Корисні поради дачникам та городникам

Заїдає дверний замок – що робити у різних ситуаціях?

Заїдання замку – це досить поширене явище, з яким стикалася більшість людей. Деякі мучаться із замком, що заїдає, день у день, поки він повністю не ламається і стає необхідним екстрене відкриття замків у Києві або іншому місті України. Спробуємо докладніше розібратися, чому заїдає дверний замок і деякі способи вирішення ситуації, що склалася.

Замок не закривається на язичок

Відбувається це через те, що отвір усередині дверної коробки не відповідає розміру язичка, або зміщується щодо замка через усадку будинку або перекосу дверей.

Рішення. Необхідно намазати клямку за допомогою зубної пасти та закрити двері. Слід від пасти покаже вам місце, де язичок не потрапляє усередину отвору дверної коробки. Потрібно буде розточити отвір, орієнтуючись слід зубної пасти.

Для відкриття/закриття дверей потрібно натискати плечем

Це відбувається через те, що ригелі труться краями отворів у дверній коробці.

Рішення. За допомогою зубної пасти потрібно намазати торці ригелів. Зачиніть двері і спробуйте закрити замок. Ви побачите ті місця, в яких ригеля труться або не потрапляють в отвір планки у відповідь. Вам буде видно сліди від зубної пасти. По слідах на дверній коробці потрібно розточити отвори у відповідь до потрібного розміру, і проблема зникне.

Ключ не вставляється всередину замка

Причиною цього є те, що личинка засмічена або забилася пилом.

Рішення. Всередину замкової свердловини потрібно залити універсальний засіб WD-40, після цього вставити ключ, поворушити його і вийняти ключ, після чого змастити цим же засобом.

Ключ заїдає при повороті

Зазвичай причиною цього є те, що ви використовуєте не оригінальний ключ, а дублікат, зроблений неякісно або сильно зношений.

Рішення. Знайдіть ключі, які ще працюють добре, і на їх основі зробіть нові дублікати.

Ключ зупиняє на одному обороті

Пов’язано це з тим, що з ключі був зламаний зубчик.

Рішення. Потрібно використовувати справний ключ і зробити копію. Інакше потрібно буде повністю міняти замок.

Замок працює то легко, то туго

Найчастіше причиною цього є сильний протяг, який прижимає замок до дверної коробки, тому не дає змоги легко його відкривати та закривати.

Рішення. Спробуйте просто закрити вікна у квартирі. Якщо це допомогло виправити проблеми, то проблема саме у цьому.

Новий замок зовсім не працює

Причиною цього є те, що ви купили бракований виріб або неправильно встановлено.

Рішення. Спробуйте змінити по гарантії та робіть установку строго за інструкцією. А ідеально – замовити встановлення замка у професіоналів.

Крім всього перерахованого, потрібно розуміти, що кожен замок має певний термін служби. Якщо замок працює більше 10 років, тоді будь-які відхилення будуть природними. Просто замініть замикаючий пристрій на новий. Якщо хочете продовжити термін служби замка, потрібно використовувати дублікати високої якості, не грюкати дверима, переконайтеся в коректності роботи і щорічно протирайте ригеля від забруднень, а також змащуйте замок.

У тому випадку, якщо замок підвів у самий невідповідний момент, не треба впадати у відчай. Існує відкриття замків у Києві та інших містах України від спеціалізованих фірм. Вони не тільки проведуть екстрене відкриття, але також дадуть рекомендації щодо обслуговування, відремонтують його або повністю замінять. Але довіряти потрібно лише перевіреним фірмам.

Залишити коментар

Ваша адреса електронної пошти не буде опублікована