Корисні поради дачникам та городникам

Розмноження туї живцями: живцювання в домашніх умовах

Самостійне розведення туї на прибудинковій території – справа не складна і дуже захоплююча. Однак, необхідно не тільки правильно розмножити, але і грамотно посадити хвойник.

Переваги осіннього розмноження туї живцями

Основною перевагою розмноження хвойника в осінній період є можливість отримання повноцінної рослини через три роки. Така рослина буде повністю відповідати ботанічним характеристиками материнської культури, але рівень приживлюваності, як правило, знаходиться не на високому рівні.

Слід зазначити, що вирощувані в домашніх умовах живці досить важко переносять процес пересаджування, мають не дуже високу стійкість до хвороботворної флори і різких температурних перепадів. Однак, саме осіннє розмноження найчастіше практикується садівниками і квітникарями.

Коли і як правильно здійснювати живцювання туї восени

Нарізка садивного матеріалу здійснюється тільки з гілок, які досягли дворічного віку і добре розвинених. При нарізці потрібно пам’ятати, що довжина пагона повинна становити приблизно чверть метра. Найкращим варіантом є не зрізання черешка за допомогою секатора або ножа, а відламування від гілки материнської рослини, що дозволить отримати посадковий матеріал з наявністю характерної «п’яточки» з кори.

Всі заготовлені живці хвойника обов’язково треба на декілька годин помістити в ємність, наповнену водою з додаванням ростового стимулятора. Основний процес пророщування живців доцільно здійснювати в межах спеціальної теплички, яку попередньо потрібно заповнити чистим річковим піском, торф’яної крошкою і дернової землею, змішаними в однакових пропорціях.

Способи розмноження туї (відео)


Важливо пам’ятати, що поживну грунтову суміш, перед засипкою в обов’язковому порядку потрібно продезінфікувати, використовуючи з цією метою досить міцний розчин на основі марганцевокислого калію.
Підготовлені та пройшовші попередню обробку в ростових стимуляторах живці слід висаджувати у зволожений живильний субстрат, дотримуючись відстані 50-70 мм Заглиблення в живильний субстрат повинен становити приблизно 20 мм. Посадки в теплиці потрібно обов’язково накрити прозорою поліетиленовою плівкою, що дозволить притінити живці що вкорінюються від попадання прямих сонячних променів.

Розмноження туї живцями: живцювання в домашніх умовах

Чому не можна зберігати живці туї

Живцювання можна виконувати навесні або восени, але зберіганню такий посадковий матеріал не підлягає, так як відбувається надзвичайно швидке зневоднення і загибель деревини. Такий вегетативний спосіб, порівняно з насіннєвим розмноженням, є найзручнішим в умовах кімнатного і присадибного квітникарства.

Живці з весняної або осінньої заготівлі потребують правильного дорощування. З цією метою потрібно сформувати спеціальні гряди. В таких умовах посадковий матеріал буде перебувати протягом пари років, після чого здійснюється пересадка хвойного саджанця на постійне місце. Нарізаний в осінній період посадковий матеріал висаджується на гряди тільки в наступному році.

Розмноження туї живцями: живцювання в домашніх умовах

Технологія вкорінення живців туї в домашніх умовах

В домашніх умовах укорінення хвойника для осіннього розмноження найчастіше виконується з використанням торф’яного моху-сфагнуму. Також необхідно підготувати поліетиленову плівку, чисту тканину і стимулятор росту «Епін» або «Корневін». Технологія такого способу вкорінення хвойника в домашніх умовах не складна, але обов’язково виконується з урахуванням наступних рекомендацій:

  • помістити пагони туї в ємність, наповнену водою з додаванням будь-якого стимулятора коренеутворення приблизно на дванадцять годин;
  • мох-сфагнум залити кип’яченою теплою водою приблизно на три години, що дозволить природному матеріалу збільшитися в розмірах, а також добре насититися вологою;
  • розкласти на рівній поверхні широку тканинну смужку, візуально розділити ширину смуги навпіл, і по всій верхній частині рівномірно розподілити зволожений мох-сфагнум;
  • з незначною відстанню один від одного потрібно укласти нарізані живці хвойника, після чого прикрити їх вологим сфагнумом.

На заключному етапі необхідно прикрити живці нижньою частиною тканинної смуги, і згорнути в не надто щільний рулон, який поміщається в поліетилен. Заготовку потрібно розмістити в приміщенні з достатнім природним освітленням. При необхідності мох потрібно періодично зволожувати чистою водою кімнатної температури з побутового пульверизатора.

Як живцювати тую (відео)

Що треба знати про садіння живців туї восени у відкритий грунт

Туя рослина світлолюбна, а на тінистих ділянках такий хвойник здатний швидко втратити природну пишність і всю декоративну привабливість. Ділянка повинна бути представлена родючими і добре проникними ґрунтами з достатньою кількістю вологи. Перш ніж приступити до висаджування хвойної рослини, потрібно підготувати хорошу посадкову яму, розміри якої залежать від параметрів розвитку коренів культури. На дно посадкової ями засипається дренажний шар у вигляді битої цегли або керамзиту. Зверху засипається поживний субстрат на основі піску, торфу і садової землі.

Ідеальним строком для посадки є вересень і початок жовтня, але обов’язково до появи досить сильних і стійких заморозків. Коріння рослини повинні встигнути прижитися ще до настання зими. Коренева шийка хвойної рослини при посадці повинна розміщуватися на одному рівні з землею.

Розмноження туї живцями: живцювання в домашніх умовах

Після посадки виконується полив, а своєчасна і правильна підгодівля дозволить рослині добре вкоренитися і легко перенести стрес, викликаний посадкою. В якості осінньої підгодівлі можна використовувати калійні і фосфорні добрива. Після посадки потрібно забезпечити декоративну культуру щоденними зрошувальними заходами і звичайним дощуванням за допомогою шланга.

При дотриманні режиму посадки і правил догляду можна розраховувати на отримання красивої і сильної хвойної рослини.

ЯК УКОРІНИТИ ЖИВЦІ ТУЇ (ВІДЕО)

Залишити коментар

Ваша адреса електронної пошти не буде опублікована