Error: No CURL Found - Social Networks AutoPoster needs the CURL PHP extension. Please install it or contact your hosting company to install it.

Як прискорити дозрівання помідорів: методи та поради
Корисні поради дачникам та городникам

Як прискорити дозрівання помідорів

Помідори в нашому кліматі рідко дозрівають до біологічної стиглості з банальної причини: не вистачає теплого часу року. У помірному кліматі літо швидкоплинне, тому треба знати як прискорити дозрівання помідорів на кущах використовуючи прості методи.

Прискорити дозрівання помідорів можна завдяки прищипці зайвих пагонів і квітконосів, підгодівлею йодом, укриттям плівкою на ніч, сонячними ваннами і навіть введенням спирту в плоди за допомогою шприца.

Перш за все треба підгодувати рослини розчином йоду, зрошуючи листя томатів з обприскувача або з лійки. Розчин йоду повинен бути слабенький: 40 крапель на відро води (10 літрів). Інші види підгодівлі можна припинити — коли літо наближається до кінця зайві поживні елементи будуть сприяти зростанню зеленої маси, а не плодів. Також треба припинити полив томатів.

Щоб уберегти томати від фітофторозу, який починає захоплювати рослини з приходом прохолодних ночей і рясних ранкових рос, треба постаратися сховати кущі помідорів на ніч плівкою, спорудивши тимчасовий парник над рослинами відкритого ґрунту. Плівка захистить рослини від конденсації нічної вологи з повітря на листках і плодах томатів. Немає зайвої вологи — менше ризик захворювання на фітофтороз.

Помідори, що ростуть у відкритому грунті треба розгорнути до сонця, намагаючись не зашкодити рослинам. Сонце зайвим не буває, особливо для зріючих помідорів. Досвідчені городники давно помітили, що помідори, зростаючі на сонячній стороні куща, швидше дозрівають і менше схильні до фітофтори.

Якщо на кущах багато бурих помідорів і досить великих зелених плодів, то в кінці вересня їх рекомендується зняти на дозрівання, щоб вони не заважали поспівати іншим помідорів.

Почервоніти по-швидкому: як прискорити дозрівання помідорів
На кущах треба залишати мінімальну кількість плодів, щоб вони встигли визріти

Нижні листя слід видалити. По-перше, це поліпшить вентиляцію в прикореневій зоні, а по-друге, направить поживні речовини до плодів томатів. Також треба видалити всі зайві квіти і зав’язі, щоб рослина могла прискорити дозрівання наявних плодів. Достатньо залишити 4-6 кистей (на рослини відкритого ґрунту), адже в нашому кліматі томати просто не встигають «вигодувати» всі помідори, зав’язалися за липневі дні.Якщо є вільний час і бажання поекспериментувати можна вручну обмежити харчування томатів, використовуючи нехитрі механічні прийоми:

  1. Наскрізні розрізи на стеблах, на висоті 10-12 см від поверхні землі, обмежують надходження поживних речовин від коренів, прискорюючи дозрівання помідорів. Щоб розріз не заростав треба вставити в нього паличку. Максимальна довжина розрізу 10 см.
  2. Легке пошкодження кореневої системи також прискорить дозрівання плодів. Треба взяти кущ томата за стебло біля кореневої шийки і потягнути з землі, одночасно покручуючи.
  3. Мідний або алюмінієвий дріт здавлює стебло на висоті 3-4 см від землі також обмежить харчування рослини, і воно прискорить дозрівання плодів.
  4. На жаль, в умовах нестачі теплої пори року доводиться «знущатися» над рослинами, які ми дбайливо вирощували в розсадних ящиках з лютого-березня. А що робити, ми садимо томати заради плодів, а не заради бадилля.

Томати, зростаючі в теплиці теж можна прискорити, але приблизно на місяць пізніше рослин відкритого грунту. В необогреваемих парниках і теплицях на кущах томатів залишають за 6-7 кистей, у нагрітих теплицях — по 10-12 кистей з плодами. Помічено, що до настання морозів помідори на середніх кистях встигнуть дозріти повністю, на верхніх — частково. Попутно треба видалити пасинки, що відростають з пазух листя. Зайві листя треба обірвати, залишивши 15-20 листків на рослину.

Почервоніти по-швидкому: як прискорити дозрівання помідорів

Плоди, зібрані на дозрівання розкладають в сухому приміщенні з хорошою вентиляцією. Слід знати, що помідори швидше дозрівають на світлі, а в темряві дозрівання уповільнюється, але стає рівномірним.

Щоб помідори дозрівали повільно, а не швидко треба зберігати їх при зниженій температурі (близько +10°C), уклавши в 2-3 шари і пересипавши тирсою.

Щоб прискорити дозрівання плодів бурі і зелені помідори зберігають при температурі +25°C, додаючи до неспілих плодів червоні помідори. Один червоний помідор, лежить серед зелених і прискорює дозрівання інших, завдяки етилену. Етилен в томатах відповідає за старіння, тому поруч з червоним помідором дозрівають і зелені.

Почервоніти по-швидкому: як прискорити дозрівання помідорів

Деякі дачники-городники, щоб прискорити дозрівання плодів, висмикують кущі з землі і вішають під навісом або в сухому приміщенні догори ногами, подібно пучкам лікарських трав. Дійсно, помідори дозрівають швидше, хоча цей спосіб не годиться для городників, в яких дуже багато кущів.

При малій кількості кущів можна спробувати алкогольний метод – внесення по пів-мл спирту в кожен зелений плід через плодоніжку, зростаючий на кущі. Через 10-15 днів помідор повністю дозріє, а від спирту не залишиться і сліду. Недолік методу в трудомісткості і нестачі етилового спирту у вільному продажу.

Залишити коментар

Ваша адреса електронної пошти не буде опублікована