Корисні поради дачникам та городникам

Декоративна штукатурка своїми руками, інструкція

Як виготовляється і наноситься на стіни декоративна штукатурка своїми руками, знають не всі, хоча знання ці корисні і потрібні для ремонту. У зв’язку з цим, представляється необхідним розповісти про цю технологію більш докладніше для тих, хто знає, що таке декоративні штукатурні суміші і збирається облицювати ними стіни.

Декоративна штукатурка своїми руками, інструкція

Як готується декоративна штукатурка своїми руками, відео і опис процесу

Всім хочеться оформити стіни свого будинку фактурною штукатуркою, яка так популярна сьогодні. Перешкодою часто є її ціна. З цієї причини люди завжди намагаються знайти спосіб самостійного виготовлення сумішей. Примітно, що сьогодні вдалося випробувати кілька дуже вдалих рецептів, які цілком можуть конкурувати з магазинними. Причому, рецепти є, як для внутрішньобудинкової обробки, так і для робіт зовні будинків.

Декоративна штукатурка своїми руками, інструкція

Нам знадобляться зовсім звичайні компоненти, щоб приготувати склад для декоративної штукатурки своїми руками. Відео, пропоновані в мережі, вказують на велику кількість інгредієнтів, але ми обмежимося наступними:

  • Цемент.
  • Гіпс.
  • Вапно.
  • Скло.
  • Шпаклівка.
  • Силікон.
  • Акрил.
  • Глина.

Для додання обсягу і різної фактури в мінеральні склади потрібно додавати: пісок, частинки різних мінералів, кам’яну крихту, черепашник і інші тверді елементи. У полімерні склади домішують синтетичні наповнювачі, що надають покриттю малюнок, схожий на шкіру або замшу, або передає образ деревини або шовку. При додаванні в них кам’яної крихти можна отримати поверхню, схожу на натуральну скелю.

В’язкість і еластичність суміші надають пластифікатори, найдоступнішим з яких є звичайний клей ПВА, відомий і легко доступний всім. Всі отримувані штукатурні суміші мають білий або сірий відтінок, тому для додання їм кольору застосовують барвники і пігменти, що поєднуються з тією чи іншою основою.

Декоративна штукатурка своїми руками, інструкція

Корисна порада! Немає сенсу додавати барвник в мінеральні штукатурні склади. Їх можна просто пофарбувати зверху будь-якою фарбою. Це дозволить більш точно підібрати відтінок.

Всі перераховані компоненти продаються у магазинах будматеріалів або знаходяться в природних умовах, звідки їх потрібно тільки взяти і правильно приготувати. Весь матеріал повинен бути добре просушений і просіяний. Вапно і глина потребують протирання через сито у в’язкому вигляді перед використанням. Тверді частинки не повинні перевищувати в розмірах 3 мм.

Нанесення декоративної штукатурки (відео)

Рецепти для самостійного виготовлення декоративних штукатурних сумішей

Рецепт 1. Для того, щоб виготовити найпростішу декоративну штукатурку своїми руками, відео не потрібно. Необхідно просто взяти такі інгредієнти в зазначених пропорціях і перемішати будівельним міксером або дрилем, що має спеціальну насадку для змішування розчинів:

Звичайний клей ПВА в кількості 800 г.
Всім відомий розчин КМЦ 5% – карбоксиметилцеллюлозний порошок, який використовують в якості клею для шпалер. Його потрібно 2 кг. розводиться цей компонент по тому мануалу, який є на упаковці.
Господарське мило, яке подрібнюють або натирають, після чого роблять з нього 10% розчин. Він повинен бути однорідним, схожим на густий клей.
Порошок крейди або гіпсу в кількості 6,5 кг.

Декоративна штукатурка своїми руками, інструкція

Отриманим складом облицьовують стіни із застосуванням прийомів для нанесення декоративної штукатурки, які будуть описані нижче. Великим недоліком цього рецепта є те, що нанесена на стіну суміш має великий період висихання.

Рецепт 2. Ще один простий рецепт декоративної штукатурки для внутрішніх робіт заснований на використанні звичайного піску. Беруть 3 частини річкового промитого і просіяного піску, 3 частини гіпсу з мінеральними присадками (сатенгіпс) і 1 частина з полімерними добавками (фугенфюллер), яка забезпечить вологостійкість і міцність суміші, що вийшла. Всі компоненти перемішують сухими і тільки потім розчиняють водою і роблять остаточний заміс.

