Корисні поради дачникам та городникам

Як вирощувати бамбук в домашніх умовах, посадка і догляд за кімнатним бамбуком

Як вирощувати бамбук в домашніх умовах, посадка і догляд за кімнатним бамбуком

Цікаво, чи може хто-небудь уявити соломинку розміром більше 30 м? Багато хто відповість, що такої соломинки в природі немає. Однак, вони будуть неправі. Рослина з сімейства злакових, всім відомий бамбук, має стебло – соломину, розмір якої легко подолає позначку в 30 м. Виявляється, бамбук можна розводити в кімнатних умовах. Постараємося дізнатися відмінні риси цієї рослини і як вирощувати бамбук в домашніх умовах.

Що таке бамбук

Як вирощувати бамбук в домашніх умовах, посадка і догляд за кімнатним бамбуком

Бамбукові зарості утворені найбільшою і швидкозростаючою рослиною з сімейства Злаків. За характером заростей нагадує розростання пирію, коли підземні частини активно розростаються і заповнюють простір за короткий термін. Перед тим як почне рости наземне стебло, кореневище під землею розростається до розмірів в 80 см і нове стебло з’являється тільки на самому його кінчику.

Всього сімейство нараховує більше 150 видів. Зустрічаються види бамбука переважно в тропічному кліматі. Хоча є винятки, наприклад, курильський бамбук або саза. Під час швидкого зростання, а приріст на добу може досягати 70 см, кругле і порожнє усередині стебло – соломина дерев’яніє і набуває твердості та міцності дерева.

Незважаючи на це, бамбук відноситься до трав’янистих багаторічних рослин. Стовбур у бамбука дуже прямий. товщина стовбура в залежності від виду може бути від 4 до 30 см, на всьому протязі стовбура є роздуті перемички. Проміжки між перемичками можуть бути 20 – 40 см. Забарвлення стовбура бамбука залежить від виду і сорту. Є жовто-стовбурні і зелено-стовбурні різновиди. У верхній частині починається розгалуження і розташовуються списоподібне листя. У деяких видів вони злегка опушені.

Раз на кілька десятиліть в заростях бамбука всі рослини зацвітають одночасно. Квітки зібрані в непоказне колосся, запилюються вони вітром. Плід бамбука – зернівка. У зв’язку з таким рідкісним цвітінням розмножують бамбук вегетативним способом, діленням куща, частинами стебла або кореневища.

Як вирощувати бамбук в домашніх умовах, посадка і догляд за кімнатним бамбуком

Людина використовує стебла бамбука досить широко. Їх застосовують в їжу, з них будують будинки, роблять кухонне начиння, додають при виробництві фарфору. Бамбук росте повсюдно в районах з тропічним і помірним кліматом:

 • Африці
 • Індонезії
 • Бразилії
 • Пакистані
 • Яві
 • Мадагаскарі
 • Курилах

Любителі – бамбуководи проводять роботи по акліматизації рослини в умовах з холодними зимами. В даний час у відкритому грунті бамбуки ростуть в Абхазії, Криму, Закарпатті, на Курилах і навіть на Київщині. Є випадки, коли його дуже успішно вирощували і в регіонах з більш суворим кліматом.

Виявляється при бажанні можна посадити і виростити бамбук або рослини з близькоспоріднених видів в кімнатних умовах, це зараз під силу любителям кімнатних квітів.

Як вибрати бамбук для дома

Як вирощувати бамбук в домашніх умовах, посадка і догляд за кімнатним бамбуком

Розглядаючи питання посадки бамбука в домашніх умовах, важливо пам’ятати про те, що в природних умовах бамбук росте в теплому і вологому кліматі, в умовах тіні і якщо вдома можливо забезпечити для рослини такі умови і влаштувати в будинку невеликий тропічний куточок, то можна приступати до вибору бамбука для кімнати.

На жаль, те що повсюдно пропонується як бамбук, відноситься до іншого виду рослин, яке називається Драцена Сандлера.
Приймають його за бамбук завдяки зовнішньому вигляду і англійській народній назві бамбук щастя. Драцена Сандлера виглядає як невисокі кумедні стебла, які найчастіше вирощують без землі або в формі закрученого спіраллю стебла.

З рослин, що відносяться до роду Бамбук і близькоспоріднених різновидів, для вирощування в домашніх умовах можна вибрати:

 • бамбук або багатоквітковик Форчун, ряболистий
 • бамбук або багатоквітковик карликовий, висота 0,45 м
 • бамбук або багатоквітковик золотистий, висота 0,7 м
 • Курильський бамбук або курильська саза, висота від 0,3 м до 1,0 м
 • арундінарію строкату, висота 1,0 м, листя зелено – кремові
 • арундінарію Мюрієл, висота до 3 м, стовбури жовті

Вибираючи різновид бамбука для кімнатного вирощування, важливо пам’ятати, що деякі різновиди все ж можуть легко подолати триметрову висоту і стати незручними для утримання в стандартній квартирі.

Як доглядати за бамбуком в кімнатних умовах

Як вирощувати бамбук в домашніх умовах, посадка і догляд за кімнатним бамбуком

Посадити бамбук в горщик можна як насінням, так і частиною кореневища. Коли розмір паростків перевершить розмір горщика приблизно в два рази, їх можна розсадити у великі горщики або діжки. Кращий грунт для бамбука – це досить важка родюча земля. Для кімнатного вирощування підійде суглинний грунт, до якого додають пісок, торф і перегній. Підійде і готова грунтова суміш з додаванням в рівних частинах піску, листової і дернової землі.

У приміщенні, де буде рости бамбук, має бути в літній період тепло, але не жарко, досить + 20, а взимку не більше +16 +18. Світло має бути яскравим, але не прямим, кращий вибір – це вікна з орієнтацією на схід. Полив потрібен рясний, але без застою води. У літній період потрібно додаткове щоденне обприскування. Проводять його обов’язково теплою водою.

У літній період можна висаджувати у відкритий грунт. У зимовий час, коли працює опалення і повітря в приміщенні більш сухе, полив кімнатного бамбука скорочують, в такому режимі він легше переносить сухе повітря. Підживлення бамбука в горщику проводять з весни по осінь, двічі на місяць, використовуючи як органічні, так і мінеральні суміші.

Пересаджувати кімнатний бамбук можна в міру освоєння горщика. Разом з пересадкою проводять поділ куща для отримання нових рослин. Також якщо розміри кімнатного бамбука перевершили очікування, то його можна підстригти. З усього вищевикладеного можна зробити висновок, що вирощування бамбука як кімнатної рослини – справа захоплююча і посильна будь-якому любителю кімнатного квітникарства.

Відео про бамбук в кімнатних умовах:

Залишити коментар

Ваша адреса електронної пошти не буде опублікована