Корисні поради дачникам та городникам

Як зробити зручну клітку для кроликів

Давно займаюсь розведенням кроликів і клітки для них збираю за особливою схемою. Завдяки такій конструкції на площі 24 кв. м. поміщаються понад 200 кролів, а всередині клітки завжди сухо. У чому секрет?

Будуємо житло

Заради економії площі віддаю перевагу багатоярусним кліткам для кроликів, вони розташовані уздовж стін у три поверхи і займають зовсім небагато місця (фото 1). Каркас клітки шириною 50 см і довжиною 140 см збиваю з дерев’яних брусків 40×45 мм, а дошки товщиною 18-20 мм використовую для виготовлення стін, даху, дверей. Підлогу з дерев’яних рейок з зазором між ними, який служить для стоку нечистот (фото 2, п. 1) Посередині клітини встановлюю дверку (фото 4, п. 1) для доступу до сінника-кормушки для кроликів (фото 3),  сітка-оцинковка ділить приміщення на дві частини. З такою ж сітки — всі оглядові віконця (фото 4, п. 2)

Як зробити зручну клітку для кроликів

По краях клітки розмістив дверцята для самих вихованців (фото 4, п. 3). Зсередини на дверцятах висять банки-поїлки. А посередині кожної половини клітки — вузькі прямокутні двері, до яких прикручена бункерна кормушка для сипучих кормів (фото 2, п. 2; фото 4, п. 4). Її збираю з половинки розпиляного уздовж шматка каналізаційної ПВХ-труби d 100 мм (довжиною 30-40 см), ставлю торцеві заглушки з дерева.

Замість металевих завіс для кріплення дверцят пристосував прямокутні шматочки з насіченої стамескою по дереву стрічки від транспортера (фото 4, п. 5), які прибиваю маленькими гвоздиками. Справа в тому, що залізні завіси через 2-3 місяці від аміачних випарів повністю іржавіють, і їх треба міняти. А якщо врахувати, що на один ярус потрібно 13-14 таких завіс, то економія значна.

Як зробити зручну клітку для кроликів

Чисто і сухо

— Особливу увагу приділив збору нечистот. Перші клітки будував з стельовими ухилами і стічними лотками, використовуючи при цьому піддони під клітку для кроликів. Але вивести ухили і лотки на задню стінку не дозволяла мала площа приміщення. А при розміщенні цих деталей на лицьовій стороні клітки до постійно мокрої поверхні лотків і стін прилипає сіно.

Тепер же всі відходи накопичуються на даху нижнього ярусу — увігнутому в середині у вигляді неглибокого корита, вкритого лінолеумом (фото 5). На дах засинаю тирсу шаром в 2-3 см. Екскременти, провалюючись через ґратчасту підлогу верхньої клітки, вбираються і не стікають — нижні стінки клітки для кроликів залишаються сухими. Тирсу міняю раз в 8-10 днів.

Залишити коментар

Ваша адреса електронної пошти не буде опублікована