Декоративна штукатурка своїми руками, інструкція

Рецепт 3. Для імітації фактурного покриття можна виготовити суміш з грунтовки і сатенгіпсу. Грунтовка повинна бути на водній основі з синтетичним полімером, яка не утворює вологозахисної плівки. Спочатку грунтовка розбавляється наполовину обсягу водою, а потім до неї додають сухий сатенгіпс. Роблять це до утворення в’язкої пастоподібної маси. Вона повинна трохи постояти, після чого бути знову перемішана для видалення повітря.

Рецепт 4. Якщо потрібно оформити стіни у вологому приміщенні, то можна з кахельного клею виготовити декоративну штукатурку своїми руками. Відео такого процесу часто зустрічається в мережі. Клей готують по тому рецепту, що є на його упаковці. Потім просто наносять на стіни і промальовують будь-який малюнок. За допомогою мокрого пензлика текстуру можна згладити.

Декоративна штукатурка своїми руками, інструкція

Корисна порада! Аналогічну технологію можна використовувати для обробки фасаду. Тільки в цьому випадку клей замінюється звичайним цементно-піщаним розчином.

Рецепт 5. Для фасадів можна приготувати суміш на основі звичайного цементу і річкового піску. Додавання вапна в нього допускається тільки в сухих місцевостях. Від фракції піску залежить глибина фактури отриманого покриття. Для приготування такого розчину потрібно 1 частина білого портландцементу М400 і 3 частини річкового піску. Проводиться перемішування, після чого суміш розбавляється водою до сметанної консистенції. Декоративність такого розчину досягається особливостями його нанесення на поверхню. Його просто набризкують за допомогою пульверизатора або кисті вручну. Виходить покриття, що нагадує поверхню шуби.

Декоративна штукатурка своїми руками, інструкція

З усіх наявних рецептів, напевно, найвідомішим є рецепт виготовлення декоративної штукатурки своїми руками із звичайної шпаклівки. Про нього багато говорять, тому розглянемо його детальніше.

Декоративна штукатурка своїми руками зі звичайної шпаклівки

Це дуже бюджетний варіант самостійного приготування декоративної штукатурної суміші. Для неї беруть такі компоненти:

Шпаклівка звичайна. При цьому, від її самої залежить фактура майбутнього покриття. Якщо потрібен тільки рельєф, який роблять мазками, то досить взяти тонку шпаклівку. Для структури у формі ходів короїда знадобиться грубозерниста шпаклівка.
Клей ПВА або глибока грунтовка додадуть складу міцність і еластичність. Береться цей пластифікатор в кількості від 2,5 до 6,5% від обсягу отриманої суміші. Чим цей відсоток вище, тим міцніше покриття, хоча сохнути буде довше.

Декоративна штукатурка своїми руками, інструкція

Для приготування складу всі похідні ретельно розмішують до потрібної сметаноподібної консистенції. Загущувати склад необхідно додаванням шпаклівки.

Про те, як правильно нанести на стіни, приготовлену своїми руками зі звичайної шпаклівки декоративну штукатурку, читайте далі.

Технологія нанесення декоративної штукатурки (відео)

Нанесення декоративної штукатурки своїми руками: відео процесу

Нанесення саморобної штукатурки проводиться шпателем шаром в 3 мм. Після схоплювання верхнього шару, ще поки податливу суміш текстурують з допомогою всіляких підручних предметів. Для цього непогано підходить зім’ятий поліетилен або папір, губка. Якщо хочеться отримати великий малюнок, то використовують заздалегідь приготовані штампи. Так роблять текстуру під цеглу. Можна використовувати гумові валики, на які нанесені узори. За допомогою маленького м’якого шпателя можна створювати рельєфні візерунки мазковими рухами.

Декоративна штукатурка своїми руками, інструкція

Способи створення малюнка на декоративній штукатурці за допомогою валика і малярного штампа

Існує й інший спосіб нанесення декоративної штукатурки своїми руками. Відео його застосування добре ілюструє, наскільки він вдалий. Покриття роблять в кілька шарів. Перший шар є фоновим. Він без рельєфу, просто гладкий. Після висихання його шліфують і покривають ґрунтовкою, яка покращує адгезію з наступним шаром. Його роблять вже за трафаретом. Цей шар опуклий і являє собою малюнок, що має об’єм. Найчастіше використовують рослинні мотиви, виноградні грона або геометричні фігури.

Декоративна штукатурка своїми руками, інструкція

Венеціанська штукатурка на стінах у ванній кімнаті

Корисна порада! Об’ємні фігури не повинні підніматися над фоновим шаром більш, ніж на 5 мм. ця міра обережності не дасть розкришитися шару завчасно.

Про самостійне виготовлення і нанесення декоративної штукатурки своїми руками відео досить багато. В них можна зустріти і багато інших прийомів для отримання гарної текстури.

Залишити коментар

Ваша адреса електронної пошти не буде опублікована