Корисні поради дачникам та городникам

Що таке фундамент з азбестоцементних труб

Фундамент з азбестоцементних труб — це, по суті, той же стовпчастий фундамент. В якості основної опори тут виступають труби з азбестоцементу. Використовуються саме вони через їх хороші якісні характеристики, а так само невисоку вартість.

Що таке фундамент з азбестоцементних труб

Перед тим як почати влаштування фундаменту, слід вже визначитися з типом будови. Справа в тому, що фундамент з азбестоцементних труб не розрахований на масивні споруди — його частіше використовують при зведенні дерев’яних, каркасних, брущатих, панельних і рубаних будинків.

Рідше його використовуються для цегляних будинків і будинків з легкого бетону, за умови, що товщина їх стін не буде перевищувати 40 сантиметрів. Такий фундамент скорочує час робіт і дозволяє значно заощадити на будматеріалах.

Влаштування азбестоцементного фундаменту

Для влаштування азбестоцементного стовпчастого фундаменту під невеликий будинок використовуються труби діаметром в 20 сантиметрів. Для того щоб будинок стояв надійно, опори обов’язково розташовуються в місцях кутів майбутнього будинку.

Відстань між ними не повинна перевищувати 150 сантиметрів. Роботи по влаштуванню фундаменту починаються з прорубування ям. Діаметр ям повинен бути дещо більшим діаметра опор-для труб в 20 см, потрібні ями в 25 см.

Як зробити фундамент з азбестоцементних труб

Фундамент з азбестоцементних труб виготовляють за наступною технологією:

Що таке фундамент з азбестоцементних труб

Коли яма готова, в неї засипається піщана подушка завтовшки 20 см. Пісок поливається водою і ретельно трамбується. Труби за допомогою болгарки ріжуться на відрізки потрібної довжини, в нашому випадку не коротше 140 см. 40 см залишається над поверхнею, решта заглиблюється в грунт.

Щоб уникнути руху опор в ямах і пошкоджень від води, вони обертаються руберойдом. У простір між трубою і грунтом засипають щебінь шаром 40-50 см. Щоб все міцно закріпилося в трубку заливається розчин бетону, труба трохи підводиться, а потім заглиблюється в розчин, що витік на дно ями.

Багато розчину не потрібно, достатньо всього лише заповнити трубу на 50 см.

Тепер всередину труби вставляється один-два прута арматури, а простір, що залишився заповнюється гравієм. Залишається тільки все залити бетоном М150 і утрамбувати, щоб видалити залишки повітря, зменшують міцність бетону. Для утрамбовки бетону можна використовувати будь-який відповідний відрізок арматури.

Що таке фундамент з азбестоцементних труб

Потім між фундаментними трубами обов’язково влаштовується цоколь. Він необхідний, так як цоколь є важливим захистом будови від вологи, сміття, снігу і холодного повітря.

Залишити коментар

Ваша адреса електронної пошти не буде опублікована