованців. Проте ефективність застосування отрут очевидна – гризуни можуть покинути будинок менш, ніж за тиждень.

На ринку споживачам можуть запропонувати досить великий асортимент засобів, але особливою популярністю користуються засоби від гризунів https://sevenmart.com.ua/g23389653-sredstva-vreditelej-sadovyh від компанії «SevenMАRT».

Народні засоби

До появи різних сучасних способів знищення гризунів народ активно використовував народні засоби, які не менш ефективні. Досвідчені фахівці рекомендують застосовувати наступне:

 • столова ложка розтопленого жиру змішується з 4-ма столовими ложками борошна, а також 2-ма ложками вуглекислого барію. Отриману кашку змішують, утворюючи кульки, які слід розкласти неподалік норок;
 • навколо місця дислокації мишей необхідно посипати попелом дерев. Луг, що міститься в складі попелу,  сприяє роз’їдання шкіри на лапках гризунів, а також пошкоджує стінки шлунка. Миші в швидкості покинуть насиджені місця;
 • зроблена своїми руками живолівка дозволить зловити не одну особину. Для цього необхідно взяти скляну пляшку з вузькою шийкою. Всередину ємності крапають кілька крапель пахучої соняшникової олії, і тара прокручується таким чином, щоб стінки добре змазались. Миша прибіжить на запах, влізе в пляшку, а вибратися не зможе;
 • виготовити власноруч притрави – отрутохімікати високої якості змішуються із зерновими культурами або тестом за рецептурою і розкладаються біля норок. Регулярна заміна таких притрав поліпшить результат, оскільки розумна тварина теж воліє свіженьку їжу.

Важливо пам’ятати, що миші, як і більшість інших тварин, не переносять запахи деяких рослин. Специфічні аромати діють на гризунів дратівливо, переконуючи їх у необхідності йти в більш комфортні умови проживання.

Так, можна по периметру всього будинку розсипати:

 • насіння чорнокореня;
 • м’яту перцеву;
 • полин звичайний;
 • ромашку аптечну;
 • бузина;
 • лаванда;
 • хризантема.

Ті запахи, які для людини здаються абсолютно природними і безпечними, мишам становлять смертельну загрозу. Найкраще використовувати свіжі пагони перерахованих трав, розсипаючи їх там, де виявлені сліди гризунів.

Народні засоби боротьби з мишами

Якщо немає можливості і бажання возитися зі збором трав, то можливе застосування аптечних ароматичних масел. Просочені рідиною ватяні диски розташовують неподалік норок. Прекрасною альтернативою також є нашатирно-анісові краплі. Ними можна обприскати мишачі стежки. Не буде зайвим у боротьбі з ворогом використовувати нафталін.

Інші способи

Механічний вплив передбачає розміщення пасток всіляких модифікацій в місцях виявлення слідів гризунів. В якості приманки мають будь-які продукти харчування, оскільки миші їдять практично все.

Залежно від обраної конструкції мишоловки, спійманий звір може залишитися в живих. Подібні пастки використовують ті люди, які гуманно ставляться до боротьби зі шкідниками. Мишка, потрапляючи в пастку, не може назад вибратися на свободу і чекає пришестя власника житла, який найімовірніше випустить її далеко від населеного пункту. Такий варіант доцільний, якщо мова йде про упіймання окремих особин.

Як позбутися від гризунів на дачній ділянці

Купувати мишоловки досить затратно, тому багато хто приймають рішення винайти подібну конструкцію власними силами з підручних засобів. В якості матеріалів можуть бути використані і скляні банки, і пластикові пляшки, і відра і т. д.

Застосовують також спеціальний клей, який призначений саме для боротьби з гризунами. Досить нанести засіб на шматочок дошки або пластику, а в центрі розташувати їстівну приманку. В результаті миша, пробираючись до їжі, прилипає лапками. Загибель особини в цьому випадку просто неминуча.

Профілактичні заходи

Щоб в майбутньому уникнути повторного появи мишей будинку слід дотримуватися наступних рекомендацій:

на дачній ділянці

 • виключити захаращення площ і знаходяться на території будівель;
 • щовесни проводити чистку саду;
 • дрова зберігати акуратно складеними в пристосованому для цієї мети місці;
 • виявлені нори і гнізда гризунів підлягають знищенню;
 • сміттєві баки слід помістити далеко від житлового будинку;

в будинку

 • продукти потрібно зберігати в місцях, недосяжних для гризунів;
 • перевірити всі місця біля водопроводу. Мишам слід перегородити шлях до води;
 • з певною періодичністю потрібно проводити прибирання житла;
 • при виявленні нір мишей слід встановити пастки і розкласти приманки;
 • по можливості виявлене гніздо гризунів потрібно знищити. Можна навіть вдатися до часткового розбору стіни.

Запобігти міграції особин мишей можна, якщо правильно провести підготовчі заходи. У хід пускають всі доступні засоби і матеріали. Як зайців, так і інших шкідників відлякують будь-які рухомі предмети. До всього, що знаходиться в русі, миша або заєць будуть боятися наблизитися. Так, звичайний сріблястий дощик, який вішають на ялинку, відлякає непроханого гостя при найменшому русі вітерця.

При випаданні снігу навколо дерев і чагарників слід протоптати стежки, щільно утрамбувавши весь периметр. Адже гризуни прокладають собі стежку по пухкому снігу, а подібне буде служити гідною перешкодою.

Займаючись приготуванням отруйних сумішей для пасток проти мишей, важливо пам’ятати про власну безпеку. Запобіжні заходи нікому і ніколи не будуть зайвими. Однак пам’ятайте, що якщо в будинку проживає кіт, то використовувати отрутохімікати категорично не можна. Адже у домашнього вихованця може прокинутися мисливський інстинкт, а отруєна мишка може занапастити улюбленця.

Підбираючи метод боротьби з мишами, важливо розуміти наскільки жорстко буде вестися боротьба. Слід зважити всі «за» і «проти» і тільки потім приймати остаточне рішення. Якщо і винищувати мишей в будинку, то до останньої особини.

Залишити коментар

Ваша адреса електронної пошти не буде опублікована