Корисні поради дачникам та городникам

Як зберігати кавуни на зиму

Багатьом з нас хочеться зберегти шматочок теплого літа, яким можна буде насолоджуватися в зимові холоди. Таким ароматним і солодким спогадом може стати зберігання кавунів, які в осінні або зимові свята з’являться на столі в якості смачного десерту. Якщо ви не знаєте, чи можна зберегти кавун в домашніх умовах, то в цій статті ми розповімо, як це зробити. А якщо ви є ще й щасливим володарем підвалу або погреба, то з даної статті ви дізнаєтеся, як зберігати кавуни в погребі.

Скільки може зберігатися кавун

Природно, першим питанням, яке варто задати: які строки зберігання кавунів в принципі?

Все залежить від сорту культури. Ранньостиглі сорти найменше придатні для тривалого зберігання, а от плоди з пізніми строками достигання – найкращі. До таких сортів належать Селянин, Лежкий, Холодок і інші, період дозрівання яких припадає на вересень. Особливість пізніх різновидів в тому, що процес хімічного синтезу цукрів у них відбувається повільніше, а тому розпад хімічних зв’язків вимагає більше часу. Тому пізні сорти можуть зберігати смак і пружність до 5 місяців.

Якщо вас цікавить, скільки можна зберігати ягоди ранніх сортів, то період їх лежання дуже короткий і обчислюється добами. Вдома такий плід краще відразу вжити в їжу або переробити.

Який кавун підійде для тривалого зберігання

Як вже було сказано, для зберігання кавунів на зиму найкраще підходять сорти, які дозрівають на початку або наприкінці вересня. Ймовірність того, що такий урожай вирощений на нітратах, вкрай мала, що робить плоди не тільки смачними, але і корисними.

Правила і методи успішного зберігання кавунів на зиму

Далі зверніть увагу на зовнішній вигляд плодів. Якщо при покупці ви помітили на кавуні тріщини, вм’ятини, подряпини, то такий плід краще вжити відразу ж. Будь-які пошкодження стають потенційним джерелом зараження бактеріями.

Куплений кавун повинен бути зрілим, тільки так він буде зберігатися вдома довго. Однак зрілість ця повинна бути природною, а не прискореною. Тому не купуйте ягоду в супермаркетах або вздовж траси. По-перше, плоди там частомають не кращий смак, а по-друге, продаються вони недозрілими.

Якщо ви вирішили зберегти ягоди з власного городу, то можете починати збирати їх за п’ять днів до остаточного дозрівання, роблячи це дуже обережно, не пошкоджуючи ніжку. Потім плоди акуратно транспортуються в місце зберігання. При цьому транспортування не повинна здійснюватися «скопом». Культуру рекомендується укладати в транспортний засіб в один шар на м’яку підстилку – в кількості, достатній щоб при перевезенні плоди не билися один об оден.

Необхідні температура і вологість

На те, скільки часу буде зберігатися урожай баштанних, безпосередньо впливає вологість і температура приміщення для зберігання. Де ще зберігати кавуни, як не в підвалі або льосі, в яких можна забезпечити ідеальні умови для ягід! Кращою температурою для зберігання кавунів є +2-6 градусів, а вологість повинна бути 75-85%.

Правила і методи успішного зберігання кавунів на зиму

Завдяки високій вологості плід буде втрачати менше власної вологи, завдяки чому довше залишиться соковитим і ароматним. А стабільна температура, близька до мінімуму, що дозволить навіть узимку ласувати хрусткою, але не мерзлою м’якоттю.

Вдома хорошим місцем для зберігання може стати комора або холодильник, якщо їх місткість дозволяє зберігати ягоду цілою. Крім того, вдома можна зберігати кавун на антресолях, балконі, в коморі.

Як зберегти в свіжому вигляді

Для того щоб плід як можна довше залишався свіжим і смачним, рекомендується зберігати його в підвішеному стані окремо від інших культур. Багато власників присадибних ділянок свій урожай тримають у льоху, де акуратно укладають плоди на підстилку з соломи або іншого рослинного матеріалу. Крім того, в умовах приватного будинку можна дозволити собі зберігання кавунів в спеціальних ящиках з піском, куди опускаються плоди і присипаються піском або золою в якості прошарку. Крім того, зробити прошарок між ягодами можна з допомогою моху.

Правила і методи успішного зберігання кавунів на зиму

Перед тим як поставити плід на місце, його необхідно вимити, просушити і покрити якою-небудь захисною речовиною. Серед таких речовин найкращими вважаються віск, алебастр, глину і двопроцентне вапно. Плід покривається так, щоб висохла речовина утворювала кірку 0,5–0,8 мм.

Багато власників баштанних також рекомендують перед остаточним укладанням культури на зберігання покрити на добу плоди бадиллям або соломою, що вберуть зайву вологу з кори.

Заморожування на зиму

Якщо у вас немає можливості розмістити баштанні в окремому приміщенні, то, ймовірно, вас цікавить, чи можна зберігати кавуни в холодильнику і скільки зберігається кавун в замороженому стані.

Правила і методи успішного зберігання кавунів на зиму

Найкраще підійде зберігання кавуна в морозильній камері, куди він укладається, попередньо розрізаний на шматочки. Для цього рекомендується видалити шкірку, м’якоть розрізати на рівномірні дрібні частини і викласти на плоску поверхню в один шар (наприклад, на піднос або деко). Потім підніс ставлять в морозильник, де шматочки рівномірно заморожуються. Після частини плода можна швидко перекласти з контейнерів або до щільних пакетів.

Зберігатися така ягода може дуже довго – аж до наступного врожаю. Однак пам’ятайте, що розморожена м’якоть швидко втрачає вологу і обсяг, тому обов’язково вживайте свіженький кавун швидко. Також не забувайте щільно закривати контейнер, інакше плоди просочаться запахами морозильної камери.

Інші способи зберігання

Крім всіх перерахованих вище способів, існує ще два – квашенні і соління кавунів. Ці способи добре збережуть плоди, але смак м’якоті зміниться. Мариновані і квашені кавуни можуть зберігатися цілий рік або довше, за умови правильного дотримання рецептури і кулінарних процесів.

Відео «Як довго зберігати кавун»


З цього відео ви дізнаєтеся про те, як правильно зберігати кавун.

Залишити коментар

Ваша адреса електронної пошти не буде опублікована